جکوزی چیست؟ + مهمترین فواید جکوزی کدام است؟

جکوزی چیست؟ + فواید جکوزی

جکوزی چیست؟

جکوزی چیست؟ + مهمترین فواید جکوزی کدام است؟ در واقع جکوزی از جمله سیستم های پرطرفدار موجود در استخر های عمومی است و به واسطه ویژگی هایی که دارد، روز به روز به طرفداران آن اضافه می شود. به طور کلی افراد با استفاده از این سیستم می توانند تا حد قابل توجهی نشاط و سرزندگی را احساس کنند.

این سیستم ضمن افزایش نشاط در افراد می تواند در سلامت آن ها نیز تاثیر بسزایی داشته باشد. به طور کلی وان داغ یا جکوزی نسبت به سایر سیستم ها نظیر سونا خشک و سونا بخار از هزینه کمتری برخوردار است. به همین دلیل امروزه مردم به فکر استفاده از این سیستم در منازل خود نیز افتاده اند. اما استفاده از جکوزی چه مزایایی را به دنبال دارد؟ نحوه عملکرد وان داغ به چه صورتی است؟

نحوه عملکرد جکوزی

پیش از آنکه به بیان مزایا و ویژگی های وان داغ بپردازیم ، بهتر است در وهله اول با نحوه عملکرد این سیستم بیشتر آشنا شویم. به طور کلی جکوزی به حوضچه پر از آبی گفته می شود که در آن آب با فشار و درجه حرارت نسبتا بالایی به درون آن پرتاب می شود.

در این نوع از سیستم ها افراد با آب گرم سر و کار دارند. به همین منظور آب با عبور از تجهیزات گرمایشی مانند مبدل های حرارتی گرم می شود. سپس آب گرم شده از طریق پمپ ها درون لوله ها به گردش درآمده و از فیلترهای فشنگی عبور می کند. در مرحله آخر آب گرم و تصفیه شده و وارد وان داغ می شود.

دمای آب وان داغ عمدتا با تجهیزات سنج دما اندازه گیری می شود. به طور کلی دمای وان داغ نباید از ۴۰ درجه سانتی گراد تجاوز کند.

به همین منظور عمدتا تمامی تاسیسات این سیستم به کنترل مرکزی متصل می کنند. سیستم کنترلی وضعیت دما را به طور لحظه ای از دما سنجش دریافت کرده و میزان ورود آب داغ به درون جکوزی را کنترل می کند. در صورتی که دمای آب از حد معین شده فراتر رود، افراد حاضر در وان داغ دچار حالت تهوع و سر درد خواهند شد.

جکوزی چیست؟ + مهمترین فواید جکوزی کدام است؟

فواید استفاده از جکوزی

همانطور که گفته شد، استفاده از وان داغ سبب آرامش بسیار خوب افراد خواهد شد. اما استفاده از آن غیر از ایجاد آرامش، می تواند تا حد قابل توجهی در سلامت افراد نیز تاثیر گذار باشند. از جمله فواید استفاده از وان داغ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کاهش ورم مفاصل

از جمله مهمترین فواید استفاده از جکوزی می توان به کاهش ورم مفاصل اشاره کرد. به طور کلی امروزه در ایران شاهد افزایش وزن بسیاری از مردم هستیم‌. افزایش وزن افراد سبب می شود تا به طور قابل توجهی میزان فشار بر روی مفاصل استخوانی افزایش پیدا کند‌. به این ترتیب مفاصل تحت فشار وزن، دچار ورم شده و درد طاقت فرسایی را به افراد تحمیل می کند.

به طور کلی استفاده از وان داغ سبب می شود تا عضلات اطراف مفصل و حتی خود مفصل اندکی منبسط شود. به این ترتیب رگ های بدن به خوبی می توانند خون مورد نیاز را تامین کنند. به این ترتیب سلول ها به خوبی می توانند تغذیه شده و رشد کنند. به این ترتیب درد مفاصل به طور قابل توجهی می تواند تسکین پیدا کند.

کاهش وزن

از  دیگر مزایای استفاده از جکوزی می توان به کاهش وزن در افراد اشاره کرد. همانطور که گفته شد، زمانی که افراد وارد وان داغ می شوند، آب با دما و فشار نسبتا بالایی به سطح بدن آن ها برخورد می کند. به این ترتیب با گذشت زمان، تمامی سلول های بدن منبسط می شوند و حس یک دوره ورزش چند ساعتی را به بدت القا می کنند.

در چنین شرایطی بدن برای پاسخگوی به نیاز سلول ها شروع به سوزاندن کالری می کند. به این ترتیب می توان گفت که استفاده از این سیستم سبب می شود تا حد قابل توجهی وزن افراد دچار کاهش شود.

درمان دیابت با جکوزی

درمان دیابت

از دیگر فواید استفاده از جکوزی می توان به درمان دیابت اشاره کرد. بر اساس تحقیقات انجام شده توسط دانشمندان، حضور در وان داغ سبب می شود تا به طور قابل توجهی میزان قند خون کاهش پیدا کند‌ این عامل در کنار تنظیم ساعات خواب می تواند به طور موثری در درمان دیابت اثر گذار باشد‌. به همین دلیل برخی از پزشکان استفاده از این سیستم را به بیماران خود توصیه می کنند.

درمان بیماری های روحی

شاید از خود بپرسید که استفاده از جکوزی چگونه می تواند در درمان بیماری های روحی موثر واقع شود؟ در پاسخ باید بگوییم که زمانی که افراد درون وان داغ به استراحت می پردازند، تمامی عضلات بدن منبسط می شوند. به این ترتیب احساس آرامش به بون القا می شود. با به وجود آمدن احساس آرامش در افراد، تا حد قابل توجهی سطح استرس افراد کاهش پیدا کرده و به این ترتیب مردم کمتر دچار بیماری های روحی می شوند.

مجموعه استخرینو با ارائه خدمات در زمینه طراحی، ساخت استخر ، سونا و جکوزی و نیز نگهداری استخر به صورت کاملاً حرفه ای آماده پاسخگویی به مشتریان خود بوده است.

برای مشاوره با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *