دیگ فولادی استخر

دیگ فولادی استخر

یکی از تجهیزات مهم و کاربردی موجود در استخرها، دیگ‌های فولادی هستند که از آن‌ها برای ذخیره‌سازی و نگهداری آب استفاده می‌کنند. دیگ فولادی استخر معمولا از جنس فولاد زنگ‌نزن ساخته شده و در ابعاد مختلفی تولید می‌شود. اگر به فکر خرید دیگ فولادی استخر هستید، باید پیش از هر اقدامی اطلاعات لازم در این زمینه را به دست آورید. برای آشنایی با دیگ فولادی و انواع آن ادامه مطلب را از دست ندهید.

آشنایی با دیگ فولادی استخر

به طور کلی، دیگ‌های آبگرم برای اهداف مختلف به‌کار گرفته می‌شوند. یکی از اصلی‌ترین کاربردهای این نوع دیگ‌ها، استفاده از آن‌ها برای گرم کردن آب استخر است. آب استخر ممکن است در شرایط و محیط‌های مختلفی، درجه حرارت نامناسبی برای شنا کردن داشته باشد و از این رو کمک گرفتن از دیگ‌های آبگرم روشی مناسب برای رساندن آب به دمای مد نظر است. به طور کلی دیگ‌های آبگرم را از دو جنس فولاد و چدن می‌سازند و دیگ فولادی استخر یکی از انواع پرکاربرد این تجهیز است. دیگ فولادی استخر با استفاده از ورق و لوله‌های آلیاژی به شکل یکدست و یکپارچه به تولید می‌رسد.

دیگ‌های فولادی به دلیل طول عمر بالایی که دارند مورد توجه قرار گرفته‌اند و همچنین برای پروژه‌ها و محیط‌های بزرگ‌تر نیز استفاده از این نوع دیگ رایج‌تر است.

خرید و تهیه انواع دیگ آبگرم فولادی

درحقیقت باید گفت استفاده از دیگ‌های چدنی، روشی قدیمی است که استفاده از آن‌ها از نظر ظرفیت و فشار محدودیت‌هایی را دارد. اما تولید دیگ‌های فولادی باعث شد که محدودیت‌های دیگ‌های چدنی نیز برطرف شود. این دیگ‌ها روی کاهش مصرف انرژی نیز تاثیر به‌سزایی دارند.

مشخصات و اجزای دیگ فولادی استخر

یکی از موارد مهم در ساخت دیگ فولادی استخر و تجهیزات مشابه، رعایت تمام استانداردهای بین‌المللی است. طبق استانداردهای موجود، برای ساخت چنین دیگ‌هایی باید از فولاد‌های آلیاژی استفاده شود. برای طراحی و ساخت این تجهیزات هم استانداردهای مشخصی توسط هر شرکت وجود دارد. این مدل دیگ‌ استخری نیز مانند سایر دیگ ها از اجزای مختلفی مانند بدنه دیگ، لوله‌ها، کوره دیگ، لوله‌های رفت و برگشت آب، لوله انبساط، شیر اطمینان، شیر تخلیه و… تشکیل شده‌اند.

دیگ فولادی استخر چیست

انواع دیگ فولادی برای استخر

دیگ فولادی استخر دارای انواع متفاوتی است. دیگ‌های آبگرم فولادی را می‌توان بر اساس پارامترهای مختلفی دسته‌بندی کرد. یکی از پارامترها، دسته‌بندی بر اساس ساختار و گرمایش است. فایرتیوب و واتر تیوب از این دسته از دیگ‌ها هستند. در نوع فایر تیوب جریان شعله با دود از بین لوله‌های موجود در دیگ عبور کرده و با گرمای ایجاد‌شده، آب گرم می‌شود. برای ساخت این نوع دیگ، از چند لوله فولادی استفاده می‌شود.

درحقیقت این لوله‌ها باعث می‌شوند که گرما به آب انتقال پیدا کند. قیمت مناسب و بازدهی بالا از ویژگی‌های اصلی این نوع دیگ فولادی هستند. اما در واتر تیوب، گرما به درون دیگ رفته و سپس گرمای ایجاد‌شده به آب موجود در لوله‌ها می‌رسد. گفتنی است از این نوع دیگ بیشتر برای شرایطی که به فشار بالا نیاز است استفاده می‌شود.

همچنین می‌توان دیگ فولادی استخر را به دو نوع وت بک و درای بک هم تقسیم کرد. در نوع وت بک آب در بین بخش انتهایی و قسمت احتراق دیگ قرار می‌گیرد. بازدهی گرمایشی بسیار بالا و همچنین نیاز به تعمیرات و نگهداری ساده‌تر از ویژگی‌های اصلی این نوع دیگ فولادی استخر است. البته لازم به ذکر است که این نوع دیگ از قیمت بالاتری نیز برخوردار است. درای بک نوعی دیگ‌های آبگرم است که در قسمت انتهایی آن از آجر نسوز و سیمان استفاده می‌شود. این نوع بیشتر برای ظرفیت‌های کم مانند استخرهای خانگی کاربرد دارد.

انواع دیگ فولادی برای استخر

علاوه بر این موارد، می‌توان دیگ فولادی برای استخر را بر اساس هوای گرم ناشی از سوخت مشعل نیز طبقه‌بندی کرد. دیگ آب گرم فولادی تک پاس، دیگ آب گرم فولادی ۲ پاس، دیگ آب گرم فولادی برگشتی، دیگ آب گرم فولادی ۳ پاس و دیگ آب گرم فولادی تک پاس از جمله این تجهیزات هستند. گفتنی است که قیمت دیگ فولادی استخر برحسب نوع آن متفاوت است.

استخرینو، بهترین مجموعه برای تجهیز و ساخت استخر

استخرینو یکی از مجموعه‌های بزرگ و تخصصی در ساخت و تجهیز انواع استخر است. این شرکت با سابقه چندین ساله، استخرهای مختلف با اندازه‌های متفاوت را با متد روز ساخته و در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. همچنین امکان تجهیز استخر با تجهیزاتی از جمله دیگ‌های آبگرم در انواع مختلف توسط این مجموعه نیز وجود دارد. بازسازی استخرها هم از جمله دیگر خدماتی است که توسط استخرینو ارائه می‌شود.

برای اطلاع از سایر شرایط و همچنین قیمت دیگ موتورخانه استخر، این فرصت را دارید که از طریق راه‌های ارتباطی با کارشناسان ما در تماس بوده و در کوتاه‌ترین زمان پاسخ خود را دریافت کنید.

دیگ آبگرم استخر

جمع‌بندی

دیگ فولادی استخر یکی از انواع دیگ‌های آبگرم است که به منظور بالا بردن دمای آب استخر استفاده می‌شود. دیگ‌های فولادی برخلاف نوع چدنی، محدودیت‌های گذشته را نداشته و گزینه مناسب و اقتصادی برای تجهیز استخرها هستند. در این مطلب سعی شد در خصوص این تجهیزات کاربردی اطلاعات مناسبی در اختیار خوانندگان قرار بگیرد. در صورت نیاز به تهیه این تجهیزات و بهره‌مندی از سایر خدمات مجموعه استخرینو همچون تعمیر انواع دیگ استخر، از طریق راه‌های ارتباطی موجود در وب سایت، با ما ارتباط برقرار کنید.

تفاوت دیگ فولادی و چدنی استخر چیست؟

در دیگ‌های فولادی محدودیت‌هایی همچون ظرفیت، فشار و... وجود ندارند.

دیگ فولادی چه انواعی دارد؟

دیگ‌های فولادی را می‌توان بر اساس ساختار، عملکرد، هوای گرم ناشی از سوخت و... دسته‌بندی کرد.

طول عمر دیگ فولادی استخر در چه حد است؟

این نوع از دیگ‌های آبگرم طول عمر بسیار بالایی دارند و از این رو برای محیط‌های بزرگ و مجموعه‌های تفریحی نیز می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *