وجود کلرامین در استخر + بررسی علت اصلی قرمزی چشم در آب استخر

 وجود کلرامین در استخر

یون کلرامین در استخر برای از بین رفتن باکتری های درون آب استخر مورد استفاده قرار می گیرد. با این شرایط شما باید به خوبی بدانید زمانی که آمونیاک در آب است با این یون ترکیب می شود و باکتری ها را از بین می برد. زمانی که ساخت استخر را انجام می دهید باید به خوبی در مورد شیوه های نگهداری از استخر هم اطلاعات بیشتری داشته باشید.

در واقع شما باید به خوبی بدانید اگر آب استخر آلوده باشد شناگران درون آب استخر شنا نمی کنند، چرا که آب آلوده استخر بیماری های بسیار زیادی را به دنبال خواهد داشت. آمونیاک که در آب وجود دارد در اثر عرق کردن، کودهای شیمیایی، ادرار و … به وجود می آید. شما زمانی که در آب استخر شنا می کنید و چشم هایتان می سوزد باید بدانید که کلرامین موجب این امر شده است.

بسیاری از افراد شاید بر این باور باشند که کلر چشم های آنها را می سوزاند ولی ترکیب کلرامین در استخر با آمونیاک موجب سوزاندن چشم ها می شود. کلر یکی از بهترین مواد ضد عفونی کننده استخر ها می باشد که شما باید برای تمیز کردن آب استخر استفاده کنید.

وجود کلرامین در استخر

تفاوت کلر و کلرامین در استخر چیست ؟

تفاوت اصلی که بین کلرامین و کلر وجود دارد این است که کلر ترکیبی از گاز می باشد که از اتم کلر در هر یک از مولکول ها به وجود آمده است. در حالی که کلرامین یکی از ترکیبات گازی هستند که از مولکول های آمونیاک تشکیل شده اند.

گاز کلر ترکیب شیمیایی خاصی دارد و شما باید بدانید که فرمول شیمیایی کلرامین با تعویض کردن کلر تفاوت دارد. کلر و کلرامین گازهایی می باشند که به طور کلی در ساختار شیمیایی شان دارای اتم کلر خواهند بود.

تفاوت اصلی که بین کلر و کلرامین وجود دارد در این است که کلر ترکیبی از گاز می باشد و از دو اتم کلر در هر مولکول تشکیل گشته است. در حالی که کلرامین یکی از کلاس های ترکیبات گازی به شمار می رود که از مولکول های آمونیاک که با تعویض کلر هماهنگی داشته شکل گرفته است.

شما می توانید میزان کلرامین آب درون استخر را با استفاده از روش های استاندارد کاهش دهید. البته که باید بدانید وجود کلرامین در استخرهای عمومی ضروری است. در این نمونه از استخرها شناگران عرق می کنند و باید برای از بین بردن عرق آنها از کلر استفاده شود.

شما برای اینکه با تفاوت های کلرامین در استخر و کلر آشنایی داشته باشید باید هر دوی آنها را به خوبی بشناسید که آنها را در ادامه به این شرح تعریف می کنیم.

  1. کلر :

کلر ترکیبی از گاز می باشد که رنگ زرد و سبز دارد، همچنین بوی آن تحریک کننده می باشد. از نظر شیمیایی باید بدانید به عنصر شیمیایی که عدد اتمی ۱۷ دارد کلر می گویند. به طور کلی شما باید به خوبی بدانید که واژه کلر به گاز کلر اشاره می کند. گاز کلر قابل اشتعال نمی باشد اما قادر است عملیات سوختن را به خوبی پشتیبانی کند.

بخار گاز به وجود آمده از کلر  سنگین تر از هوای معمولی می باشد. بنابراین ، اگر گاز کلر را درون یک فضای بسته با هوای معمولی قرار دهید، در قسمت زیر آن فضای بسته باقی می ماند. شما می توانید از گاز کلر برای تصفیه آب درون استخرها و آبگرم ها استفاده بهینه ای داشته باشید.

علاوه بر این باید بدانید که از گاز کلر می توانید برای سفید کردن خمیر چوب استفاده نمایید. علاوه بر این بهتر است به خوبی بدانید که از گاز کلر جهت ساخت دیگر مواد شیمیایی استفاده می شود.

وجود کلرامین در استخر

  1. کلرامین :

کلرامین در استخر یکی از ترکیبات شیمیایی می باشد که فرمول خاصی دارد. ترکیبات شیمیایی این عنصر باید با یکدیگر ارتباط برقرار کنند تا نتیجه مثبتی را برای از بین بردن آمونیاک نشان دهند. آمونیاک به وجود آمده درون آب استخر تنها با استفاده از کلرامین نابود می شود.

جرم مولکولی کلرامین ۵۱.۴۷ گرم می باشد. گاز کلرامین یکی از گازهای بی رنگ است. نقطه ذوب کلرامین به منفی ۶۶ درجه سانتیگراد می رسد  این ویژگی یکی از اصلی ترین ویژگی های آن می باشد. گاز کلرامین قابلیت تبدیل شدن به حالت مایع ناپایدار را دارد.

با این حال بهتر است به خوبی بدانید که استفاده از ترکیب کلر و کلرامین به عنوان یک محلول رقیق آبی به شمار می رود. به همین جهت گاهی اوقات کلرامین می تواند به عنوان ضد عفونی کننده در استخرها هم نیز عمل کند. از آنجا که کلرامین حالت مایع بسیار ناپایدار دارد اندازه گیری میزان جوش دشوارتری نسبت به دیگر مایعات خواهد داشت.

لرامین در صورت ترکیب با کلر برای ضدعفونی کردن آب بسیار مفید است. علاوه بر این باید بدانید کلرامین از گاز کلر مطلوب تر می باشد چرا که در برابر نور وارد شده به درون آب استخر تهاجمی تر عمل می کند.

برای مشاوره با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *