شرایط ساخت استخر شنا بر روی پشت بام

شرایط ساخت استخر شنا بر روی پشت بام

شرایط ساخت استخر شنا بر روی پشت بام

زیبا و لاکچری بودن ساخت استخر روی پشت بام لذت شنا کردن را چندین برابر می سازد. به همین دلیل بسیاری از افراد برای طراحی استخر ترجیح می دهند روی پشت بام استخر را بسازند. اینکه شما بتوانید در ارتفاعات بالا و همچنین زیر سقف آسمان شنا کنید بدون شک لذت زیادی دارد و همین امر افراد را برای طراحی استخر روی پشت بام ترغیب می نماید.

از آنجایی که بسیاری از افراد امروزه در خانه خود حیاط ندارند و نمی توانند استخر را در حیاط طراحی کنند بهترین پیشنهاد برای آنها طراحی استخر روی پشت بام می باشد.

شرایط ساخت استخر شنا بر روی پشت بام

نکاتی در مورد ساخت استخر روی پشت بام

شما برای طراحی و ساخت استخر روی پشت بام باید به خوبی برخی از موارد مهم را در نظر داشته باشید که این موارد عبارت هستند از :

  1. طراحی مدل استخر روی پشت بام به برنامه ریزی دقیق و اصولی نیاز دارد. این مسئله که شما مطمئن شوید استخر قادر است وزن آب را منتقل کند اهمیت بسیار زیادی دارد. در این نمونه از استخرها ستون ها و دیوارهای که زیر بار هستند باید بار وارد شده به خود را به ساختمان انتقال دهند.
  2. برای جلوگیری کردن از نشت آب به درون ساختمان باید از موادی استفاده شود که از نشتی آب جلوگیری کند. یکی از بهترین موادی موادی که برای جلوگیری از نشتی آب مورد استفاده قرار می گیرد مخلوط بتن مسلح می باشد که آن را به صورت تقویت شده روی استخر اجرا می کنند.
  3. سقف پشت بامی که شما می خواهید استخر را روی آن بسازید باید به بهترین شکل ممکن عایق بندی شود. شما باید اطمینان حاصل کنید در آن منطقه ای که هستید و می خواهید استخر در آن منطقه بسازید نشتی آب رخ نمی دهد.

نکاتی در مورد ساخت استخر و سرویس و نگهداری از استخر

سرویس و نگهداری استخر روی پشت بام از جمله نکات مهمی است که شما بعد از ساخت و طراحی استخر باید به آن دقت داشته باشید. اقداماتی که موجب می شود کیفیت آب تغییر پیدا نکند و سلامتی شناگران را به خطر نیندازد از جمله اصلی ترین موارد برای نگهداری از استخر می باشد.

تمیز کردن استخرهایی که روی پشت بام طراحی شده اند با دیگر استخرها تا حدودی فرق می کند. شما باید هر از چندگاهی سطح استخر را از حشرات و دیگر اجسامی که درون استخر ریخته می شود تمیز کنید.

استفاده از سیستم های رباتیک برای تصفیه سازی آب از دیگر نکات مربوط به نگهداری کردن از استخر روی پشت بام می باشد. موسسه های بسیار زیادی هستند که سرویس و نگهداری از استخر روی پشت بام را بر عهده دارند و شما می توانید از آنها درخواست سرویس استخر خود را داشته باشید.

شرایط ساخت استخر شنا بر روی پشت بام

هزینه ساخت استخر روی پشت بام

هزینه ای که شما نیاز است برای ساخت و طراحی استخر روی پشت بام پرداخت کنید به عوامل متنوعی بستگی دارد. برخی از این عوامل که اهمیت بسیار زیادی دارد عبارت است از :

  1. ابعاد استخر یکی از مهمترین این عوامل می باشد که باید بدانید اگر ابعاد استخر شما زیاد باشد مجبور خواهید بود هزینه بیشتری را پرداخت نمایید. ابعاد استخر را کاربران تعیین می کنند که با بزرگ تر بودن استخر باید هزینه های بیشتری را برای ساخت آن پرداخت نمایند.
  2. جنس استخر از دیگر عوامل مهم و تاثیرگذار روی قیمت طراحی استخر روی پشت بام می باشد. استخرها جنس های متنوعی دارند که هر یک از آنها هزنیه های مربوط به خودشان را خواهند داشت. مبلغی که شما برای طراحی استخر بتنی پرداخت می کنید با استخرهای پیش ساخته متفاوت است.
  3. هزینه های جانبی برای ساخت استخر روی پشت بام وجود دارد که کاربران بر اساس سلیقه خود این هزینه ها را برای اجرا پرداخت می کنند. در واقع باید بدانید که اگر شما می خواهید نورپردازی های خاصی روی استخر داشته باشید آنها هزینه متفاوتی دارند و زیبایی استخر را افزایش می دهند.
  4. از دیگر هزینه هایی که اصلا نمی توانیم آن را نادیده بگیرید ، هزینه های مربوط به حمل مواد ساخت و طراحی استخر با جرثقیل به روی پشت بام است. شما برای حمل این مواد به روی پشت بام به جرثقیل های خاصی نیاز دارید تا آنها قادر باشند به راحتی مواد و مصالح طراحی استخر را به دست پیمانکاران برسانند.
  5. هر یک از شرکت ها و موسسه هایی که ساخت استخر روی پشت بام را انجام می دهند هزینه ای از شما به عنوان دستمزد دریافت می کنند. شما باید به خوبی بدانید هر یک از این شرکت ها هزینه های مربوط به دستمزدشان با یکدیگر فرق می کند. بنابراین در بین انواع شرکت های طراحی استخر باید به دنبال یکی از شرکت هایی باشید که هزینه مناسبی از شما دریافت می کند و کار خود را به صورت حرفه ای انجام می دهد.

برای مشاوره با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *