قیمت دیگ تصفیه استخر

قیمت دیگ تصفیه استخر

وقتی آب در یک محیط بسته قرار می‌گیرد، ممکن است آلودگی‌ها و ذراتی درون آن نفوذ کنند؛ بخصوص وقتی آن محیط بسته، استخر باشد! به همین دلیل آب استخر باید در دوره‌های زمانی مشخص، فیلتر یا تصفیه شود. دیگ فیلتر تصفیه استخر، یکی از مهم‌ترین اجزای فیلتراسیون در استخر است که ویژگی‌های زیادی دارد. قیمت دیگ تصفیه استخر چقدر است؟ در این مطلب به معرفی دیگ تصفیه استخر و بررسی قیمت آن خواهیم پرداخت.

فیلتر یا دیگ تصفیه استخر چیست؟

آب استخر هم بعد از مدتی نیاز به تعویض دارد. فیلتر یا دیگ تصفیه در استخر، نقش ریه را ایفا می‌کند. با انجام تصفیه یا فیلتراسیون، آب استخر شما همیشه تمیز و سالم خواهد ماند. این کار تاثیر زیادی در افزایش احساس رضایت حین شنا کردن خواهد داشت. وقتی آب استخر به موقع تصفیه نشود، احتمال رشد انواع باکتری و تجمع ناخالصی‌ها در آب بیشتر می‌شود.

بررسی قیمت و تعریف دیگ تصفیه استخر

وقتی آب استخر در زمان مناسب تصفیه و فیلتر نشود، شکل ظاهری آن هم کدر خواهد بود که منظره جالبی ندارد. یکی از مهم‌ترین تجهیزات در سیستم فیلتراسیون، دیگ تصفیه استخر است. دیگ تصفیه ویژگی‌ها و قابلیت‌های بسیار زیادی دارد که باید با آنها آشنا شوید.

بررسی کارایی انواع فیلتر استخر

دیگ تصفیه یا فیلتر استخر، سازوکار یا مکانیسم خاص خود را دارد. در این فیلترها آب از قسمت پائین فیلتر خیلی آرام وارد دستگاه می‌شود. به این ترتیب فرایند تصفیه یا فیلتر آب شروع می‌شود. دیگ تصفیه استخر، وظیفه جداسازی ذرات جامد خارجی را هم برعهده دارد.

استفاده از فیلتر استخر، اولین مرحله در بهبود کیفیت آب استخر است. این فرایند فیزیکی و جداسازی ذرات و ناخالصی‌های موجود در آب، یکی از حیاتی‌ترین فعالیت‌های هر استخری است. قیمت دیگ تصفیه استخر چقدر است؟ این موضوع به عوامل متعددی بستگی دارد.

کارایی دیگ تصفیه استخر و فیلتراسیون

آشنایی مختصر با اصول تصفیه و نگهداری استخر

به طور کلی سیستم فیلتراسیون در استخر، شامل ۴ مرحله اصلی می‌شود که این مراحل عبارتند از سیرکولاسیون، فیلتراسیون، ضدعفونی و تست. رعایت همه این اصول در داشتن آب استخر بدون هر گونه آلودگی و کاملا سالم ضروری است. فیلترها وظیفه دارند تا آب استخر را به صورت فیزیکی پاکسازی کنند.

منظور از فیزیکی بودن فیلتراسیون، این است که وظیفه حذف مواد معلق و ذرات جامد را برعهده دارد. دیگ تصفیه استخر هم یکی از اجزای فیلتراسیون است که کاربرد بسیار زیادی دارد.

معرفی انواع فیلتر استخر

برای تصفیه استخر، می‌توان از مدل‌های مختلف فیلتر استفاده کرد. به طور کلی فیلترهای استخر به سه دسته دیاتومه، شنی و کارتریجی تقسیم می‌شوند که هر کدام قابلیت‌های خاص خود را دارند. در ادامه به معرفی این ۳ فیلتر خواهیم پرداخت.

۱. فیلتر دیاتومه

نوعی فیلتر غشایی است که دقت عمل بسیار بالایی دارد. در این فیلتر خاک دیاتومه را به سطح پارچه فیلتر چسبانده‌اند تا آب با عبور از آن تصفیه شود. فیلتر دیاتومه قابلیت جداسازی ذرات با قطر ۵ تا ۱۰ میکرون را از آب دارد. معمولا از این نوع فیلتر برای استخرهای کوچک و متوسط استفاده می‌کنند. همچنین نگهداری از فیلتر دیاتومه پیچیدگی‌های خاص خود را دارد. پارچه این فیلتر باید به صورت منظم و دوره‌ای شستشو داده شود. تنوع کمتری هم نسبت به سایر انواع فیلترها دارند.

اهمیت فیلتراسیون آب استخر

۲. فیلتر شنی

یکی از بهترین و رایج‌ترین انواع فیلترهاست که برای تصفیه فیزیکی آب استخر مورد استفاده قرار می‌گیرد. مهم‌ترین مزیت فیلتر شنی نسبت به سایر فیلترها، نگهداری آسان آن است. معمولا از فیلترهای شنی برای مجموعه‌های آبی و استخرهای بزرگ استفاده می‌شود. این نوع فیلترها با استفاده از ماده‌ای به نام سیلیس فرایند تصفیه آب را انجام می‌دهند. انواع سیلیس‌های درشت تا ریز در تصفیه فیلتر نقش دارند. این نوع فیلترها می‌توانند ذرات ۶۰ تا ۹۰ میکرون را از آب جدا کنند.

۳. فیلتر کارتریجی

نوع دیگری از انواع فیلترهای استخر هستند که قابلیت حذف ذرات تا ۲۰ میکرون را دارند. تنها نکته منفی در مورد فیلترهای کارتریجی، قیمت بالای آنهاست. از این نوع فیلترها معمولا برای استخرهای کوچک استفاده می‌کنند. فیلتر کارتریجی هم از نوع غشایی است. به این معنی که آب با عبور از کارتریج که شکل پارچه دارد، تصفیه می‌شود. نگهداری از فیلتر کارتریجی هم دردسرهای خاص خود را دارد.

نحوه انتخاب دیگ تصفیه استخر

برای این که بهترین فیلتر یا دیگ تصفیه استخر را خریداری کنید، رعایت برخی نکات ضروری است. اولین قدم محاسبه حجم و ساعات کار استخر است. به این ترتیب می‌توانید ظرفیت و نوع فیلتر موردنظر را انتخاب کنید. با تقسیم حجم استخر بر ساعات کارکرد فیلتر، دبی عبوری محاسبه می‌شود.

وقتی دبی را بر ریت سرعت مجاز تقسیم کنید، سطح فیلتراسیون به دست خواهد آمد. به این ترتیب و با استفاده از جدول انواع فیلترها، می‌توان گزینه مدنظر را به سادگی انتخاب کرد.

البته این محاسبات ممکن است برای استخرهای مختلف متفاوت باشد. چرا که انجام محاسبات دقیق به عوامل مختلفی بستگی دارد. برای مثال محاسبات مربوط به استخرهای سرپوشیده با استخرهای روباز متفاوت است.

فیلتراسیون آب استخر به روش‌های مختلفی انجام می‌شود

قیمت دیگ تصفیه استخر

موضوع قیمت یکی از مهم‌ترین مسائلی است که باید به آن پرداخته شود. قیمت دیگ تصفیه یا فیلتر استخر به عوامل متعددی بستگی دارد. برای مثال نوع فیلتر مورد استفاده در استخر، باعث تغییر در قیمت خواهد شد. برخی فیلترها قیمت بالاتری دارند. ابعاد فیلترها هم تاثیر مستقیمی روی قیمت دارند و هر چقدر فیلتر بزرگ‌تر باشد، طبیعتا قیمت بیشتری هم دارد.

از دیگر عوامل تاثیرگذار روی قیمت دیگ تصفیه استخر، می‌توان به نوع و برنده سازنده دیگ یا فیلتر اشاره کرد. طبیعتا برندهای معتبر با تولید فیلتر باکیفیت‌تر، قیمت بیشتری هم خواهند داشت.

استخرینو؛ مشاور شما در تجهیز استخر

برای راه‌اندازی سیستم فیلتراسیون در استخر، باید از مشاوران این حوزه کمک بگیرید. استخرینو با در اختیار داشتن بهترین مشاوران و متخصصان این حوزه، آماده ارائه انواع خدمات تجهیز استخر است.

استفاده از دیگ تصفیه استخر چه اهمیتی دارد؟

دیگ تصفیه استخر آب را از وجود انواع ذرات و آلودگی‌ها پاک می‌کند.

چه نوع دیگ تصفیه استخر را انتخاب کنیم؟

این موضوع به عوامل مختلفی، ازجمله ابعاد استخر بستگی دارد.

هزینه دیگ تصفیه استخر چقدر است؟

هزینه استفاده از فیلتراسیون برای هر استخر با توجه به ابعاد آن متفاوت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *