مدت زمان لازم برای اجرا پمپ در استخر شنا + انواع پمپ آب درون استخر

مدت زمان لازم برای اجرا پمپ در استخر شنا

مدت زمان لازم برای اجرا پمپ در استخر شنا

زمانی که شما اقدام به ساخت استخر می نمایید باید به خوبی در مورد مدت زمان لازم برای اجرا پمپ در استخر شنا آگاهی به دست آورید. زمانی که پمپ ها در بلند مدت کار کنند انرژی زیادی مصرف می نمایند و هزینه شما را تا حد بسیار زیادی افزایش می دهند.

از طرفی باید بدانید مدت زمان کارکرد پمپ ها اگر طولانی مدت باشد دستگاه های تصفیه را دچار ایراد می سازد.  بنابراین باید به خوبی بدانید که بهتر است پمپ استخر را بر اساس استانداردهای مشخص شده روی استخر نصب کنید تا کارایی لازم را از آن دریافت کنید و هزینه زیادی روی دستتان نگذارد.

پمپ آب که در استخر شنا نصب می شود یکی از مهمترین و اصلی ترین تجهیزات استخرهای شنا می باشد. شما برای نگهداری استخر که همیشه آب تمیزی داشته باشد نیاز است که از پمپ ها استفاده کنید. پمپ ها در انواع متنوعی تولید و راه اندازی می شوند که هر یک از آنها دارای ویژگی ها و مشخصات مختلفی است.

شما باید بر اساس نوع استخری که دارید باید یکی از انواع پمپ ها را خریداری کنید و روی استخر نصب نمایید. برای خریداری هر یک از انواع پمپ ها نیاز است به خوبی مدت زمان اجرای آنها روی استخر را تخمین بزنید. برخی از مهمترین نکات در مورد پمپ های استخر را در ادامه بیان می کنیم.

زمان لازم برای اجرا پمپ در استخر شنا

سرعت جریان پمپ های استخر شنا

این مسئله که فیلتر پمپ استخر چه مقدار آب را در یک زمان مشخص شده تصفیه می کند یکی از مهمترین نکاتی است که باید به آن دقت داشته باشد. به این سرعت دبی جریان نیز می گویند که شما باید به آن دقت داشته باشید.

شما قادر خواهید بود که دبی جریان عبوری استخر را در دستورالعمل های کارخانه ای پمپ خود پیدا کنید. به طور معمول گالن را و مقداری که دارد بر اساس دقیقه تعیین می شود. نرخ جریان سرعت پمپ ها درون استخر می تواند مقدار تجهیزات، وضوح آب و کیفیت  آن را به خوبی مشخص نماید.

انواع پمپ آب درون استخر شنا

پمپ هایی که در استخرها نصب می شوند انواع متنوعی دارند که هر یک از آنها ویژگی های متنوعی دارند. برخی از انواع آنها که باید به خوبی بشناسید و سپس روی استخر شنا خود نصب کنید عبارت هستند از :

  1. پمپ های تک سرعته :

آن دسته از پمپ هایی که تک سرعته هستند در یک زمان مشخص شده واحد جریانی شان تعیین گشته می باشد. این نمونه از پمپ ها را بیشتر در زمان گذشته مورد استفاده قرار می دادند. دستگاه ها به طور معمول از ۶ تا ۱۲ ساعت در روز به خوبی کار می کردند که تایمر هم روی آنها نصب می نمودند.

زمانی که پمپ استخر تک سرعته باشد همه چیز را تا حد زیادی ساده تر می نماید. تایمر این نمونه از پمپ ها را تنظیم می کنید تا آنها به بهترین شکل ممکن کار خود را انجام دهند. صرفه جویی در انرژی آب با استفاده از این پمپ ها امکان پذیر نمی باشد.

  1. پمپ های دو سرعته :

یکی دیگر از انواع پمپ آب هایی که درون استخر شنا نصب می شود یک گام جلوتر هستند. شما قادر خواهید بود که با استفاده از یک کلید سرعت، جریان پمپ را تنظیم کنید. کم و زیاد کردن جریان پمپ به تنظیم درجه پمپ بستگی دارد. این نمونه از پمپ ها کاربرد بسیار زیادی در استخرهای امروزی دارند و شما با خیال راحت آنها را می توانید روی استخر خود نصب کنید.

  1. پمپ های سرعت متغیر :

امروزه پمپ آب هایی که سرعت متغیر دارند مورد محبوبیت بسیاری از طراحان ساخت استخر قرار گرفته است. آنها برای نگهداری و مراقبت از استخر انتخاب این نوع از پمپ ها را به دیگر نمونه ها ترجیح می دهند. میزان جریان آب درون این پمپ تغییر پیدا می کند تا انرژی زیادی مصرف نشود.

اما باید بدانید که به وسیله این پمپ ها مقدار زیادی گان آب جابجا می شود. سرعت پایین تر به معنی سر و صدای کمتر می باشد که این تکنولوژی روی پمپ های آب بی نظیر است. نرخ جابجایی که یک استخر شنا دارد زمانی رخ می دهد که چرخه پمپاژ به بهترین نحو ممکن کار خود را انجام دهد.

انواع پمپ آب درون استخر شنا

قیمت خرید پمپ استخر شنا

شما بعد از طراحی استخر باید به فکر خرید تجهیزات استخر باشید. هر یک از تجهیزات استخر قیمت خرید متفاوتی دارند. شما باید بدانید پمپ ها یکی از اصلی ترین تجهیزات درونی استخرها می باشند که قیمت خریدشان با یکدیگر متفاوت است.

هزینه خریداری هر یک از آنها بسته به نوع و مدلی که دارند با یکدیگر متفاوت می باشد. بنابراین شما باید به خوبی دقت داشته باشید که پمپ های استخر شنا را از نظر فاکتورهای متنوع بررسی کنید و سپس هزینه خریداری پمپ ها را پرداخت نمایید.

برای مشاوره با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *