ضدعفونی و تصفیه استخر شنا با ازن و سیستم ازن زنی

تصفیه استخر شنا با ازن و سیستم ازن زنی

تصفیه استخر شنا با ازن و سیستم ازن زنی

شما می توانید برای تصفیه استخر از ازن استفاده کنید تا کیفیت آب را بالاتر ببرید. در صورتی که شما گندزدایی آب درون استخر را با استفاده از ازن انجام دهید می توانید کیفیت آب را افزایش داده و هزینه های نگهداری از استخر را تا حد زیادی کاهش دهید.

بعد از ساخت استخر باید به خوبی در مورد نگهداری از آب استخر هم اطلاعات لازم را به دست آورید تا آب استخر همیشه تمیز باشد. آلودگی هایی که در آب استخر به وجود می آید به طور معمول ناشی از شناگران است که میزان این آلودگی به تعداد شناگران بستگی دارد.

به طور کلی شما باید به خوبی بدانید آلاینده های درون استخر شنا را می توانید به سه گروه دسته بندی کنید. یکی از آنها میکروارگانیسم ها، آلاینده های محلول و آلاینده های نامحلول می باشند. هر یک از شناگران مقدار زیادی از میکروارگانیسم ها مانند ویروس ها، قارچ ها و باکتری ها را به درون آب استخر می آورند.

بسیاری از انواع این میکروارگانیسم ها می تواند یکی از عوامل بیماری زا باشد و بیماری به وجود آورد. برای تصفیه استخر از این آلاینده ها بهتر است که ازن را مورد استفاده قرار دهید. در ادامه اطلاعات بیشتری را در مورد ازن و سیستم ازن زنی به شما ارائه می دهیم.

تصفیه استخر شنا با ازن و سیستم ازن زنی

تکنیک های تصفیه استخر با استفاده از ازن چیست ؟

به طور کلی شما باید به خوبی بدانید که سیستم های تصفیه استخر برای تمیز کردن آب زیاد هستند. آلاینده هایی هستند که خام می باشند و این آلاینده ها را به وسیله موگیرها از بین می برند. ذرات کوچکتر درون آب را با استفاده از فیلتراسیون از بین می برند.

باید بدانید لخته سازی و انعقاد موجب بهبود یافتن عملکرد فیلتراسیون می گردد. اما ازن به دلیلی مکانیزم بسیار قوی که در ضد عفونی کنندگی دارد برای گندزدایی آب استخر گزینه بسیار مناسبی می باشد. استفاده از ازن به عنوان یکی از بهترین روش های تکمیلی نام برده می شود.

ازن برخلاف کلر که درون آب استخر به کار برده می شود ناپایدار است و درون آب استخر باقی نمی ماند. در واقع شما آلودگی های استخر را با ریختن ازن از بین می برید، ولی نمی توانید آلودگی های ثانویه را با استفاده از آن از بین ببرید.

شما زمانی که سیستم کلر زنی در آب استخر داشته باشید همیشه سیستم کار می کند تا آلودگی ها را از بین ببرد. اما سیستم ازن زنی کارکرد همیشگی ندارد و تنها یک بار که ریخته می شود کارایی از خود نشان می دهد. بر اساس تحقیقاتی که روی سیستم ازن زنی انجام شده است به این نتیجه رسیده اند که ازن مانند فیلتر شنی کار می کند.

مزیت های استفاده از ازن برای تصفیه استخر

کیفیت آب استخر به وسیله ازن تا حد بسیار زیادی افزایش پیدا می کند.  زمانی که به استخر می روید و شنا می کنید باید بدانید که تنها مزیت را به دست نیاورده اید بلکه به دست آوردن سلامتی شما مزیت اصلی شنا در استخر می باشد.

تحقیقات انجام شده روی ورزش شنا نشان داده که سیستم ایمنی کودکان امکان دارد به وسیله شنا کردن در استخرهایی که آلوده هستند تا حد بسیار زیادی تحت تاثیر قرار گیرد. خطرات بهداشتی هم  برای مربیان شنا که حداقل دو الی سه بار در طول روز آموزش شنا می دهند افزایش پیدا می کند.

با این وجود که تهیه و خرید یک سیستم ازن نسبت به روش های دیگر تصفیه سازی استخر نسبتا گران است، اما شما با خرید این سیستم می توانید هزینه های طولانی مدت روی استخر شنا را به خوبی جبران کنید. مزیت های اصلی استفاده از سیستم ازن درون آب استخر عبارت است از :

  1. کاهش دادن استفاده از کلر
  2. بهبود پیدا کردن عملکرد فیلتراسیون استخر
  3. میزان استفاده از آب درون استخر می تواند به دلیل افزایش پیدا کردن کیفیت آب کاهش پیدا کند
  4. عدم تشکیل ترکیبات دیگر در طی واکنش با مواد آلی مانند کلرامین که این ویژگی را کلرها دارند
  5. از بین بردن بسیاری از ترکیبات جانبی کلر مانند تری هالومتان ها و کلرامین ها
  6. ازن یکی از بهترین اکسید کننده ها ضد عفونی کننده های قوی می باشد که از کلر کیفیت بهتری دارد
  7. تعدادی از پاتوژن های مقاوم به کلر را می توانید درون آب استخر با استفاده از ازن نابود سازید.

تصفیه استخر شنا با ازن و سیستم ازن زنی

نکاتی مهم برای تصفیه استخر با ازن

ازن یکی از گازهای بسیار فرار است و در حرارت آب استخر حلالیت کمی پیدا می کند. از این رو شما باید به خوبی بدانید علاوه بر انتخاب کردن بهترین دستگاه مولد ازن باید سامانه انتقال ازن به منظور جذب کردن فعالیت های درون آب استخر را هم خریداری کنید.

در صورت اهمیت ندادن به استانداردهای لازم در این مورد باید بدانید ازن به دلیل قدرت اکسید کنندگی بسیار بالا نه تنها مفید نمی باشد بلکه می تواند خطراتی را هم برای شناگران به وجود آورد.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *