۵ روش ساخت استخر ارزان و کم هزینه

ساخت استخر ارزان و کم هزینه

ساخت استخر ارزان و کم هزینه

بسیاری از افرادی که می خواهند اقدام به ساخت استخر نمایند مایل هستند که هزینه کمتری را برای طراحی استخر پرداخت کنند. روش های اصولی برای ساخت استخر ارزان و کم هزینه وجود دارد که شما بهتر است با آنها آشنایی لازم را به دست آورید.

تنها اینکه ساخت استخر هزینه ارزانی داشته باشد اهمیت ندارد، بلکه باید شما با رعایت کردن نگهداری از استخر بتوانید از استخر خود مراقبت کنید. در واقع استخر یکی از گزینه های لوکس در هر خانه ای شناخته می شود که شما می توانید با استفاده از متریال های متنوع آن را طراحی کنید.

طراحی استخر با استفاده از روش های متنوع موجب می شود که شما هزینه کمتری را برای ساخت و طراحی استخر پرداخت کنید. در ادامه برخی از روش ها و راهکارهای مهمی را که در مورد ساخت استخر با هزینه کم وجود دارد را بیان می کنیم.

ساخت استخر ارزان و کم هزینه

روش های ساخت استخر ارزان و کم هزینه

برخی از اصلی ترین و مهمترین روش هایی که برای ساخت استخر ارزان و کم هزینه وجود دارد و شما باید با آنها آشنایی داشته باشید عبارت است از :

  1. طراحی استخر با استفاده از جنس وینیل :

آن دسته از استخرهایی که جنس وینیل دارند ز نوعی پلاستیک آستری تولید و طراحی می شوند. این لایه پلاستیکی روی سطح بتن استخر مورد استفاده قرار می گیرد و مانع نفوذ آب به درون بتن می شود. به طور کلی شما باید به خوبی بدانید که این روش و پلاستیک مورد استفاده هزینه کمتری را به خود برای طراحی استخر اختصاص داده است.

سوراخ هایی که طی مرور زمان روی پلاستیک ایجاد می شود را شما می توانید تکه برداری کنید و ترمیم آنها هزینه زیادی را در بر نخواهد گرفت. بنابراین باید به خوبی بدانید که این روش از جمله کم هزینه ترین روش ساخت استخر می باشد. البته که شما باید هر چند سال یکبار آستر آن را تعویض کنید تا عر استخر را افزایش دهید.

  1. ساخت استخر در ابعاد و اندازه کوچک :

یکی دیگر از روش های ساخت استخر ارزان و کم هزینه این است که استخرهایی با ابعاد کوچک بسازید. شما می توانید با ساخت استخر کوچک در هزینه های خود صرفه جویی کنید و همین مورد یکی از اصلی ترین روش های صرفه جویی در هزینه ها می باشد.

طرح های کوچک زیادی از استخرها وجود دارد که شما می توانید آنها را انتخاب کنید و سفارش دهید. اگر حیاط شما کوچک است می توانید با ساخت یک استخر کوچک درون حیاط هم هزینه ها را کاهش دهید و هم اینکه فضای استخر را زیباتر سازید.

  1. استفاده از استخرهای پیش ساخته :

استفاده کردن از استخرهایی که پیش ساخته هستند یکی از دیگر روش هایی می باشد که برای ساخت استخر کم هزینه مورد استفاده قرار می گیرد. شرکت های بسیار زیادی هستند که استخرهای پیش ساخته ای را  تولید و طراحی می کنند که شما می توانید آنها را خریداری کنید.

دقت داشته باشید که هزینه خریداری آنها با اینکه کم است ولی شما در شکل و طراحی آنها نمی توانید تغییری ایجاد کنید. عمق این نمونه از استخرها کم می باشد و شما بعد از هر بار استفاده باید درون آن را آبگیری کنید.

ساخت استخر ارزان و کم هزینه

  1. ساخت استخر در فصل پاییز :

فصل تابستان و بهار از جمله فصل هایی هستند که افراد زیادی برای ساخت استخر اقدام می نمایند. بنابراین اگر شما می خواهید ساخت استخر ارزان و کم هزینه را انجام دهید بهتر است فصل پاییز را برای طراحی استخر انتخاب کنید. در این صورت شرکت سازنده از شما هزینه کمتری را برای طراحی استخر دریافت می کند.

در واقع باید بدانید که پیمانکاران در فصل پاییز سرشان خلوت تر است و با دقت بیشتری استخر شما را طراحی می کنند. اگر شما به دنبال کاهش دادن هزینه های خود هستید باید بدانید که استخرتان را بهتر است در فصل پاییز طراحی نمایید. البته که باید بدانید اگر در فصل پاییز استخر را بسازید نمی توانید به محض ساخت از آن استفاده نمایید. ولی با این وجود شما در هزینه های خود جهت طراحی استخر صرفه جویی کرده اید.

  1. حذف کردن موارد اضافی :

اگر شما می خواهید ساخت استخر ارزان و کم هزینه را انجام دهید باید بسیاری از آپشن های اضافی استخرها را حذف کنید. برخی از آپشن هایی که روی استخر مورد استفاده قرار می گیرند هزینه زیادی را به خود اختصاص می دهند. بنابراین شما می توانید برخی از امکاناتی که به آنها نیاز دارید را روی استخر طراحی کنید تا هزینه کمتری را پرداخت نمایید.

آپشن هایی مانند نورهای اضافی و یا … از جمله مواردی است که هزینه ساخت و طراحی استخر را تا حد بسیار زیادی افزایش می دهد. هزینه های زیادی و اضافی را زمان ساخت استخر کم هزینه باید کاهش دهید و پس از مدتی که بودجه داشتید آنها را اجرا کنید.

برای مشاوره با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *