فیلتر شنی استخر چیست ؟ + معرفی انواع و کاربردهای آن

فیلتر شنی استخر چیست ؟

فیلتر شنی استخر چیست ؟

هر یک از سازندگانی که ساخت استخر را انجام می دهند باید به خوبی در مورد شیوه های تصفیه آب استخر و نگهداری از استخر اطلاعات لازم را داشته باشند. استفاده از فیلتر شنی استخر درون آب استخر جهت تصفیه سازی یکی از مهمترین اقداماتی است که سازندگان استخر بعد از طراحی استخر باید به آن دقت داشته باشند.

امروزه یکی از پرکاربردترین دستگاه های که برای تصفیه آب مورد استفاده قرار می گیرد فیلتر شنی است. تصفیه آب در استخرها اهمیت بسیار زیادی دارد که تصفیه سازی آب را به وسیله روش های متنوع مانند فیلترهای شنی استخر انجام می دهند.

فیلتر شنی استخر به وسیله طریق فرایند فیلتراسیون ذرات کوچکی که درون استخر وجود دارد مانند شن ها،  ماسه ها، رسوبات متنوع، هیدروکربن ، فلزات درون آب و موارد مضر دیگر را از آب را جدا می کند و موجب تصفیه آب می گردد. در نهایت بعد از عملیات فیلتر شنی آب تصفیه شده وارد مخزن فیلتر خواهد شد.

بسترهایی که در فیلتراسیون وجود دارد به صورت لایه بندی است که آنها از جنس سیلیس هستند و دانه بندی شده اند که درجه بندی شان هم به  ۹۸ درصد می رسد.

به صورت کلی باید بدانید این نوع فیلتر ها با دارا بودن قسمتی که دارای شن و سیلیس می باشد از عبور انواع آلودگی ها به درون استخر جلوگیری خواهد کرد. در این قسمت تنها آب است که رد می شود و به وسیله  فیلترهای شنی مانند فیلترهای شنی تحت فشار و شفاف سازی آب قرار می گیرد.

فیلتر شنی استخر چیست ؟

کاربردهای فیلتر شنی استخر

طرز کارکرد این دستگاه فیلتر آب زیاد پیچیده نمی باشد. در واقع باید بدانید آب استخر از یک طرف وارد فیلتر شنی می گردد و از فیلترهای داخلی درونی استخر عبور می کند. از این طریق آلودگی و ذرات آن گرفته خواهد شد و سپس آب خالص و تصفیه شده از طرف دیگر آن خارج می گردد.

پس از مدتی شن هایی که داخل دستگاه کثیف شده اند و عمل تصفیه سازی آب را به خوبی انجام نداده اند، بهتر است  به سراغ عملیات شست و شوی فیلتر شنی استخر بروند. در زمان شست و شو مراحل بیان شده به طور کامل برعکس می شود و عمل تصفیه آب انجام خواهد شد که باید بدانید در این مرحله آب از پایین وارد می گردد و از بالا خارج می شود.

یکی از اصلی ترین و مهمترین کاربردی که فیلتر شنی دارد برای تصفیه سازی آب استخر می باشد. شما می توانید با استفاده از آن آب استخرها را شفاف سازی و به خوبی آب را تصفیه نمایید.

فیلتر شنی استخر چیست ؟

 انواع مدل های فیلتر شنی استخر

به صورت کلی فیلتر های شنی براساس میزان فشار کاری که دارند و نحوه فیلتراسیون در مدل های مختلفی تولید و  طراحی می شود. از مزیت هایی که تمامی مدل ها دارند اینکه بدون اضافه کردن هیچ ماده شیمیایی و تغییر دادن ساختار آب موجب از بین بردن آلودگی های درون استخر خواهند شد.

البته که از معایب آنها هم می توانیم به مصرف انرژی بالایی که نسبت به دیگر فیلترها دارند اشاره کنیم. مدل های فیلتر شنی استخر متنوع است که برخی از مهمترین و اصلی ترین آنها که در استخر کاربرد بسیار زیادی دارد عبارت است از :

  1. فیلتر شنی کند :

این مدل یکی از قدیمی ترین مدل های فیلتر شنی می باشد. سطح سیلیس این نمونه از فیلترها در مجاورت با هوای آزاد قرار می گیرد و آب را از درون خود به خوبی عبور می دهد. عبور آب بدون فشار وارد کردن و به دلیل وزن بالای آن می باشد. از این نمونه مدل فیلترهای شنی برای تصفیه سازی آب در حجم های زیاد مانند تصفیه آب شهر و پساب های آب استفاده می گردد.

  1. فیلتر شنی تند :

سیلیس در این نمونه از مخزن ها بسته ای می باشد و آب استخر یا جکوزی که تحت فشار پمپ است از روی بستر سیلیس پمپ آب عبور پیدا می کند. در این نمونه از پمپ آب ۳ یا ۴ سایز سیلیس استفاده می گردد. از این نمونه فیلتر برای استخرها استفاده می شود که شما می توانید آن را درون استخرهای بزرگ مورد استفاده قرار دهید.

  1. فیلتر شنی استخر نرخ بالا :

این مدل از فیلتر شنی استخر در واقع همان فیلتر شنی تند می باشد که میزان گذر آب درون این فیلتر را به ازای هر متر مربع محاسبه می کنند. این نمونه از مخزن دانه های سیلیس بزرگ تری دارد که اجازه عبور پیدا کردن آب با سرعت بالا و افت فشار کم رخ می دهد.

در استخرهایی که تعداد شناگران کم است شما می توانید از این نمونه فیلتر شنی تحت فشار استفاده خواهد شد.

از مزیت های این نمونه فیلترهای شنی می توانیم به قیمت پایین و به صرفه آن و اشغال فضای کمی که به خود اختصاص می دهد و همچنین حجم آب عبوری کمی که دارد اشاره کنیم.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *