ساخت استخر با آجر + مزایا بهمراه روش های ساخت استخر با آجر

ساخت استخر با آجر

ساخت استخر با آجر

بسیاری از افراد به فکر ساخت استخر در خانه و باغ خود هستند ولی هیچ ایده ای در ذهن خود برای طراحی استخر ندارند. روش های زیادی برای ساخت و طراحی استخر وجود دارد که انتخاب هر یک از آنها به بودجه شما بستگی دارد.

ساخت استخر با آجر یکی از روش های ایده آل برای ساخت و طراحی استخر می باشد که مزیت های بسیار زیادی دارد. در واقع باید بدانید در دسترس بودن آجر برای راه اندازی استخر یکی از اصلی ترین دلایل ساخت استخر با استفاده از آجر می باشد.

شما تنها نباید به طراحی و ساخت استخر با آجر توجه داشته باشید و مزیت ارزان بودن آن را در نظر بگیرید، بلکه باید به خوبی در مورد روش های نگهداری از استخر های آجری هم اطلاعات بیشتری داشته باشید تا بتوانید مدت زمان بیشتری این استخرها را مورد استفاده قرار دهید و طول عمرشان بیشتر باشد.

در ادامه برخی از مزیت های مهمی که طراحی استخر با آجر دارد را برای شما بیان می کنیم تا اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست آورید.

ساخت استخر با آجر

مزیت های ساخت استخر با آجر

برخی از مهمترین و اصلی ترین مزیت هایی که ساخت استخر با آجر دارد و شما باید به آنها دقت داشته باشید عبارت است از :

 1. شما در اندازه بزرگ و کوچک می توانید این نمونه از استخرها را طراحی کنید که این ویژگی یکی از اصلی ترین ویژگی های آنها می باشد.
 2. استفاده کردن از آجر برای طراحی استخر شکل های هندسی و طراحی های متنوعی را به شما ارائه می دهد. بنابراین شما می توانید هر یک از این طراحی ها و شکل های هندسی که برای ساخت استخر در نظر دارید را با استفاده از آجر پیاده سازید.
 3. فرایند ساخت استخر با استفاده از آجر بسیار ساده و آسان می باشد. در واقع شما قادر خواهید بود که در کمترین بازه زمانی به بهترین نحو ممکن استخرهای آجری را طراحی کنید.
 4. در صورتی که به صورت اصولی این نمونه از استخرها را طراحی کنید می توانید از آنها عمر بالایی نیز دریافت نمایید.
 5. هزینه طراحی استخر با استفاده از آجر از آنجایی که آجر در دسترس می باشد باید بدانید که کمتر از دیگر روش های طراحی استخر می باشد. به دلیل مزیت های بسیار زیادی که طراحی استخر دارد بسیاری از افراد امروزه از این روش برای طراحی استخر جهت زیباسازی باغ و خانه خود استفاده می کنند.

روش ساخت استخر با آجر

آجرهایی که در ساخت و طراحی استخر مورد استفاده قرار می‌گیرند قادر به مقاومت در برابر نیروهای فشاری هستند. به همین دلیل با توجه به نیروی همه جانبه ‌ای که وارد استخر می ‌شود آجر به تنهایی برای استفاده در  طراحی استخر مناسب نمی باشد. از سوی دیگر آجر به تنهایی قادر است که استانداردهای عایق کاری در برابر آب و رطوبت را برآورده نماید اما طول عمر کمتری خواهد داشت.

رای برطرف کردن این موضوع از نقاط ضعف از میلگرد همراه آجر استفاده می گردد. در کشور ایران ساخت و طراحی سخت به دلیل در دسترس بودن محبوبیت زیادی دارد. روش های ساخت استخر با استفاده از آجر دو صورت می باشد که عبارت است از :

 1. ساخت استخرهای آجری با هسته بتن مسلح :

این روش در چندین مرحله خلاصه می گردد.

 • در ابتدا شیب ‌بندی و صاف کردن کف استخر را باید به درستی انجام دهید.
 • ساخت دیوارهای آجری ۱۰ سانتی متر پس از خاک باید باشد.
 • اجرا کردن یک شیوه مشبک از میلگرد در دیوار و کف استخر اهمیت بسیار زیادی دارد.
 • ساختن لایه های آجری ۱۰ سانتی متری باید باشد.
 • بتن‌ ریزی و پرکردن شبکه‌های میلگرد در میان دو لایه آجر اهمیت زیادی دارد.
 • بازه انتظار برای خشک شدن کامل بتن در این روش دو شبانه روز می باشد.
 • سیمان کاری دیوار آجری یکی از مهم ترین مراحل ساخت استخر با هسته بتن مسلح می باشد.
 • عایق کاری با استفاده از روش ایزوگام یا قیرگونی درون این استخر انجام می شود.
 • رنگ کاری فضای درونی سخت با استفاده از رنگهای مخصوص است.

ساخت استخر با آجر

 1. ساخت استخرهای آجری با رویه پاششی بتنی :

اجرای این روش از ساخت استخر با آجر با توجه به هزینه نسبتاً بالایی که نسبت به روش بالایی دارد در کشور ایران کمتر مورد استفاده قرار خواهد گرفت. شباهت های زیادی به روش ساخت استخر با هسته و بتن مسلح دارد که فرایند کلی ساختار آنها تا حدودی یکسان می‌ باشد. مراحل ساخت آن به شرح زیر است :

 • شیب‌ بندی و صاف کردن کف استخر در این مرحله هم انجام می‌شود.
 • اجرای یکی از بهترین شبکه های میلگرد روی کف استخر و دیواره ها از دیگر مراحل تولید و  طراحی استخر  استخر می باشد.
 • عایق کاری با استفاده از ایزوگام و قیرگونی است و بتن پاشی روی میلگرد ها و قطع کردن کامل میلگردها یکی از تفاوت های ساخت این روش با روش دیگر می باشد.

برای مشاوره با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *