انتخاب بهترین پمپ استخر + بررسی کارکرد و اجزای آن

کارکرد و انتخاب بهترین پمپ استخر

کارکرد و انتخاب بهترین پمپ استخر

یکی از مهمترین سیستم های تصفیه استخر پمپ استخر می باشد که اگر این وسیله را درون استخر خود به کار نگیرید فیلتر استخر به درستی انجام نمی شود. در نتیجه شما زمان ساخت استخر باید به خرید و نصب فیلتر اهمیت بیشتری دهید. وجود و نصب سیستم تصفیه برای نگهداری استخر امری ضروری به شمار می رود.

این نمونه از پمپ ها به طور معمول قلب سیستم گردش آب درون استخر هستند که انواع متنوعی دارند و شما باید بر اساس نوع استخر خود یکی از آنها را خریداری کنید. نیروی الکتریکی مهمترین منبع تغذیه ای این پمپ ها می باشد.

یکی از مهمترین وظایفی که پمپ استخر بر عهده دارد این است که در مدت زمان تعیین شده ای آب درون استخر را تعویض کرده و آن را به فیلتر برساند.

بعد از تصفیه آب به طور مجدد آن را باید به درون استخر بازگرداند. وظیفه اصلی که پمپ های استخر بر عهده دارند تمیز کردن آب استخر از آلاینده ها و اجسام ریز می باشد. شما برای اینکه این پمپ ها را برای استخر خود خریداری کنید باید به خوبی در مورد ویژگی ها و مشخصات آنها اطلاعات کافی داشته باشید. برخی از ویژگی ها و نحوه کارکرد آنها را در ادامه بیان می کنیم.

کارکرد و انتخاب بهترین پمپ استخر

نحوه کارکرد پمپ استخر چگونه است ؟

هر یک از انواع پمپ استخر از دو طریق سرریز و یا اسکیمر مکش خود را نشان می دهند. در روش اول باید بدانید که یک اسکیمر در سطح بالای قسمت عمیق قرار می گیرد و یک دریچه مکش در پایین ترین و عمیق ترین نقطه استخر نصب می گردد، از این طریق آب به سمت پمپ هدایت می شود.

بهترین ارتفاعی که برای نصب پمپ وجود دارد پایین تر از ارتفاع دریچه مکش می باشد. پرا که با این کار مکش به خوبی و به بهترین شکل ممکن انجام می شود. این کار برای تامین کردن فشار اندازه آب ورودی به درون پمپ می باشد. نزدیک به ۸۰ درصد آب ورودی به درون پمپ از طریق مکش کف استخر و ۲۰ درصد دیگر آن از طریق استرینر تامین می گردد.

تدارک دیدن محل نصب درست برای پمپ زمان ساخت استخر اهمیت بسیار زیادی دارد و از این امر به عنوان یک اقدام ضروری نام می برند. شما زمانی که استخر را طراحی می کنید باید چاه مخصوص پمپ آن را هم تعبیه نماییید. در غیر این صورت شما قادر به نصب پمپ درون استخر نخواهید بود.

جاروهای مخصوص و یا پمپ های مستغرق برای اینکه آلاینده های آب درون استخر را به بیورن بیندازند به کار برده می شوند. شما برای کار کردن با جاروها و پمپ ها به نیروی انسانی نیاز دارید که همین مسئله برای شما دشوار خواهد بود. ولی باید بدانید نصب پمپ درون است برای نظافت و پاکیزگی آب درونی استخر اهمیت دارد و شما با نصب آن دیگر نیازی به نظافت دستی استخر ندارید.

اجزا و قطعات نصب شده روی پمپ استخر

هر یک از انواع پمپ استخر از سه بخش تشکیل می شود که یکی از بخش های آن محفظه، موتور و دیگری پروانه می باشد. درون محفظه پمپ استرینر قرار گرفته است که یک سبد صافی برای جدا کردن زباله ها در آب دارد. آب بعد از عبور کردن از این سبد به وسیله پروانه به سمت خروجی مکیده خواهد شد.

آب مکیده شده هنوز آلودگی درونش وجود دارد که از مرحله ای به مرحله ای دیگر منتقل خواهد شد. پروانه نصب شده درون پمپ به وسیله موتور الکتریکی سه فاز و یا تک فاز به گردش در می آید. شما باید به خوبی بدانید که هر یک از بخش های نصب شده روی پمپ دارای ویژگی ها و مشخصات متنوعی دارد ولی عملکرد اصلی آنها به همین نحو است که نام بردیم.

دقت داشته باشید برای نصب و اجرای پمپ درون استخر باید تنها افرادی که تخصص و تجربه دارند را به کار بگیرید. آنها به خوبی با روش های نصب و اجرای پمپ درون استخر آشنایی دارند.

کارکرد و انتخاب بهترین پمپ استخر

نحوه انتخاب بهترین پمپ استخر

یکی از مهمترین فاکتورهایی که شما زمان انتخاب و خرید پمپ استخر باید به آن دقت داشته باشید زمان آبدهی و دبی پمپ می باشد.

یک پمپ مناسب به خوبی می تواند در مدت زمان مشخص شده ای تمام آب درون آب استخر را پمپاژ کند و به فیلتر تصفیه برساند. این مدت زمان مشخص شده را نرخ تعویض می نامند. این نرخ برای استخرهای متفاوت با یکدیگر فرق می کند و تفاوت های بسیار زیادی درون آنها وجود دارد.

محاسبه کردن دبی آب درون پمپ کار ساده ای می باشد. اما یکی از مهمترین مباحث تاثیرگذار روی این مورد افت فشار پمپ درون استخر است. عوامل بسیار زیادی در افت فشار موثر هستند که یکی از آنها نحوه لوله کشی است. محاسبه دبی آب درون پمپ آب باید به وسیله افراد حرفه ای انجام شود، شما بدون شک در این زمینه اطلاعات زیادی ندارید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *