۵ نکنته مهم در مورد ساخت استخر کوچک

ساخت استخر كوچك

ساخت استخر کوچک

بسیاری از افراد برای اینکه هزینه کمتری را برای طراحی استخر پرداخت کنند مایل هستند که اقدام به ساخت استخر کوچک نمایند. استخرهای کوچک هزینه کمتری را برای طراحی و راه اندازی در بر خواهند گرفت. اما با این وجود شما بهتر است که زمان ساخت استخر در هر اندازه و ابعاد به خوبی با روش های نگهداری از استخر آشنایی داشته باشید.

در این صورت می توانید طول عمر استخر را افزایش دهید و همچنین از شنا کردن درون استخر لذت ببرید. راه اندازی و طراحی استخرهای کوچک زیبایی و ارزش خانه شما را چندین برابر می نماید. هیچ چیزی مانند یک استخر با آب خنک در روزهای تابستانی به شما آرامش نمی دهد.

استخر مانند عناصر دکوراسیون متنوع در محیط خانه ارزش ملک شما را بالاتر خواهد برد چرا که تعداد خانه هایی که فضای آنها استخر دارد محدود می باشد.  در واقع شما برای ساخت استخر کوچک باید به خوبی برخی از نکات را بدانید تا بتوانید هم زیبایی خانه را افزایش دهید و همچنین طول عمر بالایی از استخر طراحی شده دریافت کنید.

برخی از نکات مهمی که زمان طراحی استخر اهمیت پیدا می کند در ادامه بیان می‌ شود.

ساخت استخر کوچک

نکاتی در مورد ساخت استخر کوچک

برخی از نکاتی که مربوط به طراحی استخر کوچک می باشد و شما باید آنها را جهت طراحی و ساخت استخر در نظر داشته باشید عبارت است از :

  1. مصالح و متریال ها برای ساخت استخر :

استخر از جمله مکان های تفریحی می باشد که شادی و هیجان افراد را افزایش می دهد. این مکان برای آب تنی کردن و شنا کردن مورد استفاده قرار خواهد گرفت و مصالح متنوعی مورد سیمان، سنگ، بتن و آجر در ساخت آن کاربرد دارد. استخر ها باید مقاومت زیادی داشته باشند تا به مرور زمان دچار آسیب نشوند و عمر آنها طولانی گردد.

این مکان ها را شما می توانید به صورت خصوصی و یا عمومی طراحی کنید. بدنه استخر و کف آن باید از بهترین و با کیفیت ترین متریال ها و مصالح تولید و طراحی شود. و متریال هایی که برای ساخت استخر به کار می‌گیرید باید بر اساس شرایط آب و هوایی و محل قرارگیری استخر باشد.

بدنه استخر و کف استخر از جمله اصلی‌ ترین و مهمترین بخش های طراحی شده استخر می باشد که بهتر است کیفیت بالایی داشته باشد.

  1. موقعیت استخر :

یکی دیگر از نکاتی که زمان طراحی و ساخت استخرهای کوچک باید به آن دقت داشته باشید این است که موقعیت قرارگیری استخر را به خوبی بررسی کنید. اگر در منطقه آفتابی زندگی می کنید بهتر است که استخر های سرپوشیده را انتخاب نمایید تا آرامش و آسایش را برای ساکنین فراهم کنید.

پیش از اینکه ساخت و طراحی استخر را انجام دهید باید خانه‌ های مجاور و همسایگان خود را در نظر بگیرید. اگر در منطقه‌ای هستید که خانه ها بسیار گران هستند باید از استخرهایی که بزرگ زیبا می باشند استفاده کنید.

  1. متراژ فضای استخر :

این مسئله که آیا فضای کافی برای طراحی استخر در اختیار دارید یا کل باغچه خود را برای استخر می خواهید در نظر بگیرید اهمیت بسیار زیادی دارد. اگر استخر در خانه هایی که حیاط کوچک دارند طراحی شود بسیار جذاب می گردد.

اما این ایده برای خانه هایی که فضایی برای تفریح و سرگرمی ندارند مناسب نمی باشد. به هر حال اگر یک چمن زار بزرگ با فضای اندازه برای طراحی استخر در اختیار دارید می توانید استخرهای بزرگتری را طراحی کنید.

ساخت استخر کوچک

  1. مدل استخر :

استخرهای شنا اگر در محوطه منزل ایجاد شوند و کوچک باشند باید در بین مدل های محدودی آنها را انتخاب کنید. برخی از استخرها هستند که بیشتر برای فضاهای بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند. اما برخی از مدل ها هم برای فضاهایی که کوچک می باشند مناسب خواهند بود.

شما برای ساخت استخر با ابعاد کوچک می توانید نمونه استخر های گرد را انتخاب کنید. البته که باید بدانید برخی از استخرهای دیگر هم مانند استخرهای مربع و یا مستطیل زیبایی و جذابیت های لازم را دارند.

  1. هزینه نگهداری از استخر :

یکی دیگر از نکاتی که شما زمان ساخت استخر باید به آن دقت داشته باشید هزینه های نگهداری از استخر می باشد. هزینه استخر تنها به ساخت و فیلتر کردن آب مربوط نیست برای داشتن آب تمیز و پاک باید به بهداشت و ضدعفونی کردن آن با استفاده از مواد شیمیایی این توجه داشته باشید.

شما هر ساله باید دیواره استخر را به خوبی بررسی کنید و در صورتی که نیاز باشد آن را تعمیر کنید. دقت داشته باشید که هزینه های مربوط به نگهداری کردن از استخر به نسبت اندازه استخر متغیر می باشد. آن دسته از استخرهایی که کوچک هستند

به طور کلی هزینه زیادی برای طراحی در بر نمی گیرند و شما می توانید آنها را با حداقل هزینه طراحی کرده و نگهداری نمایید. روش های ساخت استخرهای کوچک هم متنوع است که هزینه زیادی ندارد.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *