نکات ایمنی در استخرهای شنا + ۷ نکته مهم در ایمنی

ایمنی در استخرهای شنا

ایمنی در استخرهای شنا

همانطوری که می دانید بعد از ساخت استخر باید به خوبی در مورد روش ها و نکاتی که مربوط به نگهداری از استخر می باشد اطلاعات خود را افزایش دهید. ایمنی در استخرهای شنا اهمیت بسیار زیادی دارد و شما باید به خوبی موارد ایمنی درون استخرهای شنا را بدانید تا شناگران امنیت جانی درون استخر داشته باشند.

هر یک از بخش ها و تجهیزاتی که در استخرها مورد استفاده قرار گرفته می شود دارای ویژگی ها و مشخصات خاصی می باشد. بنابراین شما باید به خوبی در مورد ایمنی آنها اطلاعات بیشتری داشته باشید. برخی از ویژگی ها و مشخصاتی که مربوط به ایمنی تجهیزات متنوع درون استخرها است را در ادامه معرفی می کنیم.

ایمنی در استخرهای شنا

نکاتی در مورد ایمنی در استخرهای شنا

برخی از مهمترین مواردی که مربوط به ایمنی در استخرهای شنا می باشد و اهمیت بسیار زیادی دارد عبارت است از :

۱.دستگیره استخر :

منطقه اطراف استخر بهتر است که به طور کامل به وسیله یکی از بهترین نرده ها با کیفیت مناسب احاطه داده شود.  هر یک از فضاهای خاصی که در اطراف استخر دارید باید به گونه ‌ای از فضای آب درون سقف جدا شود تا افرادی که مایل نیستند شنا کنند با خطر افتادن درون آب مواجه نشوند.

در واقع باید بدانید که نرده ها در شکل ها و طرح های متنوعی تولید و طراحی می شوند که هر یک از آنها دارای کیفیت خاصی هستند. بنابراین شما با نصب آنها درون سخت قادر خواهید بود که امنیت استخر خود را بالاتر برده و جان افراد را تضمین کنید.

۲.نرده ها :

یکی از مهمترین کارکنانی که در استخرهای عمومی فعالیت دارند نجات غریقان هستند. صندلی  ناجیان غریق استخر باید در کنار استخر قرار بگیرد تا آنها بتوانند به طور کامل تمامی فضای استخر را مشاهده کنند. ارتفاع صندلی باید استانداردهای لازم را داشته باشد و به زمین متصل گردد.

صندلی‌ هایی که متحرک هستند باید جایی برای محکم کردن در کناری استخر داشته باشند. در استخرهایی که رو باز می باشند برای جلوگیری کردن از تابش آفتاب و انعکاس آن از سایه بان ها استفاده می کنند. دقت داشته باشید که شرایط ایجاد شده برای نشستن و رسیدگی به امور باید برای نجات غریق آن فراهم شود.

برای هر ۱۸۶ متر مربع از سطح آب نیاز است که یک پکیج نجات غریق با تجهیزات کامل فراهم شود. این تجهیزات باید در کنار استخر فراهم گردد که قابلیت دید و در دسترس بودن داشته باشد. همچنین هر یک از صندلی های نجات غریق آن باید شامل یک تجهیزات کامل نجات باشد.

۳.اتاق کمک های اولیه استخر :

استخر شنا با سطح آبی که تا ۳۷۰ متر مربع می ‌رود دارای یک اتاق‌ کمک های اولیه باید باشد که به آسانی در دسترس قرار بگیرد. تجهیزات و وسیله هایی که برای مراقبت  اضطراری مورد نیاز می باشد باید در این اتاق قرار گرفته شود.

تمامی قوانین استفاده از استخر را باید به صورت خوانا در محیطی کاملاً قابل دید توسط افراد نصب نمایند. همچنین در یک محل خاصی از استخر این موارد را  که مربوط به ایمنی در استخرهای شنا می باشد بیان کنند.

ایمنی در استخرهای شنا

۴.علائم هشدار دهنده :

زمانی که منطقه استخر باز است و سرویس نجات غریق در آن ارائه نمی گردد بهتر است که علائم هشدار دهنده در قسمت ورودی استخر و داخل محوطه استخر به طور کاملا خوانا و درشت نصب شود.

به طوری که کودکان و افراد مسن به تنهایی برای شنا کردن وارد آب استخر نشوند. در واقع باید بدانید که علائم هشدار دهنده درون آب استخر نیاز است به خوبی برای هر فردی قابلیت خوانایی داشته باشد.

۵.روشنایی :

روشنایی مصنوعی نیاز است که در تمامی استخرهای شنا مورد استفاده قرار بگیرد. آن دسته از استخرهایی که نور کافی ندارند باید برای ایمنی لازم نورهای مصنوعی را در استخر تعبیه کنند.

ایمنی در استخرهای شنا تا حد بسیار زیادی به روشنایی سقفی و یا کف استخر نیاز دارد. هر یک از چراغ ها و تجهیزات برقی که درون استخر مورد استفاده قرار می‌گیرد باید دارای استانداردهای لازم باشد و به صورت کامل آب بندی شوند.

۶.سیستم تهویه :

استخرهای شنا باید یکی از بهترین دستگاه های تهویه استخر را داشته باشند تا آب درون استخر به خوبی تمیز شود و شناگران درون آب شنا کنند. سیستم تهویه باید یک ورودی مستقیم هوا به شناگران که درون آب شنا می کنند ارائه نماید تا آنها دچار گرفتگی نفس نشوند. دستگاه های رطوبت گیر و مبدل های حرارتی بسیار زیادی هستند که بر اساس استانداردهای مشخص شده باید درون استخر نصب شود.

۷.نردبان استخر :

یکی دیگر از تجهیزاتی که در استخرها برای ایمنی افراد نیاز است نصب شود نردبان می باشد. شما باید بدانید که نردبان ها مدل های متنوعی دارند و هر یک از آنها دارای جنس و کیفیت خاصی می باشند. شما می توانید نمونه های متنوع آنها را در هر یک از استخرها نصب کنید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *