انواع مکانیسم گردش آب استخر + معرفی بهترین سیستم گردش آب

گردش آب استخر

انواع مکانیسم گردش آب استخر

برای درک صحیح عملکرد ساخت استخر باید مسیر جریان آب را در سیستم لوله کشی به خوبی دنبال کنیم. به کارگیری یکی از انواع مکانیسم گردش آب استخر که مناسب و کارآمد باشد برای ساخت و نگهداری استخر اهمیت بسیار زیادی دارد.

به طور کلی شما باید بدانید که سه سیستم گردش آب درون استخر وجود دارد و هر یک از این سیستم ها هم دارای ویژگی های و مشخصات متنوعی می باشند. در ادامه هر یک از این سه مورد را بیان می نماییم تا در مورد سیستم گردش آب درون استخر اطلاعات بیشتری داشته باشید.

معرفی انواع سیستم گردش آب استخر

به طور کلی باید بدانید که استخرها از نظر تعویض و تامین گردش آب به سه گروه تقسیم بندی می شوند که این سه گروه عبارت هستند از :

مکانیسم گردش آب استخر

  1. استخرهای راکد :

استفاده از این استخرها مدت زمان زیادی است که به طور کلی منسوخ شده است. باید بدانید که استفاده از آن مانند یک مخزن بدون سیستم گردش آب بوده و فیلتر هم درون آن قرار نمی گرفت.

این نمونه از استخرها تا زمانی که آب قابل استفاده ای داشتند و کیفیت لازم آب از دست نمی رفت، قابل استفاده بودند. پس از کثیف شدن آب استخر آن را خالی می کردن و یکبار دیگر استخر به وسیله آب پر می شد. در حال حاضر باید بدانید که این نمونه از استخرها دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرند.

  1. استخرها با جریان آب گذرا :

یکی از ساده ترین سیستم های گردش آب استخر ، جریان آب گذر می باشد. در این نمونه از استخرها آبی که برای استخر مورد نیاز است را از منابع متنوعی مانند دریاچه، رودخانه و یا برکه دریافت می کنند. آب موجود درون کاسه استخر در این سیستم به وسیله آب تازه دریاچه و یا رودخانه تامین می شود.

استفاده از این سیستم گردش آب از آنجایی که لوله کشی شهری رایج شده است چندان انجام نمی شود و همچنین باید بدانید هزینه آن تا حدودی زیاد است. البته که باید بدانید بسیاری از آیین نامه های استخر برای ساخت استخر این روش گردش آب را قبول ندارند.

  1. استخرها با سیستم گردش مدار بسته :

هدف اصلی که در مورد گردش آب استخر وجود دارد و دنبال می شود، به دست آوردن اطمینان از این مسئله می باشد که آب تصفیه شود و به تمامی قسمت های استخر برسد. شیوه مناسب تخلیه آب درون هر یک از انواع استخرها اهمیت بسیار زیادی دارد.

در صورتی که می خواهید به آبی تمیز و اصولی به درون استخر دسترسی داشته باشید باید از الگوهای دقیق گردش آب درون استخر پیروی کنید. یکی از مهمترین روش هایی که در استخرها برای به گردش انداختن آب مورد استفاده قرار می گیرد، به جریان انداختن آب درون استخر به وسیله پمپ و شبکه های متصل به لوله کشی است.

به جریان انداختن آب درون استخر به وسیله پمپ و شبکه های متصل به لوله کشی یکی از اصلی ترین و بهترین روش های گردش آب درون استخر می باشد که ویژگی ها و استانداردهای خاصی دارد.

ویژگی های گردش آب استخر به وسیله روش مداربسته

ویژگی های گردش آب استخر به وسیله روش مدار بسته

یکی از بهترین روش های گردش صحیح و سیرکولاسیون آب استخر سیستم مدار بسته می باشد که این سیستم ویژگی ها و مزیت های بسیار زیادی دارد. در واقع باید بدانید از آنجایی که روز به روز ساخت استخر افزایش پیدا می کند باید بهترین سیستم گردش آب هم برای آنها به کار گرفته شود.

سیستم مدار بسته یکی از روش های استاندارد گردش آب می باشد و به همین دلیل بیشتر استخرها از این سیستم برای تخلیه و تعویض آب استفاده می کنند. برخی از مهمترین و اصلی ترین مزیت ها و ویژگی های این روش گردش آب عبارت است از :

  1. جریان آب درون سیستم لوله کشی قرار دارد و به وسیله موتور پمپ تعبیه شده در استخر، جریان آب را در یک خط مشخص شده ای قرار می دهند. آب استخر بعد از اینکه از پمپ رد می شود وارد فیلتر می گردد و سپس آب باید درون گرمکن رود تا استخر آب گرم داشته باشد.
  2. عمق، حجم و شکل استخر از جمله اصلی ترین عواملی می باشد که شیوه سیستم گردش آب را تعیین می کند. در واقع باید بدانید که ورودی و خروجی مناسب آب استخر را کاسه استخر تعیین خواهد کرد.
  3. روشی که برای راه اندازی سیستم گردش آب استخر بر اساس مدل مدار بسته می باشد، به عمق و شکل استخر تا حد زیادی بستگی دارد. مهندسینی که در زمینه طراحی شکل و سیستم گردش آب تخصص دارند قادر هستند که این سیستم را بر اساس استانداردهای مشخص شده طراحی کنند.
  4. هزینه ای که نیاز است برای اجرای این سیستم گردش آب روی استخر پرداخت کنید به عمق و شکل استخر بستگی دارد.
  5. با استفاده از این روش آب استخر همیشه تمیز خواهد بود و آلودگی درون استخر به وجود نمی آید. بنابراین بیشتر استخرهای سرپوشیده درون شهر را که افراد زیادی به آنها مراجعه می کنند با استفاده از این سیستم گردش آب طراحی می نمایند.

برای مشاوره با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *