انواع روش ها برای گرم کردن آب استخر + ۵ روش اصولی گرمایش استخر

انواع روش ها برای گرم کردن آب استخر

 انواع روش ها برای گرم کردن آب استخر

شما زمانی که اقدام به ساخت استخر می نمایید باید به خوبی در مورد روش های نگهداری از استخر هم اطلاعات تان را افزایش دهید. یکی از مهمترین نکاتی که در مورد نگهداری از استخر اهمیت دارد و نیاز است شما به خوبی با آن آشنایی داشته باشید گرم کردن آب استخر است.

اگر شما استخر خانگی و یا استخر عمومی را طراحی می کنید باید به خوبی در مورد گرم کردن آن هم آگاهی لازم را به دست آورید. روش های متنوعی برای گرم کردن آب درون استخر وجود دارد که شما بسته به نوع استخر خود می توانید یکی از این روش ها را انتخاب نمایید.

باید بدانید سیستم گرمایشی آب استخر به دو دسته تقسیم بندی می شود یکی از آنها استفاده از دیگ های حرارتی و دیگری استفاده از واحدهای پیش گرمایشی است.

با این وجود در ادامه برخی از مهمترین و اصولی ترین این روش ها را که برای گرمایش آب استخر اهمیت دارد بیان می کنیم.

انواع روش ها برای گرم کردن آب استخر

معرفی روش های گرم کردن آب استخر

روش های متنوع و تعیین شده ای که بسیاری از صاحبان استخر برای گرم کردن آب استخر مورد استفاده قرار می دهند عبارت است از :

  1. استفاده از کاورهای خورشیدی :

یکی از بهترین و مناسب ترین روش هایی که برای گرم کردن آب درون استخر مورد استفاده قرار می گیرد به کارگیری کاورهای خورشیدی می باشد. پوشش مخزن با استفاده از کاورهای خورشیدی هزینه کمتری را در بر می گیرد و به استخر شما کمک می کند تا گرمای خوبی را ذخیره نماید.

شما از هر روش دیگری هم که برای گرم کردن آب درون استخر استفاده کنید باید به خوبی بدانید پوشش خورشیدی را بهتر است داشته باشید. این روش حداقل راهی است که برای نگه داشتن گرما توصیه می شود.

پوشش های خورشیدی اشعه یو وی را از خود عبور می دهند و از هدر رفتن آب گرم درون استخر جلوگیری می کنند.

  1. استفاده از گرمکن های خورشیدی :

عملکرد این دستگاه برای گرم کردن آب درون استخر شبیه آب گرمکن های خورشیدی می باشد. لوله های به کار برده شده درون این آبگرمکن ها به رنگ سیاه است که انرژی و گرمای خورشیدی را دریافت می کند و به آب درون استخر می رساند. در آن منطقه ای که زندگی می کنید اگر روزهای آفتابی بیشتری داشته باشد عملکرد این آبگرمکن ها بهتر خواهد بود.

استفاده از یک کاور خورشیدی علاوه بر آبگرمکن ها می تواند نتیجه بهتری برای گرمایش آب استخر به شما ارائه دهد. دقت داشته باشید که این روش برای آن مناطقی که باد زیادی دارند اصلا گزینه مناسبی نمی باشد.

انواع روش ها برای گرم کردن آب استخر

  1. پمپ حرارتی استخر :

یکی از دیگر روش هایی که برای گرم نگه داشتن آب استخر مورد استفاده قرار می گیرد و بسیار رایج است پمپ حرارتی می باشد. پمپ های حرارتی از هوای بیرون مکیده می شوند و آن هوا را برای گرم کردن استخر آماده می سازند. بر همین اساس شما باید به خوبی بدانید پمپ های حرارتی تنها در صورتی موثر هستند که دمای هوای محیط گرم باشد.

در واقع بهتر است بدانید دما اگر به ۷ درجه نرسد آب هم به وسیله پمپ ها گرم نمی شود.

اگر شما در منطقه ای زندگی می کنید که هوای سرد دارد باید به دنبال روش های دیگری برای گرم کردن آب درون استخر باشید. این نمونه از پمپ ها انرژی خود را از برق و گاز دریافت می کنند.

  1. هیتر استخر :

یک گرمکن که برای گرم کردن آب استخر مورد استفاده قرار می گردد تشکیل شده از جرقه و شعله می باشد. گاز طبیعی هم درون آن جریان دارد که همین عامل آب درون استخر را به خوبی گرم می سازد.

خوب است بدانید که استفاده از هیتر یکی از سریع ترین روش های گرم کردن آب درون استخر می باشد که برای تمامی مناطق مناسب است.

شما در مناطق آب و هوایی سرد و یا گرم زندگی کنید فرقی ندارد و این روش برای شما بهترین روشی می باشد که می توانید انتخاب کنید. هیترها انواع متنوعی دارند و هر یک از انواع آنها دارای ویژگی ها و مشخصات خاصی هستند. شما بر اساس نوع استخر خود می توانید یکی از هیترها را برای گرمای درون استخر انتخاب کنید.

  1. استفاده از دیگ های بخار :

در کشور ایران از آنجایی که انرژی های تجدیدناپذیر زیادی وجود دارد باید بدانید که از روش های نه چندان بهینه ای برای گرم کردن آب درون استخر استفاده می کنند. استفاده از دیگ های بخار قدیمی که در موتورخانه رایج بوده است اکنون هم رایج می باشد و از آنها برای گرم کردن آب درونی استخر استفاده می کنند. شما می توانید با داشتن یک موتورخانه این دیگ ها را برای گرم کردن آب استخر مورد استفاده قرار دهید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *