ضخامت دیواره استخرهای شنا بتنی + مشکل ترک خوردن استخرهای بتنی

ضخامت دیواره استخرهای شنا بتنی

ضخامت دیواره استخرهای شنا بتنی

این مسئله که شما زمان ساخت استخر به خوبی بدانید ضخامت دیواره استخرهای شنا بتنی چقدر باید باشد اهمیت بسیار زیادی دارد. بدون شک شما در این مورد اطلاعات زیادی ندارید و بهتر است که با پیمانکاران و افراد متخصص در این مورد مشورت کنید.

هر یک از افرادی که به صورت مهندسی ساز استخرها را طراحی می کنند در مورد اندازه و ضخامت دیواره استخر اطلاعات بیشتری دارند. بررسی کردن جزئیات مهندسی هر یک از استخرها باید به صورت استاندارد باشد که در این زمینه تنها افراد حرفه ای تخصص دارند.

روند محاسبه کردن ضخامت استخرهای شنا بتنی تا حدودی دشوار است و به همین دلیل شما باید از شرکت ها وافراد حرفه ای درخواست محاسبه ضخامت استخرها را داشته باشید. این مسئله که از تخصص و صداقت آنها اطمینان خاطر به دست آورید اهمیت بسیار زیادی دارد و باید به خوبی این مسئله مهم را متوجه شوید.

اطلاعاتی که در مورد استخرهای بتنی وجود دارد باید بر اساس استانداردهای مشخص شده ای باشد و شما هم به خوبی این استانداردها را بشناسید. برخی از مهمترین و اصلی ترین مواردی که در مورد ضخامت استخرها وجود دارد را در ادامه بیان می کنیم.

ضخامت دیواره استخرهای شنا بتنی

بهترین ضخامت استخرهای شنا بتنی چقدر باید باشد ؟

مقاومتی که بتن از خود نشان می دهد بسته به کیفیتی که دارد تفاوت می باشد، ولی به طور کلی باید بدانید مقاومت فشاری آن تا حد بسیار زیادی بالا است. بر همین اساس شما به راحتی نمی توانید بتن را خرد کنید و یا به آن آسیبی وارد سازید.

شکستن بتن با استفاده از وسیله های سنگین زیاد دشوار نمی باشد، به همین دلیل شما باید با استفاده از آرماتوربندی و میلگرد به خوبی پشتیبانی نمایید. میلگردها به گونه ای بتن را قالب بندی می کنند که قابلیت انعطاف پذیری بالایی داشته باشد.

ضخامت استخرهای شنا بتنی به محیطی که در اختیار دارید بستگی دارد. چرا که استخرها قادر به تحمل نیروهایی که تحت فشار می باشد دارند ولی باید اندازه شان مشخص شود.

از نظر ساختاری باید به خوبی بدانید که دیواره استخرهای بتنی به طور معمول حدود ۶ اینچ است. شرایط خاک و مهندسی که می خواهد استخرها را طراحی کند ضخامت استخر را تعیین می نماید.

سازه ای که شما می خواهید طراحی کنید باید دارای استانداردهای ملی داشته باشد و شما سپس آن را طراحی کنید. اگر تمایل دارید که مشخصات فنی سازه خود را به خوبی بدانید می توانید از مهندس استخر و سازنده ای که استخر را می سازد یکی از نسخه ها و پروژه ها را دریافت کنید.

با مشاهده هر یک از پروژه ها قادر خواهید بود که بهترین نمونه طراحی استخرهای شنا بتنی را انتخاب کنید. البته که در این زمینه مهندسان سازه توانایی و تخصص بیشتری دارند. ساخت و طراحی استخر حدود ۳ الی ۶ ماه زمان می برد. این زمان به نوع و اندازه استخر هم تا حد بسیار زیادی بستگی دارد.

ترک خوردن استخرهای شنا بتنی چه مشکلاتی دارد ؟

مشکلاتی که موجب ترک خوردن استخرهای شنا بتنی می شود ممکن است که درون سازه باشد و یا در پوسته آن ایجاد مشکل نماید. ترک های ایجاد شده که زمان ساخت استخر روی استخر شکل می گیرد بر اثر طراحی نادرست است. ساخت و ساز نامناسب موجب می شود که استخرها دچار ترک شوند.

یک مهندس حرفه ای استخر شنا را به گونه ای طراحی می کند که در برابر خاک ناپایدار گسترده تا حد بسیار زیادی مقاومت از خود نشان می دهد. در این صورت تیم ساختمانی هر یک از ساختمان ها را به گونه ای می سازند که ایرادی درون استخر به وجود نیاید. اگر ساخت استخر با اشتباه همراه باشد و یا محاسبات آن دچار ایراد گردد از نظر ساختاری نشتی درون آن به وجود می آید.

ضخامت استخرهای شنا بتنی

ترک های سطحی به طور معمول در استخرهای بتنی به وجود می آیند و آنها زیاد مهم نمی باشند که باعث نشتی آب شوند. اما آنها ممکن است که موجب تجمع جلبک ها درون استخر و رسوب های کلسیمی شوند.

بنابراین شما باید به خوبی دقت داشته باشید که در صورت مشاهده هر ایراد و ترکی درون استخر آن را سریعا برطرف کنید. اگر ضخامت استخرهای شنا بتنی اندازه مناسبی داشته باشد ترک درون آن رخ نمی دهد.

بنابراین مهندسین باید به خوبی سازه را بر اساس نکات و استانداردهای بین المللی بسازند. برای نگهداری از استخر بهتر است که به خوبی تمامی نکات اجرا و ساخت آن رعایت شود. در این صورت اگر ایرادی هم درون استخر به وجود آید در کمترین بازه زمانی آن ایراد رفع می شود.

به هر صورت باید به خوبی بدانید که استخرهای بتنی مقاومت و کیفیت بسیار بالایی دارند. بنابراین شما می توانید طول عمر زیادی از آنها دریافت کنید. البته که طول عمر آنها به شرایط محیطی و استانداردهای ساخت استخر بستگی دارد که زمان طراحی استخر مهندسان و محاسبه گران رعایت کرده اند.

برای مشاوره با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *