علت سبز شدن آب استخر چیست و چگونه از آن جلوگیری کنیم؟

علت سبز شدن آب استخر

علت سبز شدن آب استخر

یکی از اصلی ترین دلایل سبز شدن آب استخر جلبک های درون استخر می باشد. این مسئله که شما تنها به ساخت استخر اهمیت دهید مهم نمی باشد، بلکه باید به نکاتی که مربوط به نگهداری از استخر هم می باشد اهمیت بسیار زیادی دهید.

عدم تعادل شیمیایی که درون آب استخر وجود دارد از دیگر دلایل سبز شدن آب درونی استخر می باشد. اگر بنا به دلایلی کلر درون آب استخر بیش از اندازه باشد و حد استاندارد آن رعایت نگردد ممکن است که آب درون استخر تمیز بودن خود را از دست بدهد.

در پاسخ به این سوال که چه عاملی باعث سبز شدن آب استخر می شود ؟ باید پاسخ داد که وجود آلودگی ها و آلاینده های اضافی درون آب استخر موجب کثیفی آب استخر می شود.

در واقع باید بدانید سبز شدن آب استخر و وجود جلبک درون آب استخر دلیل اصلی اش آلودگی استخر می باشد که آلاینده های زیادی دارد.

جلبک ها بیشتر در فصل گرم سال رشد می کنند و به همین دلیل شما را ممکن است یک شبه غافلگیر کنند. عدم تعادل پاشش کلر درون استخر موجب شکل گیری جلبک می شود. زمانی که شما متوجه شدید آب استخر سبز شده است باید سطح کلر آب را به خوبی تنظیم کنید.

دلیل رشد سریع جلبک ها می تواند کثیفی های به وجود آمده باشد که این کثیفی ها را باید به وسیله کلر کنترل نمایید.

علت سبز شدن آب استخر

اهمیت کلر برای جلوگیری کردن از سبز شدن آب استخر

کلر یکی از بهترین روش ها برای ضد عفونی کردن آب درون استخر می باشد. اما باید بدانید که میزان کلر درون آب استخر اهمیت بسیار زیادی دارد و باید آن را تنظیم کنید. اگر میزان و اندازه کلر درون آب استخر تنظیم نباشد به فاصله یک روز رشد جلبک ها درون استخر آغاز می شود.

بنابراین باید به خوبی بدانید که این موضوع اهمیت بسیار زیادی دارد. اگر می خواهید شگفتی ناخوشایندی را از استخر خود در مورد رشد جلبک ها دریافت نکنید باید به خوبی میزان کلر درون آب را تنظیم نمایید.

از بین بردن سبز شدن آب استخر

یکی از سریع ترین و بهترین روش هایی پاکسازی و از بین بردن سبز شدن آب استخر این است که سطح کلر را افزایش دهید. از طریق شوک کلرزنی و یکی از بهترین مکمل های جلبک کش می توانید سطح کلر درون آب را افزایش دهید. اگر کلر درون استخر شما ثابت نمی باشد و در حال تغییر است باید به نور خورشید روی استخر هم دقت داشته باشید.

بهتر است زمانی که هوا تاریک می باشد کلر را درون استخر بریزید تا کلر استخر به وسیله نور خورشید از بین نرود.

این مسئله که شما میزان جلبک و رنگ بندی جلبک را درون آب استخر به خوبی بررسی کنید اهمیت بسیار زیادی دارد. بنابراین برای اینکه جلبک های درون آب استخر را از بین ببرید باید ابتدا رنگ بندی جلبک ها را به خوبی بررسی کنید. رنگ بندی جلبک ها به این شرح است :

  1. سبز روشن :

این مورد نشان دهنده سطح پایین جلبک درون آب استخر می باشد. در نتیجه شما باید در ازای هر ۵۰۰۰۰ لیتر آب که درون استخر وجود دارد یک کیسه ۶۰۰ گرمی شوک دهنده را درون آب استخر بریزید. ریخت این میزان از کلر و شوک دهنده درون آب استخر موجب می شود رنگ سبز روشن روی آب به خوبی از بین برود.

  1. سبز یا سبز تیره :

این رنگ نشان دهنده مقدار متوسطی از جلبک درون آب استخر می باشد. برای اینکه سبز بودن آب درون این استخر را از بین ببرید به مقدار بیشتری از شوک دهنده نیاز دارید. شما در ازای هر ۵۰۰۰۰ لیتر آب درون استخر باید دو کیسه از شوک دهنده ها را درون آب استخر بریزید. دقت داشته باشید که میزان آب درون استخر باید کنترل شود و سپس شوک دهنده را درون آن بریزید.

علت سبز شدن آب استخر

  1. آب سیاه و سبز :

اگر آب درون استخر شما به رنگ سیاه و یا سبز می باشد باید از افرادی که تخصص بیشتری دارند برای از بین بردن آب درون استخر کمک بگیرید. شما برای نظافت کردن آب درون استخر که رنگ آن سیاه است باید مواد خاصی درون استخر بریزید و روش های ویژه ای را به کار بگیرید که بهتر است در این مورد تنها با افراد حرفه ای و کاربلد مشورت نمایید.

سبز شدن آب استخر بعد از جلب کشی آیا از بین می رود ؟

شما باید به خوبی بدانید که بعد از جلبک کشی آب درون استخر دیگر سبز نیست، ولی کدر بودن آن تا حدودی از بین نمی رود. بنابراین شما باید روش هایی که مربوط به نگهداری از استخر می باشد را به خوبی رعایت کنید تا آب درون استخر سبز نشود و جلبک درون آن شکل نگیرد.

مواد شوک دهنده که برای از بین بردن جلبک درون استخر به کار گرفته می شود ویژگی های خاصی دارد که کدر بودن آب را از بین نمی رود و این کدر بودن آب تنها به وسیله فیلترهای قوی از بین می رود.

برای مشاوره با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *