نکات ایمنی استفاده از یون های فلزی در آب استخر + مزایا و معایب

یون های فلزی در آب استخر

شما باید به خوبی بدانید زمانی که فلزات درون آب استخر قرار می گیرند باید نسبت به جداسازی آنها اقدام کنید تا به بافت و ساختار استخر آسیبی وارد نشود. شما زمانی که ساخت استخر را انجام می دهید باید به خوبی در مورد نکاتی که مربوط به نگهداری از استخر هم می باشد اطلاعات خود را افزایش دهید.

یکی از مهمترین نکاتی که در مورد نگهداری از استخر می باشد این است که حداقل ماهی یکبار فلزات آب درون استخر را به خوبی تمیز کنید.

شما بهتر است که آنها را آزمایش کنید تا درصد فلزات درونی شان را تشخیص دهید. موادی که جداساز فلز هستند با اکسید کردن یون های فلزی ترکیب می شوند تا آنها موجب رسوب کردن فلز درون آب استخر شوند. در نهایت با انجام این روش رسوبات به وسیله فیلتر درون استخر حذف می گردند.

دقت داشته باشید بعد از اضافه کردن این مواد به درون استخر، فیلتر استخر باید به صورت ۲۴ ساعته کار کند.

یون هایی که فلزی هستند به رنگ آبی ظاهر می شوند ولی باید بدانید آن لکه های آهن به رنگ سایه و یا سنگ روی آب ظاهر می شوند. زنگ زدگی آب درون استخر به رنگ خاکستری و ای قهوه ای مایل به زرد است.

یون های فلزی در آب استخر

مشکلات مربوط به یون های فلزی آب استخر

فلزاتی که در آب موجود است می تواند ناشی از منابعی باشد که آب درون استخر با استفاده از آن پر می شود و این امر حاصل از خوردگی و فرسایش اتصالات و وسایل فلزی است. اگر لکه های رنگی روی آب ظاهر شود باید PH قلیایی آن را به خوبی بررسی کنید.

بعد از آن باید مناطقی را که رسوبات فلزی دارند را جارو بزنید. مواد مربوط به حذف کننده فلز را اکنون شما می توانید به آب اضافه کنید و فیلتر استخر را هم دقیقا در آن زمان فعال نمایید.

بعد از دو روز شما می توانید به آب درون استخر کلر، شوک و اسید بدهید. پس از آن نیاز است که پی اچ قلیایی آب را یک بار دیگر بررسی کنید. اگر فلزات هنوز هم درون آب وجود داشته باشد این روند را که بیان کردیم باید یکبار دیگر تکرار کنید. شناسایی کردن و رفع فلزات محلول در اب می تواند تا حدودی چالش برانگیز باشد.

مزیت های استفاده از یون ها برای پاکسازی فلزات آب استخر

شما باید به خوبی بدانید که اضافه کردن یون ها برای از بین بردن فلز درون آب استخر مزیت های بسیار زیادی به همراه دارد. برخی از این مزیت ها که اهمیت بسیار زیادی دارد و شما باید برای اضافه کردن یون ها به درون آب با آنها آشنایی داشته باشید عبارت است از :

  1. شما می توانید از به وجود آمدن لکه ها و گرفتگی های درون آب با استفاده از یون ها جلوگیری نمایید. دقت داشته باشید که تنظیم آب درون استخر با استفاده از این یون ها مزیت های بسیار زیادی به دنبال دارد. شما می توانید درجه تمیز بودن آب درون استخر را با استفاده از این روش تضمین نمایید.
  2. لکه ها و رسوباتی که درون آب انواع استخرها وجود دارد با استفاده از این یون ها به خوبی از بین بررود. اثربخشی هر یک از انواع یون ها را شما در این مرحله می توانید افزایش دهید و به مدت یک هفته تمامی رسوبات را از بین ببرد.
  3. استفاده از فیلتراسیون قوی بعد از ریختن یون ها درون استخر اهمیت بسیار زیادی دارد و شما باید به خوبی این مسئله را در نظر داشته باشید.

یون های فلزی در آب استخر

نکات ایمنی برای استفاده از یون ها به درون آب استخر

شما زمانی که می خواهید یون ها را به درون آب استخر اضافه کنید باید به خوبی برخی از نکات را در نظر داشته باشید. دقت داشته باشید که اگر به این نکات توجه نکنید آب درون استخر به خوبی تمیز نمی شود و همچنین سلامتی تان در خطر می افتد.

برخی از نکاتی که اهمیت بسیار زیادی دارد و باید به آنها توجه کنید عبارت است از :

  1. در صورتی که یون ها با پوست برخورد داشته باشند شما دچار سوختگی شدید پوستی می شوید. همچنین باید بدانید در برخی از موارد ممکن است به چشم ها آسیب وارد شود. بنابراین باید نکات ایمنی را زمان استفاده از یون ها رعایت کنید.
  2. استفاده از دستکش ها و عینک های مخصوص زمان ریختن یون درون استخر اهمیت بسیار زیادی دارد. شما باید دستکش ها و عینک های محافظی را خریداری کنید و از آنها استفاده نمایید.
  3. زمانی که یون ها را درون آب می ریزید نباید به هیچ عنوان سیگار بکشید و یا چیزی بنوشید. از سیگار کشیدن، آشامیدن و خوردن باید اجتناب کنید تا آسیبی به سلامتی تان وارد نشود.
  4. دقت داشته به دلیل خطراتی که این ماده پاک کننده دارد نباید آن را در دسترس کودکان قرار دهید تا مبادا به آن دست بزنند.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *