استخر بی پایان چیست؟ + ۵ مزیت استخر بی انتها

 انواع روش های ساخت استخر برای مناطق سردسیر

استخر بی پایان چیست؟

بسیاری از افراد شاید نام استخر لبه بی نهایت را شنیده باشند ولی در مورد آن اطلاعاتی نداشته باشند. در این مقاله به این سوال پاسخ می دهیم که استخر بی پایان چیست؟ مزایا و معایب آن کدام است؟ و نحوه نگهداری از آن چگونه است؟

این نمونه از استخرها یک دستگاه تولید جریان آب دارند و با جریان تولید شده در آب حالت شنا پیدا می کنند. بسیاری از افراد از این نوع استخرها به عنوان یکی از استخرهای آموزشی و درمانی استفاده می نمایند.

مهندسینی که در ساخت استخر تجربه و تخصص بسیار زیادی دارند قادر می باشند این استخرها را راه اندازی کنند. شما نیاز است که برای نگهداری استخر بی پایان به برخی از نکات و اصول دقت داشته باشید که این نکات را مهندسین برای شما بیان می کنند.

مربی قادر است که میزان شدت آب را درون استخر لبه بی نهایت به خوبی کنترل کند. استخرهایی که بی پایان هستند دارای یک پروانه و همچنین ۵ اسب بخار می باشند. سرعت حرکت آب درون استخر را مربی بر اساس مقاومت ورزشکار قادر است به خوبی تنظیم کند.

انجام دادن آموزش های مقاومتی در آب موجب می گردد سرعت و قدرت ورزشکار بیشتر شود. زمانی که شما این آموزش مقاومتی را درون استخر بی پایان انجام دهید کالری بیشتری می سوزانید. همچنین باید بدانید که درون این استخر می توانید درمان های هیدروتراپی را انجام دهید.

مزیت های استخر لبه بی نهایت

در صورتی که شما می خواهید اقدام به ساخت استخر بی پایان نمایید، باید در مورد مزیت های آن اطلاعات بیشتری داشته باشید. برخی از مزیت های مهم استخر بی پایان عبارت است از :

  1. آموزش هدفمند مربی ها :

مربیانی که در استخر لبه بی نهایت می خواهند به آموزش دهنده های خود حرکات ورزشی در شنا را آموزش دهند می توانند به وسیله این استخر هر ضربه و حرکت آنها را مشاهده کنند. اگر یکی از ورزشکارها به آموزش خاصی نیاز داشته باشد مربیان می توانند آن تمرین و ورزش را برای ورزشکار تنظیم کنند.

آموزش هدفمند در تمرینات با استفاده از این استخر تا حد بسیار زیادی افزایش پیدا می کند. مانیتوری که در کنار استخر وجود دارد به مربی کمک می کند تمامی حرکات آموزش دهنده ها را مشاهده نماید و به رفع اشکالات آنها بپردازد.

مزیت های استخر لبه بی نهایت

  1. جمع و جور بودن استخر :

فضای اختصاصی که استخر بی پایان دارد یکی از دیگر مزیت های آن به شمار می رود. جریان آب درون این استخر فضای بی پایانی را فراهم کرده است. این نوع از فضای آموزشی بدون هیچ مانعی و شلوغی برای ورزشکاران قابل استفاده می باشد.

در واقع باید بدانید ورزشکاران درون این استخرها می توانند مسابقات سه گانه انجام دهند. به همین دلیل شنا کردن در استخرهای سنتی را دیگر ترجیح نمی دهند. شرایط آب های آزاد درون این استخرها برای آموزش دهنده ها فراهم می شود.

  1. مناسب برای تمامی سنین :

برخی از افراد شاید بر این باور باشند که استخر لبه بی نهایت تنها برای ورزشکاران مناسب می باشد. اما باید بدانید این استخر برای تمامی سنین گزینه مناسبی به شمار می رود. هر یک از افرادی که به تناسب اندام خود اهمیت می دهند می توانند از این استخرها برای لاغر کردن و سوزاندن کالری استفاده کنند.

افراد با سن متفاوت و توانایی های خاص که دارند می توانند با حداکثر ایمنی از این استخرها استفاده نمایند. مشاهده کردن عملکردهای ورزشی افراد توسط مربی درون استخر کمک می کند که مربی آسیب های احتمالی به افراد را به خوبی بررسی نماید. در این صورت هر فردی در هر سنی اگر برخی از حرکات را به اشتباه انجام دهد می تواند آنها را رفع نماید.

استخر لبه بی نهایت

  1. مزیت های درمانی :

علاوه بر ورزشکارانی که از استخر بی پایان استفاده می کنند بسیاری از افراد هم قادر می باشند برای ارتقا دادن به آرامش و بهبود پیدا کردن دردهای عضلانی خود از این استخر استفاده نمایند. یکی از مهمترین و اصلی ترین مزیت هایی که استخر بی پایان نسبت به استخرهای سنتی دارد این است که کلر درون آن نمی ریزند.

بنابراین آن سر دردهایی که شما در استخرهای سنتی تجربه می کنید در استخرهای بی پایان تجربه نخواهید کرد. کمک کردن به توانبخشی و درمان بیماری های عضلانی یکی از بهترین مزیت های آن می باشد. از این نوع استخرها بیشتر در مراکز درمانی برای بهبود پیدا کردن دردهای عضلانی ورزشکاران استفاده می کنند. درد و تورم درون این استخر کاهش پیدا می کند و جریان خون به آن دسته از قسمت های بدن که آسیب دیده است افزایش پیدا می کند.

  1. هزینه ساخت مناسب :

هزینه که نیاز است برای ساخت استخر لبه بی نهایت پرداخت کنید بر اساس استانداردهای مشخص شده ای می باشد. عوامل زیادی روی هزینه و قیمت ساخت استخر بی پایان نقش دارد که شما بهتر است با مهندسین در مورد این عوامل مشورت کنید. در صورتی که شما اقدام به ساخت استخر بی پایان می نمایید باید به خوبی در مورد شرایط نگهداری استخر هم اطلاعات تان را افزایش دهید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *