حل مشکلات استخر و جکوزی در زمستان

حل مشکلات استخر و جکوزی در زمستان

در فصل زمستان معمولا از استخر کمتر استفاده خواهد شد. اما توجه داشته باشید که اگر مشکلی در فصل زمستان برای استخر ایجاد شود؛ باید بلافاصله جهت برطرف کردن آن اقدام نمایید. در صورتی که شما به حل مشکلات استخر و جکوزی در زمستان بی اهمیت باشید؛ امکان دارد مشکلات جدی تر شده و هزینه های بسیاری را برای شما به همراه داشته باشد. در ادامه به بررسی برخی از این مشکلات می پردازیم.

در این مقاله از سری مقالات استخرینو قصد داریم به بررسی مبحث حل مشکلات استخر و جکوزی در زمستان بپردازیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

حل مشکلات استخر و جکوزی در زمستان

بررسی سطح مواد شیمیایی درون استخر

بهتر است بدانید که برخی از افراد مقداری آب در داخل استخر در فصل زمستان نگه می دارند. این کار به خودی خود مشکل ساز نمی باشد؛ به شرطی که نکات مهمی را رعایت کنید. به عنوان مثال اولین نکته ای که باید آن را مد نظر قرار دهید این است که حتماً در مناطقی که امکان احتمال یخ زدن آب در فصل زمستان کمتر است؛ این کار را انجام دهید. در غیر این صورت نباید درون استخر آب باقی بماند. نکته دیگر باید سعی کنید که سطح مواد شیمیایی درون آب را به صورت متعادل نگه دارید تا مشکلات مختلفی را ایجاد نکند.

در نظر داشته باشید که سطح متعادل مواد شیمیایی آب باعث خواهد شد تا در فصل زمستان داخل آب استخر جلبک نگیرد و آب الوده نخواهد شد. اگر باکتری های داخل آب در فصل زمستان جمع شوند؛ باعث می‌شود تا در فصل بهار باز کردن و بازگشایی استخر برای شما سخت تر شود. برای اینکه اقدام به نگهداری و بازسازی استخر در فصل زمستان کنید؛ سعی کنید حداقل ماهی یک بار مواد شیمیایی درون آب را به صورت کامل بررسی کنید.

همچنین با شروع شدن فصل جدید مواد شیمیایی درون آب را به صورت کامل دور بریزید و از مواد شیمیایی جدید استفاده کنید. نکته بسیار مهم دیگر این که از محصولات آنزیم دار برای جلوگیری از آسیب رسیدن به تجهیزات داخل استخر استفاده کنید که بسیار مفید و موثر خواهد بود. از این محصولات برای حل مشکلات استخر و جکوزی در زمستان استفاده نمایید.

جدی گرفتن علائم یخ زدگی در داخل استخر

یکی از نکات بسیار مهمی که در مبحث حل مشکلات استخر و جکوزی در زمستان باید به آن توجه داشته باشید؛ مسئله یخ زدگی استخر می باشد. لوله ها و تجهیزات در صورتی که یخ بزنند شما مشکلاتی را در زمستان مشاهده نخواهید کرد. اما وقتی به فصل بهار وارد شوید و دما افزایش پیدا کند؛ مشکلات ایجاد شده و مشاهده خواهید کرد.

اگر دما افزایش پیدا کند؛ یخ زدگی لوله ها از بین خواهد رفت و همان لوله ها دچار ترک خوردگی می شوند. برای اینکه از این مشکلات جلوگیری کنید؛ باید از روش های مختلف استفاده کنید. اولین راهکار برای جلوگیری از یخ زدن استخر به این صورت است که شما از سنسور های دیجیتالی برای اندازه گیری دمای آب درون استخر بهره مند شوید.

همچنین توجه داشته باشید که شما در روزهایی که امکان یخ زدن وجود دارد؛ باید سعی کنید اقدامات لازم را انجام دهید تا مانع یخ زدن استخر شوید. توجه به این مسائل کاهش هزینه های راه اندازی مجدد استخر را برای شما به همراه خواهد داشت.

حل مشکلات استخر و جکوزی در زمستان

محافظت از تجهیزات استخر در زمستان

در ادامه مبحث حل مشکلات استخر و جکوزی در زمستان بهترین راه حل این است که شما از تجهیزات استخر محافظت نمایید. همان طور که می دانید تجهیزات مختلفی که درون استخر وجود دارند؛ در معرض آسیب دیدن می باشند. به عنوان مثال می‌توان به پکیج استخر، پمپ آب و … اشاره کرد.

شما عزیزان سعی کنید به صورت دوره ای و منظم این سیستم ها را بررسی کرده تا مطمئن شوید که آسیبی به آن وارد نشده باشد. سرویس کردن قطعات و تجهیزات مختلف استخر را در برنامه خود قرار داده و به آن توجه داشته باشید.

بهترین زمان برای انجام این کار فصل زمستان می باشد. پیشنهاد می کنیم آب استخر را به صورت کامل در فصل زمستان خالی و تخلیه نمائید. یخ زدن آب در داخل استخر باعث می شود تا مشکلات زیادی را به وجود بیاورد که می‌توان به ترکیدن لوله ها اشاره کرد.

در این صورت هزینه زیادی را برای تعویض و جایگزین کردن آن برای شما به همراه خواهد داشت. جهت جلوگیری از یخ زدن تجهیزات داخل استخر شما می‌توانید توسط یک پوشش گرم آن را به خوبی بپوشانید و به این صورت است از تجهیزات داخلی استخر به خوبی محافظت خواهید کرد.

نکات مهم برای نگهداری از استخر در زمستان

در ادامه مبحث حل مشکلات استخر و جکوزی در زمستان باید بدانید برای اینکه مشکلاتی در فصل زمستان برای استخر ایجاد نشود؛ باید نکاتی را رعایت کنید. اولین نکته برای نگهداری و بازسازی از استخر در زمستان این است که شما به صورت مرتب و دوره‌ای استخر را تعویض نمایید و نکات بهداشتی را برای جلوگیری از رشد جلبک رعایت نمایید.

توجه داشته باشید که متعادل‌سازی آب داخل استخر از اهمیت بالایی برخوردار است که باعث می‌شود تا در فصل زمستان کمتر به تجهیزات و همچنین محیط داخل استخر آسیب وارد شود.

جدا کردن لوازم جانبی داخل استخر از اصول بسیار مهمی است که شما باید در فصل زمستان به آن توجه داشته باشید که باعث می‌شود تا این تجهیزات در فصل زمستان آسیبی نبیند. پیشنهاد می کنیم که فیلتر استخر را سعی کنید به خوبی با دقت بالا بشویید تا به صورت کامل تمیز شود تا کمتر آسیب ببیند.

بهتر است بدانید تخلیه کامل تجهیزاتی که در استخر مورد استفاده قرار می گیرد؛ کاهش سطح آب و همچنین پوشاندن سقف از جمله اصولی می باشد که شما می توانید برای حل مشکلات استخر و جکوزی در زمستان رعایت نمایید.

حل مشکلات استخر و جکوزی در زمستان

معرفی مجموعه تخصصی استخرینو

همانطور که ذکر شد امکان دارد در فصل زمستان مشکلات بسیاری برای استخر ها ایجاد شود. شما باید سعی کنید این مشکلات را برطرف نمایید تا باعث آسیب دیدن بیشتر استخر نشود. اما در نظر داشته باشید که شما همواره باید سعی کنید تا این کار را به افراد مجرب و با تجربه بسپارید. به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم برای این کار حتماً از خدمات تخصصی مجموعه استخرینو بهره‌مند شوید.

این مجموعه با کارشناسان خبره ای که دارد بهترین خدمات را به شما عزیزان ارائه می دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر کافیست از طریق راه های ارتباطی ذکر شده با کارشناسان مجموعه تخصصی استخرینو در تماس باشید.

برای مشاوره با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *