انواع دستگاه های کلرزن استخر

انواع دستگاه های کلرزن استخر

یکی از مواد ضروری که تمامی استخرها برای ضد عفونی شدن به آن نیاز دارند کلر می باشد. این مسئله که چگونه کلر وارد آب می شود را صاحبان استخر باید به خوبی بدانند و از روش های دستی برای ریختن کلر درون آب استفاده نکنند. دستگاه های کلرزن استخر متنوع می باشد که افراد زمان ساخت استخر به عنوان تجهیزات استخر باید یکی از این دستگاه ها را خریداری کنند.

شما برای نگهداری استخر خود باید به خوبی زیبایی و پاکیزه بودن آن را در نظر داشته باشید. استخرهای شنا را شما باید به صورت منظم تمیز کنید تا از رشد باکتری ها درون استخر جلوگیری نمایید. امروزه هر یک از روش هایی که برای تمیز کردن استخر به کار برده می شود بسیار آسان است و دیگر افراد برای تمیز کردن آب استخر نیاز نیست به صورت دستی اقدام کنند.

در واقع شما باید به خوبی بدانید در بین انواع تجهیزات درون استخر یکی از آنها که کاربردی تر می باشد کلر زن است. شما به وسیله دستگاه های کلرزن استخر می توانید کلر را به سطح اب استخر برسانید. بسته به نوع استخر خود بهتر است یکی از این دستگاه ها را خریداری کنید. از جمله مهمترین و اصلی ترین این دستگاه ها را در ادامه معرفی می کنیم.

معرفی دستگاه های کلرزن استخر

برخی از انواع دستگاه های کلرزن استخر که شما می توانید برای تمیز کردن آب درون استخر خود خریداری کنید عبارت هستند از :

  1. کلر زن های خطی :

کلرزن هایی که خطی هستند به صورت مستقیم در مسیر رفت و برگشت آب به درون استخر قرار می گیرند. زمانی که آب از درون کلرزن عبور می کند مقداری از مایع کلر را درون خود حل می نماید و وارد آب استخر می کند. این نمونه از کلرزن ها به طور معمول زمان ساخت استخر جدید و یا بازسازی کردن موتورخانه های درون استخر مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

قرار دادن این دستگاه در مدار تصفیه استخر مستلزم این امر است که لوله ها را برش دهید و این امر تا حدودی دشوار و هزینه بر است. شما زمانی که می خواهید این دستگاه ها را خریداری کنید باید به خوبی سایز ورودی و خروجی آن را مورد بررسی قرار دهید تا بر اساس اندازه سایز لوله کشی باشد. شما درون این دستگاه کلرزن استخر می توانید قرص کلر قرار دهید تا به آب ورودی استخر اضافه شود.

انواع دستگاه های کلرزن استخر

  1. کلرزن شناور استخر :

یکی از ساده ترین دستگاه های کلرزن استخر این نمونه از کلرزن ها می باشد که محفظه پلاستیکی دارد. شما می توانید قرص های کلر که اندازه آنها تا ۱ الی ۳ اینچ می رسد را درون این دستگاه ها قرار دید. بعد از اینکه قرص ها درون این دستگاه گذاشته می شوند باید دستگاه را به سطح آب استخر پرتاب کنید.

همزمان با حرکت دستگاه روی آب کلر به درون آب استخر وارد می شود. ارزان بودن این دستگاه و اینه قابل تعویض می باشد از جمله اصلی ترین ویژگی های آن به شمار می رود. اگر شما می خواهید یکی از دستگاه های ساده و ارزان را خریداری کنید باید بدانید که این دستگاه بهترین انتخاب شما می باشد.

  1. کلرزن نمکی استخر :

امکانات این نمونه از دستگاه های کلرزن استخر نسبت به دیگر نمونه ها که بیان کردیم بیشتر است. این دستگاه در واقع نیازی به قرص کلر ندارد و خود کلر درون این دستگاه تولید می شود. یک منبع تغذیه برق و یک منبع نمک درون این دستگاه وجود دارد که با استفاده از نمک آب استخر کار می کند.

جداره فلزی روی بخش منبع نمک دستگاه وجود دارد که زمان عبور به این جداره جریان برق به آن وصل می شود. از آنجایی که نمک درون استخر در آب استخر به هیچ عنوان تبخیر نمی شود باید از روش های استاندارد برای از بین بردن نمک درون استخر استفاده شود.

استفاده از این دستگاه مزیت های بسیار زیادی دارد. اولا که باید بدانید کلر تولید شده درون این دستگاه بوی بدی ارائه نمی دهد و همین مسئله شناگران را آزار نمی دهد. دوما که باید بدانید زحمت نگهداری از کلر و … نخواهید داشت چرا که دستگاه خودش کلر تولید می کند. کلر تولید شده با استفاده از این دستگاه ملایمتر و سالم تر است. شما برای خرید این دستگاه باید بودجه بیشتری در اختیار داشته باشید.

انواع دستگاه های کلرزن استخر

  1. کلرزن اتوماتیک استخر :

یکی از دیگر دستگاه های کلرزن استخر نمونه های اتوماتیک می باشد که آن را به عنوان یک فیدر تریق اتوماتیک نیز می شناسند. این نمونه از دستگاه ها در زمان صرفه جویی می کنند و هر زمان که آب استخر به کلر احتیاج داشته باشد، مقدار مشخص شده ای کلر به درون آب استخر اضافه می کنند. این دستگاه ها به صورت خودکار میزان پی اچ آب را بررسی می کنند و مقدار مورد نیاز کلر را به درون آب استخر می ریزند.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *