راهنمای انتخاب مواد شیمیایی استخر + مزایا و معایب

مواد شیمیایی استخر

مواد شیمیایی استخر

شما برای نگهداری از استخر باید از مواد شیمیایی خاصی استفاده کنید تا آب درون استخر همیشه تمیز و تصفیه شده باشد. هر یک از افرادی که اقدام به ساخت استخر می نمایند باید به خوبی در مورد مواد شیمیایی استخر آشنایی لازم را داشته باشند تا از آنها برای تصفیه سازی آب استخر استفاده کنند.

یکی از مهمترین و اصلی ترین مواد شیمیایی که در استخر مورد استفاده قرار می گیرد اسید سیانوریک می باشد. این ماده شیمیایی را در استخرهای عمومی و یا خصوصی باید مورد استفاده قرار دهید. این ماده برای تمیز نگه داشتن استخر و پاکسازی استخر از ضد عفونی کردن کلر مورد استفاده قرار می گیرد.

البته که شما باید بدانید در مورد استفاده از مواد شیمیایی استخر هنوز هم نگرانی ها و بحث های بیشماری وجود دارد. به همین دلیل افرادی که در حوزه سلامت صاحب نظر هستند در مورد استفاده از مواد شیمیایی و میزان آن درون آب استخر اختلاف نظرهای بسیار زیادی دارند.

در صورتی که شناخت بیشتری در مورد مواد شیمیایی درون آب استخر  و کارایی آنها داشته باشید می توانید بهترین و مناسب ترین نمونه آنها را جهت تصفیه سازی آب استخر مورد استفاده قرار دهید.

مواد شیمیایی استخر

مزیت های استفاده از مواد شیمیایی استخر درون آب

آب استخرهایی که دارای کلر است و زیر نور آفتاب قرار گرفته تنها بعد از گذشتن چند ساعت، تمامی کلر خود را از دست می دهد. بنابراین باید بدانید که استفاده از مواد شیمیایی ویژه ای برای پایداری کلر درون آب و ضد عفونی کردن آب استخر ضروری می باشد.

اسید سیانوریک یکی از اصلی ترین مواد شیمیایی است که برای پایداری آب درون استخر مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

شما می توانید پروسه ضد عفونی کردن آب استخر را با استفاده از این ماده انجام دهید تا میزان آب همراه با کلر دوام و ماندگاری بیشتری داشته باشد. برخی از مهمترین مزیت هایی که  استفاده از مواد شیمیایی استخر مانند اسید سیانوریک دارد و شما باید با آنها آشنا باشید عبارت است از :

  1. استفاده کردن از اسید سیانوریک دارای مزیت های بسیار زیادی است که یکی از آنها پایدارتر کردن وضعیت تعادل شیمیایی آب درون استخر می باشد.
  2. با استفاده کردن از اسید سیانوریک شما می توانید تعداد دفعات مورد نیاز جهت آزمایش میزان کلر موجود درون آب استخر را از روزانه به هفتگی کاهش دهید که این مزیت برای استخرداران اهمیت بسیار زیادی دارد.
  3. افزایش استفاده نمودن از اسید سیانوریک درون آب استخرها موجب رشد بازار فروش این محصول شیمیایی شده است. در حال حاضر بهتر است به خوبی بدانید که حجم بازار استفاده از اسید سیانوریک در آمریکا بالغ بر ۳۰۰ میلیون دلار است و همین امر نشان دهنده استفاده بی نظیر از این محصول می باشد.

البته که با وجود مزیت های بسیار زیاد این ماده شیمیایی باید بدانید مشکلاتی هم در مورد استفاده از آن وجود دارد که برخی از این مشکلات را در ادامه بیان خواهیم کرد.

مواد شیمیایی استخر

مشکلات استفاد از مواد شیمیایی استخر

شما باید به خوبی بدانید که هر ماده شیمیایی زمانی که درون استخر ریخته می شود باید به صورت کنترل شده استفاده شود. در صورتی که اندازه ماده شیمیایی بیشتر از حد معمول باشد ممکن است به ساختار آب درون استخر آسیب برساند و یا اینکه کلر آب درون استخر را به طور کلی از بین ببرد.

بنابراین برای استفاده از مواد شیمیایی استخر مانند اسید سیانوریک باید به خوبی برخی از موارد را در نظر داشته باشید تا مشکلاتی به وجود نیاید. برخی از این مشکلات که شما با کنترل کردن میزان مواد با آن مواجه نخواهید شد عبارت است از :

  1. سرعت اکسیداسیون کلر درون آب استخر شاخص خوبی برای سرعت ضدعفونی کردن آب به وسیله کلر می باشد. تحقیقات انجام شده روی این ماده نشان داده است که با اضافه کردن اسید سیانوریک و افزایش میزان آن درون آب استخر، سرعت اکسیداسیون به وسیله کلر تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا می کند.
  2. در واقع شما باید به خوبی بدانید بین افزایش میزان اسید سیانوریک در آب و مدت زمان مورد نیاز جهت از بین رفتن میکروارگانیسم ها به وسیله کلر، نسبت مستقیمی وجود دارد که شما باید به آن دقت زیادی داشته باشید.
  3. علاوه براین شما باید به خوبی بدانید که با اضافه کردن اسید سیانوریک به آب درون استخر که کلر دارد، توان کلر برای مقابله کردن با خطرناک ترین نوع میکروارگانیسم آب یعنی کریپتوسپوریدیوم را کاهش خواهید داد.

نکاتی در مورد استفاده از مواد شیمیایی استخر

شما برای ریختن هر یک از مواد شیمیایی درون آب استخر باید به خوبی برخی از نکات را در نظر بگیرید و سپس مواد را درون استخر بریزید.

  1. در ابتدا باید به خوبی نوع ماده شیمیایی را بشناسید.
  2. میزان و اندازه ریختن مواد درون آب اهمیت بسیار زیادی دارد.

۳. زمان ریختن مواد شیمیایی را باید به خوبی بدانید و سپس برای تصفیه سازی آب آنها را استفاده کنید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *