دمای استاندارد استخر و سونا و جکوزی + بهترین و مناسب ترین دماها

دمای استاندارد استخر و سونا و جکوزی

دمای استاندارد استخر و سونا و جکوزی

شما برای اینکه دمای استاندارد استخر و سونا و جکوزی را تخمین بزنید بهتر است بدانید که عدد استانداردی را نمی توانید دریافت کنید. در واقع عددی که دمای استاندارد هر یک از استخرها را نشان می دهد به شرایط محیطی استخر و سلیقه شما بستگی دارد.

اگر شما اقدام به ساخت استخر برای مصرف شخصی خود کرده اید و در خانه تان استخر دارید باید بدانید که دمای استخر را نیاز است بر اساس شرایط محیطی و سلیقه خودتان تنظیم کنید. اما آن دسته از استخرهایی که عمومی هستند و مورد استفاده بسیاری از افراد قرار می گیرند دمای مشخص شده ای دارند.

دما استخرهای عمومی باید به عددی برسد که مورد نظر بسیاری از شناگران است. در واقع هر یک از شناگران باید بتوانند درون استخرها به راحتی بدون اینکه دمای بالا و یا پایین آنها را آزار دهد شنا کنند.

به طور کلی باید بدانید رایج ترین دمای استاندارد استخر بین ۲۶ تا ۲۸ درجه سانتی گراد می باشد.

شما برای نگهداری از استخر باید به خوبی دمای استخر را از نظر استاندارد بودن بررسی کنید تا به ساختار و بافت استخر آسیب نرساند. همچنین باید بدانید که استاندارد نبودن آب استخر ممکن است به پمپ ها و دستگاه های استخر آسیب وارد سازد.

دمای استاندارد استخر و سونا و جکوزی

مناسب ترین دمای استاندارد استخر برای افراد مختلف

شما باید به خوبی بدانید که دمای استاندارد استخر برای هر یک از افراد متفاوت است. به عنوان مثال دمای استخری که برای کودکان مورد استفاده قرار می گیرد نباید با دمای استخر سالمندان یکی باشد. دمای استاندارد هر یک از استخرها برای افراد متنوع عبارت است از :

  1. مناسب ترین دمای استخر برای کودکان :

آموزش شنا برای کودکانی که چهار ساله می باشند ضروری است و آکادمی پزشکان اطفال این سن را برای کودکان مجاز دانسته است. استخر شنا برای کودکان باید دمای ۲۹ درجه سانتی گراد داشته باشد.

این بدین معنا می باشد که کودکان قادر هستند در دمای ۲۹ درجه سانتی گراد بدن خود را با دمای محیط جدید هماهنگ سازند تا عضلاتشان را گرم و آزاد نگه دارند. دمای ۲۹ درجه برای استخر کودکان موجب می شود که کودکان دچار مشکلات تنفسی نشوند.

  1. مناسب ترین دمای استخر برای سالمندان :

همه ما همانطوری که در حال طی کردن زندگی هستیم باید بدانیم که بدنمان نیز دچار تغییرات دمایی شدید می شود. در واقع بدن به مرور زمان نسبت به گرما و سرما آسیب پذیرتر می شود. به عنوان مثال استخری که خیلی سرد و یا خیلی گرم است را نمی توانیم به سالمندان پیشنهاد دهیم.

در واقع سرما و گرمای بیش از اندازه آب درون استخر برای آنها خطراتی به همراه دارد. دمای استاندارد استخر برای سالمندان بین ۳۰ الی ۳۱ درجه می باشد. ورزش های آبی برای افرادی که ورم مفاصل دارند گزینه بسیار عالی و مناسبی نیز می باشد. اگر فردی آرتروز داشته باشد می تواند از استخر شنا استفاده کند.

انجام حرکات ورزشی در آب شنا باید در دمایی که بالاتر از ۳۲ درجه می باشد انجام گردد.

دمای استاندارد استخر و سونا و جکوزی

  1. مناسب ترین دمای استخر برای ورزش کردن :

زمانی که شما استخر شنا دارید دیگر نیازی نیست ورزش های سنگین انجام دهید، چرا که شنا کردن یکی از بهترین تمرینات بدنسازی می باشد و فواید بسیار زیادی دارد. برای شنا کردن درون استخر جهت ورزش باید بدانید که دمای آب نیاز است بین ۲۶ تا ۲۸ درجه سانتی گراد باشد.

شما می توانید با ورزش کردن در استخر سلامت قلبی و عروقی خود را تضمین کنید. فشار خون کمتری خواهید داشت و ظرفیت ریه هایتان افزایش پیدا می کند. عمر شما با ورزش کردن در استخر بیشتر می شود، چرا که روحیه تان قوی تر خواهد شد. در واقع شما برای اینکه فواید زیادی از ورزش کردن در آب استخر دریافت کنید نیازی به تنظیم کردن دما ندارید.

  1. مناسب ترین دما برای جکوزی :

شما زمانی که ساخت استخر را انجام می دهید و می خواهید جکوزی هم در کنار استخر طراحی کنید باید به خوبی با دمای استاندارد استخر و جکوزی آشنایی داشته باشید. اگر دمای استخر را تا ۲۶ درجه سانتی گراد نگه می دارید  باید بدانید که بالا بردن آن می تواند قبض آب و برق شما را افزایش دهد.

اما ساختار جکوزی با ساختار استخر تفاوت بسیار زیادی دارد. دمای جکوزی تا ۳۲ درجه می رسد و در برخی از موارد دمای آن را تا ۸۴ درجه بالا می برند. آن دسته از افرادی که درد مفاصل دارند می توانند از جکوزی برای پایان دادن به دردهای خود استفاده کنند.

  1. مناسب ترین دما برای سونا :

چند نمونه سونا داریم که باید بدانید هر یک از آنها دارای ساختار های متنوعی هستند. یکی از آنها سونا خشک و دیگری سونا بخار می باشد. سونا بخار باید به درجه ۳۵ درجه برسد و سونا خشک هم تا ۴۰ درجه می رسد. البته که باید بدانید این دمای استاندارد بر اساس استفاده افراد تغییر می کند.

برای مشاوره با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *