استخر طبیعی چیست ؟ مزایا و معایب

 استخر طبیعی چیست ؟ مزایا و معایب

یکی از انواع استخرهای شنا که آن را به نام استخر طبیعی می شناسند بدون هیچ مواد شیمیایی تمیز نگه داشته می شوند که آن را به نوعی استخر ارگانیک می شناسند. شما برای نگهداری از استخر های طبیعی نیازی نیست از مواد شیمیایی و کلر استفاده کنید.

در واقع لذت شنا کردن از استخرهای طبیعی بسیار زیادتر از استخرهای کلردار است. شما در این نوع استخرها چشمانتان نمی سوزد و پوستتان هم دچار خارش نمی شود. در واقع بهتر است بدانید به دلیل عدم وجود مواد شیمیایی مزیت های این نمونه از استخرها بیشتر از استخرهای کلردار است.

اگر شما برای ساخت استخر می خواهید نمونه طبیعی و یا ارگانیک آن را بسازید باید به خوبی در مورد مزیت ها و معایب آن اطلاعات بیشتری به دست آورید. همچنین باید به خوبی در مورد از بین بردن آلودگی های این استخر اطلاعات کافی داشته باشید. جهت تمیز نگه داشتن این نوع از استخرها از باکتری ها و جلبک ها استفاده می شود.

رنگ باکتری ها و جلبک ها درون استخر سبز است که در یک استخر سنتی به بهترین نحو ممکن عملکرد تمیز بودن را از  خود نشان می دهند. هر فردی که نمی خواهید از مواد شیمیایی درون استخر خود استفاده کند، استخر طبیعی برایش بهترین انتخاب می باشد.

در ادامه این مقاله به این سوال پاسخ می دهیم که استخر طبیعی چیست ؟ مزایا و معایب آن کدام است ؟ و بطوز تخصصی و جامع در خصوص هر یک از مزایا و معایب آن توضیح خواهیم داد.

استخر طبیعی چیست ؟ مزایا و معایب

مزیت های استخر طبیعی

تاکنون شما به خوبی در مورد ویژگی های استخرهای طبیعی اطلاعات بیشتری به دست آوردید و متوجه شدید که یک استخر بدون مواد شیمیایی را استخر طبیعی می نامند.

شما برای اینکه از این استخرها در فضای طبیعی مورد نظر خود استفاده کنید و اقدام به نصب آن نمایید باید به خوبی در مورد مزیت های آن اطلاعات بیشتری به دست آورید. برخی از مهمترین مزیت هایی که استخرهای طبیعی عبارت است از :

  1. این مسئله که مواد شیمیایی درون این استخر به کار برده نمی شود یکی از مهمترین مزیت های آنها می باشد. آن دسته از افرادی که نمی توانند در استخرهای شیمیایی شنا کنند و بوی کلر آنها را آزار می دهد می توانند این استخرها را در محیط مورد نظر خود بسازند تا از آن استفاده نمایند.
  2. ترکیب شدن این استخرها با پیرامون طبیعت یکی از دیگر مزیت های آنها می باشد. شما می توانید در دل طبیعت آنها را بسازید تا هم زیبایی طبیعت را افزایش دهید و هم به استخرها جلوه بیشتری دهید.
  3. اینکه آنها دوستدار محیط زیست هستند یکی از دیگر ویژگی ها و مزیت هایشان می باشد. شما درون این استخرها اصلا نیازی نیست مواد شیمیایی بریزید و همین مسئله برای محیط زیست مزیت های زیادی را به دنبال دارد.
  4. هزینه های نگهداری از این استخرها بعد از ساخت استخر کاهش پیدا می کند. در واقع شما باید به خوبی بدانید برای نگهداری از استخر های طبیعی نیازی نیست هزینه زیادی را پرداخت کنید. آنها را شما می توانید با کمترین هزینه راه اندازی کنید و نگهداری نمایید.
    ۵. شما می توانید برای زیبایی و جذابیت بیشتر استخرهای طبیعی از تزئینات خاصی استفاده کنید. برای خرید این تزئینات کنار استخر نیاز است به خوبی جنس آنها را بررسی کنید و از ضد آب بودن آنها اطمینان خاطر داشته باشید. نورپردازی برای این استخرها زیبایی و جذابیت آنها را افزایش می دهد.
  5. مدل ها و ابعاد آن متفاوت است که شما قادر خواهید بود بر اساس فضای در اختیار خود یکی از انواع آنها را طراحی کنید. دقت داشته باشید که زمان طراحی این استخرها باید به خوبی مدل آن را با فضایی که در اختیار دارید هماهنگ سازید.

استخر طبیعی چیست ؟ مزایا و معایب آن کدام است ؟

معایب استخر طبیعی

البته که باید بدانید هر یک از انواع استخرها معایبی نیز به همراه دارند که بدون شک استخر طبیعی هم معایبی به همراهش دارد. برخی از مهمترین و اصلی ترین معایب استخر طبیعی عبارت است از :

  1. آنها را به طور معمول با رنگ سبز باتلاقی طراحی می کنند که شاید این مسئله برای بسیاری از افراد جذاب نباشد و از آن خوششان نیاید. بسیاری از افرادی که به استخرهای شفاف علاقه دارند باید بدانند این استخر برای آنها گزینه مناسبی نمی باشد.
  2. برای ساخت و طراحی استخر های طبیعی شما باید هزینه بیشتری را پرداخت و جای بیشتری را برای طراحی آنها در نظر بگیرید. در واقع باید بدانید آنها به فضای بیشتری برای طراحی نیاز دارند و همین ویژگی یکی از اصلی ترین ویژگی های آنها می باشد.
  3. هزینه ای که برای ساخت این نمونه از استخرها نیاز است پرداخت کنید به طور معمول بیشتر از هزینه ساخت استخرهای معمولی می باشد. شما باید بدانید شیوه طراحی و ساخت این استخرها استانداردهای خاصی دارد و همین مسئله هزینه آن را بیشتر از دیگر استخرها می سازد.

۴. شما آنها را باید با گیاهان مراقبت و طراحی کنید، بنابراین به باغ برای طراحی این استخر نیاز دارید. بسیاری از افرادی که در منزل و یا ویلای خود               فضای بزرگی مانند باغ ندارند نمی توانند این استخرها را طراحی کنند.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *