دیگ گالوانیزه استخر

دیگ گالوانیزه استخر

برای تنظیم دمای آب استخر، استفاده از دیگ‌های آبگرم یکی از راهکارهای بسیار مناسب است. این دیگ‌ها در انواع مختلفی تولید می‌شوند و جنس‌های متفاوتی دارند. اما دیگ گالوانیزه استخر یکی از انواع پرکاربرد این تجهیز است که مزایای بسیاری دارد. درحقیقت گالوانیزه کردن، ایجاد پوششی محافظ روی سطح تجهیز است که کارایی خاصی دارد.

در ادامه مطلب در خصوص این نوع دیگ آبگرم خاص اطلاعات بیشتری ارائه می‌شود. بنابراین اگر قصد دارید بدانید دیگ گالوانیزه برای شما مناسب است یا خیر ادامه مطلب را از دست ندهید.

دیگ گالوانیزه استخر چیست؟

به منظور گرم کردن آب استخر، در موتورخانه از دیگ‌های آبگرم استفاده می‌کنند. این کار باعث می‌شود که در هر زمان دمای آب برای شنا مناسب باشد و همه افراد امکان استفاده از استخر را داشته باشند. دیگ گالوانیزه استخر یکی از انواع دیگ‌های آبگرم است که ویژگی های خاصی دارد.

دیگ‌های آبگرم از جنس فولاد و چدن ساخته می‌شوند. گالوانیزه کردن دیگ‌های آبگرم درواقع ایجاد لایه‌ای پوشش روی فلز است که باعث می‌شود مقاومت کلی تجهیز بالاتر برود. دیگ‌های آبگرم گالوانیزه در ابعاد مختلفی تولید می‌شوند و می‌توان بر اساس شرایط نوع مناسب را انتخاب کرد. گفتنی است که این نوع دیگ می‌تواند به شکل دیواری یا ایستاده باشد و علاوه بر اینکه آب را به شکل مستقیم گرم می‌کند، می‌تواند آب گرم موردنیاز برای سیستم‌های گرمایشی و آب گرم مصرفی خانگی را نیز تامین کند.

دیگ گالوانیزه استخر

استفاده از دیگ گالوانیزه استخر به دلیل بالا بودن مقاومت آن در برابر خوردگی و رطوبت، روی هزینه‌های تعمیر و نگهداری نیز تاثیر مثبتی دارد. گفتنی است دیگ‌های گالوانیزه ظاهر مناسب و بهتری دارند.

چگونگی عملکرد دیگ گالوانیزه استخر

برای ساخت دیگ آبگرم استخر از فولاد و چدن استفاده می‌شود. اما به دلیل آن که آب با این دیگ‌ برهمکنش شیمیایی دارد، شفافیت اولیه خود را از دست داده و به صورت کدر درمی‌آید. به منظور به دست آوردن آبی پاکیزه و بهداشتی، باید از مبدل‌های حرارتی استفاده شود. در این مبدل‌های حرارتی، آب سرد و گرم از دو جهت مختلف بدون آن که تماسی با هم داشته باشند، به دلیل تبادل گرمایی، دمای مورد نظر را ایجاد می‌کنند. اما استفاده از دیگ گالوانیزه استخر باعث می‌شود که دیگر نیازی به مبدل‌های حرارتی درون دیگ وجود نداشته باشد.

لازم به ذکر است که از این دیگ‌های گالوانیزه می‌توان در موتور خانه مرکزی نیز بهره برد. همچنین باید گفت که در ساختمان‌ها، برای آن که آب گرم بهداشتی به دست بیاید، در صورت استفاده از دیگ‌های گالوانیزه، آب شهری وارد آن شده و دما بالا می‌رود. از این رو نیازی به تهیه منبع آب گرم دوجداره و منبع ذخیره آب گرم کوئن‌دار نیز وجود نخواهد داشت. البته بیشترین کاربرد دیگ‌های گالوانیزه، استفاده از آن‌ها در استخر برای گرم کردن آب استخر است. آب استخر به شکل مسقیم وارد این دیگ‌ها شده و دمای آب بالا می‌رود. در این حالت نیازی به قرار دادن مبدل‌های حرارتی نیز نخواهد بود.

تهیه دیگ آبگر گالوانیزه استخر

مزایای استفاده از دیگ گالوانیزه استخر

مزایای استفاده از دیگ گالوانیزه استخر چیست و چرا باید به سراغ استفاده از چنین تجهیزاتی رفت؟ از مهم‌ترین مزایای این دیگ‌ها، مقاومت بسیار خوبشان در برابر خوردگی است. پوشش موجود روی دیگ‌های گالوانیزه مانند سدی در برابر محیط خارجی عمل کرده و مانع از خوردگی می‌شود.

همچنین این دیگ‌های استخر عمری بسیار طولانی دارند. برخی از این دیگ‌ها را می‌توان برای حدود ۵۰ سال نیز مورد استفاده قرار داد و همین مورد روی کاهش هزینه‌ها تاثیر زیادی دارد. همچنین این نوع دیگ‌ها، وزن بسیار کمی دارند و از این رو نصب و قرار دادن آن‌ها در محیط مورد نظر نسبت به سایر انواع دیگ‌های آبگرم راحت‌تر است. دیگ گالوانیزه نسبت به انواع دیگر، آب را در مدت کمتری گرم می‌کند و می‌توان در مدت زمان کمی حجم زیادی از آب گرم را در اختیار داشت. این مورد به طور مستقیم روی کاهش هزینه‌های مربوطه نیز موثر خواهد بود.

همچنین پوشش گالوانیزه موجود در این دیگ‌ها باعث می‌شود که این نوع دیگ در برابر رطوبت کاملا مقاوم باشد و بتوان از آن در محیط‌هایی همچون استخر و سونا استفاده کرد.

خرید تجهیزات مختلف استخر از استخرینو

استخرینو مجموعه‌ای تخصصی و حرفه‌ای بوده که خدمات متنوعی را با بالاترین کیفیت ممکن به مشتریان گرامی ارائه می‌کند. از جمله خدمات این شرکت باید به ساخت انواع استخر در ابعاد متفاوت، نگهداری و تجهیز استخر، انواع بازسازی‌ و تعمیر همچون تعمیر دیگ استخر و نیز کلیه خدمات مرتبط با استخرها اشاره کرد. همچنین در صورت نیاز به استفاده از انواع دیگ آبگرم نیز می‌توانید بسته به نیاز خود از خدمات این مجموعه بهره‌مند شده و استخر خود را به فضایی بهتر و لذت‌بخش‌تر تبدیل کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق راه‌های ارتباطی با کارشناسان ما در تماس باشید.

مزایای دیگ گالوانیزه استخر

جمع‌بندی

گرم کردن آب استخر یکی از مواردی است که به خصوص در روزهای سرد سال مورد توجه قرار می‌گیرد. استفاده از تجهیزات و امکانات مرتبط با این هدف، باعث می‌شود که امکان دستیابی به آبی با درجه حرارت مناسب برای شنا به راحتی امکان‌پذیر باشد. دیگ گالوانیزه استخر یکی از روش‌های مناسب و سریع است که می‌توان از آن استفاده کرد. این نوع دیگ با داشتن مزایای مناسب نسبت به سایر انواع دیگ آبگرم انتخاب اول بسیاری از افراد است.

دیگ گالوانیزه استخر چه تفاوتی با سایر دیگ‌ها دارد؟

داشتن پوشش محافظ روی این نوع دیگ‌ها اصلی‌ترین تفاوت موجود است.

چرا دیگ گالوانیزه نیاز به مبدل حرارتی ندارد؟

به دلیل داشتن پوشش و عدم برهمکنش شیمیایی بین آب و فلز دیگر نیازی به وجود مبدل حرارتی نیست.

قیمت دیگ گالوانیزه به چه مواردی بستگی دارد؟

ابعاد و اندازه دیگ و تعداد ورودی‌های آن روی قیمت نهایی موثر هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *