امنیت کودکان در استخر + بهترین سن برای آموزش شنای کودکان

امنیت کودکان در استخر

امنیت کودکان در استخر

شما زمانی که کودکان خود را به درون استخر می برید باید به امنیت آنها دقت داشته باشید. در واقع پس از ساخت استخر باید به خوبی در مورد نکاتی که مربوط به نگهداری از استخر و مراقبت از جان افراد می باشد هم دقت نمایید. امنیت کودکان در استخر باید بر اساس استانداردها و قوانین مشخص شده ای باشد.

شما باید به کودک خود برای شنا کردن درون استخر قوانین را بیاموزید تا مشکلی برایش به وجود نیاید. در استخر نباید کودک تنها بماند، چرا که تنها ماندن کودک درون استخر خطرات زیادی را به دنبال خواهد شد. اگر کودکتان را با قوانین استخر آشنا سازید خیالتان راحت خواهد بود که مشکلی برایش به وجود نمی آید.

برخی از نکاتی که مربوط به امنیت کودکان درون استخر می باشد و شما باید به آن دقت نمایید را در ادامه بیان می کنیم.

امنیت کودکان در استخر

 نکاتی در مورد امنیت کودکان در استخر

برخی از نکاتی که مربوط به امنیت کودکان در استخر می باشد و شما باید به آنها دقت داشته باشید عبارت است از :

 1. حتما باید خودتان مراقبت کردن از فرزندانتان را بر عهده بگیرید. هرگز کودکتان را نباید تنها در کنار استخر و یا محفظه ای پرآب تنها بگذارید. همچنین دقت داشته باشید که نباید این وظیفه را به شخص دیگری محول نمایید چرا که مقدار کمی از آب استخر برای خفه شدن کودک کافی می باشد.
 2. اجازه ندهید که کودک به تنهایی به درون آب برود. به او باید به خوبی بیاموزید همیشه کنار استخر راه رفته و در محیط اطراف استخر نباید بازی کند و یا بدود. کودک شما نباید در قسمت کم عمق استخر شیرجه بزند. باید ایمنی کودکتان در استخر جدی بگیرید.
 3. استخر برای شما و کودکتان محلی سراسر شادی و نشاط خواهد بود اما تنها کافی است مطمئن گردید که عمق آب بیشتر از ١٢٠سانتی متر نیست و همچنین وسیله های نجات غریق برای ایجاد امنیت کودک در استخر موجود است.
 4. توجه نمایید که وسیله های بازی مانند تیوپ و …. تنها وسیله هایی برای تفریح و احساس شادی کودکان می باشند. ولی این وسیله ها نمی توانند محافظ جان کودکتان درون استخر باشند. بر همین اساس به کودکتان آموزش دهید بدون هماهنگی با شما به اطراف استخر و وسیله های بازی نرود. کودک باید از جلیقه نجات زمان شنا کردن استفاده نماید.
 5. زمان شنا کردن کودک باید از کلاه محافظ حمام استفاده نماید چرا که این مورد موجب حفظ سلامت موهای کودک می گردد و همچنین از بروز خطرات احتمالی در ناحیه سر جلوگیری می کند.
 6. شما باید برای امنیت کودکان به آنها بیاموزید که زمان شنا کردن آدامس نجوند و همچنین غذا نخورند.
 7. از دیگر نکاتی که در مورد ایمنی کودکان در استخر اهمیت دارد این است که به او بیاموزید برای شوخی و بازی دیگر بچه‌ ها را درون آب نیندازد. امکان دارد زمانی کسی را هل بدهد و او سرش به لبه استخر بخورد و یا خطرات دیگری برای آن فرد به وجود آید.
 8. شما باید برای مراقبت از کودکان به خوبی با اقدامات اولیه احیا رسانی آشنایی داشته باشید، چرا که امکان دارد جهت حفظ کردن امنیت کودکان نیاز به کمک رسانی داشته باشید.
 9. بعد از تمام شدن شنا تمامی محفظه هایی که کودک از آب پر کرده است را باید خالی کنید. پر بودن این محفظه ها علاوه بر اینکه تجمع باکتری ها را به همراه دارد ایمنی کودک را نیز به خطر خواهد انداخت که شما باید برای امنیت کودکان در استخر به این مورد دقت داشته باشید.
 10. برای محافظت کردن از سلامت پوست و موی کودکان، آنها باید قبل و بعد از شنا دوش بگیرند و از لوازم شخصی خودشان برای دوش گرفتن استفاده کنند.
 11. به کودکان خود باید بیاموزید که اگر کسی را دیدند درون آب دست و پا می زند و نمی تواند به درستی شنا کند، سریعا غریق نجات را صدا بزند. اگر صدای کودک توسط فردی شنیده نشد باید به نزد غریق نجات برود و مشکل را بیان کند.

امنیت کودکان در استخر

امنیت کودکان در استخر و بهترین سن برای آموزش شنای کودکان

بسیاری از کودکان هستند که دوچرخه سواری و شنا را در سنی خاص یاد می گیرند. به طور معمول تابستان پیش از رفتن به پیش ‌دبستانی و مدرسه زمانی می باشد که آنها برای آموزش شنا  اقدام می نمایند.

اگر شما هم می‌خواهید به کودک خود شنا کردن درون استخر را بیاموزید، باید استخری را پیدا کنید که مناسب سن او است و همچنین باید از تجربه و مهارت مربیان شنا درون آن استخر مطمئن گردید. پدرها و مادرها باید به کودک خود اجازه دهند که شنا کردن را بیاموزند. در صورتی که کودک شنا بلد باشد اعتماد به نفس بیشتری پیدا می کند.

اگر می خواهید شنا کردن را از کودکی به فرزند خود بیاموزید باید بدانید که سن ۴ الی ۵ ماهگی بهترین زمان است. در این سن نوزاد می تواند سر خود را بالا بگیرد.

برای مشاوره با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *