دیگ برقی استخر

دیگ برقی استخر

استخرها در کنار سادگی که در ظاهر شاهد آن هستیم، دارای تجهیزات و امکانات مختلفی در بخش‌های مختلف هستند. دیگ برقی استخر یکی از بخش‌های کاربردی است که برای ایجاد بخار از آن استفاده می‌کنند. یکی از مزایای این دیگ‌ها آن است که در ظرفیت‌های مختلفی طراحی و تولید می‌شوند و امکان استفاده از آن‌ها در شرایط متفاوتی وجود دارد. در ادامه مطلب در خصوص دیگ برقی استخر اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار می‌دهیم. اگر می‌خواهید با عملکرد و انواع این تجهیز آشنا شوید، تا انتها با ما همراه باشید.

دیگ برقی استخر چیست؟

دیگ برقی استخر چیست و چه کاربردی دارد؟ احتمالا این اولین پرسشی است که در ذهن شما شکل می‌گیرد. به طور کلی دیگ برقی استخر یا بویلر برقی که از دیگ‌های صنعتی به شمار می‌رود، انرژی الکتریکی را به انرژی حرارتی تبدیل کرده و بخار موردنیاز برای بخش‌های مختلف استخر را تامین می‌کند. از این دیگ‌ها در صنایع مختلفی که نیاز به تولید بخار وجود دارد استفاده می‌شود. اما یکی از کاربردهای گسترده این تجهیز استفاده از آن‌ها در استخرها و برای بخش‌های مختلفی همچون سونا، جکوزی و… است.

دیگ بخار استخر چیست؟

با توجه به اینکه این بویلرها ظرفیت‌های مختلفی دارند، به راحتی می‌توان مطابق با شرایط موجود اقدام به تهیه بهترین گزینه ممکن کرد. در این نوع دیگ‌ها نوعی رسانا وجود دارد که نیروی الکتریسیته را از منبع به آب وارد می‌کند. با افزایش بار الکتریکی جریانی وارده از سمت الکترودها نیز بیشتر شده و قطرات آب از این روش تبدیل به بخار می‌شوند.

انواع دیگ برقی استخر را بشناسید

دیگ برقی استخر دارای انواع مختلفی است که باعث می‌شود دست مشتریان برای خرید باز بوده و مطابق با نیازشان مدل مناسب را انتخاب کنند. به صورت کلی دیگ برقی بخار را به دو دسته فایرتیوب و واترتیوب تقسیم می‌کنند.

انواع دیگ برقی استخر

دیگ برقی استخر واترتیوب

دیگ برقی استخر واترتیوب یکی از انواع دیگ‌های برقی است که در استخرها کاربرد دارد. این مدل دارای لوله‌هایی است که آب درون آن‌ها جریان پیدا می‌کند. حرارت بیرونی موجود در کنار لوله‌ها باعث می‌شود که در زمان خروج آب، بخار ایجاد شود. به منظور طولانی‌تر شدن فرآیند خروج آب، لوله‌ها را خم کرده و مسیر آب را طولانی‌تر می‌کنند. این کار باعث می‌شود که حرارت لازم برای تبخیر فراهم شده و آب در مدت زمان کمی بعد از خروج به بخار تبدیل شود.

ممکن است این سوال ایجاد شود که با وجود اینکه شعله‌ای در این نوع دیگ استخر وجود ندارد، چگونه فرآیند تبدیل شدن آب به بخار رخ می‌دهد؟ باید گفت که در این نوع دیگ از المنت‌های برقی استفاده می‌شود؛ در حقیقت تمام دور لوله‌ها را المنت‌های برقی فراگرفته که با تولید گرما باعث تبدیل شدن مایع به بخار آب می‌شوند. عدم نیاز به سوخت از ویژگی‌های کلی این نوع دیگ‌های برقی است که می‌تواند روی هزینه‌های احتمالی تاثیر مستقیمی داشته باشد.

دیگ بخار برقی مستقیم

فرآیند گرم کردن و ایجاد بخار در این نوع دیگ‌ها مانند کتری‌های برقی است. درواقع قطب‌های منفی و مثبت در مخزن باعث ایجاد گرمای مورد نیاز برای ایجاد بخار می‌شوند. درنهایت با فشرده شدن بخار، بخار تولیدشده از  مخزن بویلر بیرون رفته و می‌توان آن را در بخش‌های مختلفی استفاده کرد.

بویلر برقی استخر

مقایسه بین انواع دیگ برقی استخر

در این بخش انواع دیگ برقی استخر را مقایسه می‌کنیم. باید گفت که بویلرهای واترتیوب سرعت بسیار بالاتری داشته و قابلیت ایجاد بخار خشک را نیز دارند. این قابلیت، یعنی ایجاد بخار خشک در نوع مستقیم وجود ندارد و تنها بخار مرطوب در دسترس خواهد بود. همچنین از نظر راندمان و بازدهی نیز نوع واترتیوب از بازدهی بالاتری برخوردار است و اگر چنین موردی برایتان اولویت دارد، می‌توانید این نوع را انتخاب کنید.

در نوع واترتیوب مسیر رفت و برگشتی اضافی وجود دارد که سبب می‌شود دمای بخار به میزان موردنظر رسیده و خروجی بخار خشک و مرطوب را به شکل همزمان در اختیار داشت. از لحاظ ایمنی هم نوع واترتیوب در سطح بالاتری قرار داشته و امکان ترکیدگی آن وجود ندارد. بنابراین این مورد نیز یکی از مزایای مهم دیگ برقی استخر از نوع واترتیوب است.

مجموعه استخرینو، ارائه‌دهنده انواع خدمات استخر

استخرینو، مجموعه معتبر و حرفه‌ای است که خدمات مختلفی را در زمینه استخر و تجهیزات آن ارائه می‌کند. ساخت استخر در شکل‌ها و اندازه‌های مختلف، بازسازی و تعمیر استخر‌ها همچون تعمیر دیگ استخر و همچنین تجهیز استخر با کمک ابزار و تجهیزات به‌روز و باکیفیت همچون دیگ‌های آبگرم مختلف از جمله خدمات این مجموعه به شمار می‌رود.

شما می‌توانید برای بهره‌مندی از خدمات مجموعه ما، از طریق راه‌های ارتباطی موجود در وب سایت ما کارشناسان ارتباط بگیرید. همچنین امکان مشاهده نمونه کارهای انجام‌شده در پروژه‌های مختلف نیز در وب سایت وجود دارد. با این کار می‌توانید از کیفیت خدمات استخرینو به طور کامل مطمئن‌شده و با خیالی راحت امور مربوط به استخرهای خانگی و مجموعه‌های مختلف را به ما بسپارید.

دیگ برقی استخر

جمع‌بندی

دیگ برقی استخر یکی از بخش‌های مهم و کاربردی هر استخر است که از آن برای گرم کردن آب استخر و همچنین ایجاد بخار استفاده می‌شود. دیگ‌های استخر انواع مختلفی دارند؛ اما باید گفت نوع برقی به دلیل نبود شعله و عدم نیاز به استفاده از سوخت‌های مختلف ایمنی و صرفه اقتصادی بالایی دارد. در صورت نیاز، این فرصت را دارید که با کارشناسان ما از طریق راه‌های تماس در ارتباط باشید.

دیگه برقی استخر چگونه گرما ایجاد می‌کند؟

گرمای ایجاد‌شده در این دیگ‌ها به کمک المنت‌های برقی است که در دور لوله‌ها قرار دارد.

تفاوت دیگ برقی مستقیم و واترتیوب چیست؟

امکان ایجاد بخار خشک برای نوع واترتیوب که در مدل مستقیم امکان‌پذیر نیست از اصلی‌ترین تفاوت‌های این دو نوع است.

آیا امکان استفاده از دیگ برقی برای استخر خانگی وجود دارد؟

بله؛ با توجه به ظرفیت‌ها و ابعاد مختلف دیگ‌های برقی، می‌توان از آن‌ها برای استخرهای خانگی هم استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *