نکات مهم انتخاب انواع نردبان استخر یا پله استخر

پله یا نردبان استخر

پله یا نردبان استخر

انتخاب کردن بهترین نمونه نردبان استخر یا پله استخر اهمیت بسیار زیادی دارد، چرا که پله و یا نردبان از جمله اصلی ترین ملزومات استخرها می باشند. هر یک از افرادی که اقدام به ساخت استخر می نمایند باید برای خرید پله و یا همان نردبان استخر اقدام کنند. پله ها موجب سهولت رفت و آمد شناگران به درون استخر می شوند.

بهتر است بدانید در آن دسته از استخرهای که طولشان بیشتر از ۱۰ متر می باشد باید دو نردبان را مورد استفاده قرار دهید. یکی از این نردبان ها در قسمت عمیق قرار می گیرد و دیگری را در قسمت کم عمق نصب می کنند. در آن دسته از استخرهایی هم که طولشان کمتر از ۱۰ متر است تنها یک نردبان را وصل می نمایند.

به طور کلی زمانی که ساخت استخر به پایان می رسد یکی از مهمترین اقداماتی که نیاز است برای نگهداری استخر و دریافت مجوز طراحی استخر انجام دهید، نصب پله یا نردبان استخر می باشد. این پله ها انواع متنوعی دارند که هر یک از آنها هم دارای جنس های مختلفی هستند.

شما برای خرید هر یک از انواع آنها باید به طرح استخر و بودجه خود دقت داشته باشید. در ادامه برخی از مهمترین پله ها و متریال هایی که برای ساخت آنها به کار گرفته می شود را نام می بریم.

پله یا نردبان استخر

انواع پله یا نردبان استخر

جنس هر یک از انواع پله یا نردبان استخر با یکدیگر متفاوت می باشد که جنس آنها همراه با ویژگی هایشان عبارت است از :

  1. پله های پلیمری :

این نمونه از پله ها را شما در دو رنگ سفید و یا مشکی می توانید مشاهده کنید. دلیل اصلی استفاده از پلیمر برای تولید این پله های قابلیت انعطاف پذیری بالای آن می باشد. همچنین باید بدانید عوامل زیاد دیگری مانند دوام بالا، در دسترس بودن، قیمت مناسب، محکم بودن و همچنین مقاومت بالای پلیمر در برابر رطوبت از دیگر عوامل مهم استفاده از پلیمر برای تولید پله های استخر پلیمری می باشد.

سایزهای متنوعی از این نرده ها و پله ها را شما می توانید بر اساس نوع استخر خود خریداری کنید. تعداد پله ها هم بر اساس عمق استخر می تواند متعدد باشد. به طور معمول تعداد پله ها را تا سه عدد تنظیم می کنند. آن دسته از پله هایی که جنسشان از پلیمر می باشد نرده و کفی شان هم پلیمری است.

یکی از نکات مثبت و مهمی در مورد پلیمرها این است که حرارت کمی را جذب می کنند و به اندازه فلزها داغ نمی شوند. بنابراین آنها در فصل تابستان زیر نور آفتاب زیاد داغ نمی شوند که شما را اذیت کنند. به همین دلیل از پله های پلیمری برای استخرهای روباز استفاده می شود.

زنگ زدگی و یا خوردگی هم درون این پله ها امکان ندارد که مشاهده کنید. عمر مفید نردبان یا پله استخر پلیمری زیاد است و قیمت خرید آن  هم بسیار مناسب می باشد. بیشتر افرادی که در ویلاها و باغ ها استخر دارند برای تولید نرده استخر نمونه های پلیمری را سفارش می دهند.

خرید نردبان استخر یا پله استخر

  1. پله های استیل :

استیل یکی از دیگر فلزاتی می باشد که برای تهیه و تولید پله یا نردبان استخر از آن استفاده می کنند. استیل ها زیبایی بی نظیری به استخر می بخشند و هم اینکه نمونه های ضد زنگ آنها برای استخر مناسب می باشند.

یکی از اصلی ترین معایب آنها این است که در فصل تابستان زیر نور خورشید بیش از اندازه داغ می شوند. به همین دلیل بیشتر استخرهایی که سرپوشیده هستند را با استفاده از این پله ها تجهیز می کنند.

شما باید به خوبی بدانید که قیمت خرید این نمونه از پله ها نسبت به نوع پلیمری بیشتر است. آن دسته از استیل های بی کیفیت که ارزان هستند بعد از مدت زنگ می زنند و در استخر نباید استفاده شوند. یکی از مهمترین مزیت های این نمونه از پله ها زیبایی شان می باشد.

  1. ترکیب پلیمر و استیل :

یکی از دیگر انواع پله یا نردبان استخر ترکیب جنس پلیمر و استیل می باشد. این نمونه از پله ها را با استفاده از پلیمر و استیل طراحی می کنند که نرده ها از جنس استیل است و سطح پله از جنس پلیمر می باشد. این نمونه از پله ها از آنجایی که تلفیقی می باشند هزینه خریداری مناسبی دارند.

البته باید بدانید از آنجایی که تنها بخش نرده ای پله ها از آب بیرون می زند زیبایی استیل را نمی توانید مشاهده کنید. پله هایی هم که زیر آب هستند با استفاده از پلیمر تولید شده اند. وزن این نمونه از پله ها بسیار سبک می باشد و نصب کردن آنها آسان است.

یکی از نکاتی که باید به آن دقت داشته باشید جنس نردبان و پله های استخر است. شما پیش از خرید نردبان یا پله های استخر ، باید به خوبی در مورد ویژگی های آنها اطلاع داشته باشید.

برای مشاوره با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *