حل مشکلات استخر و جکوزی در تابستان

حل مشکلات استخر و جکوزی در تابستان

بازسازی و نگهداری استخر از جمله مهمترین مواردی می باشد که پس از ساخت و راه اندازی استخر از اهمیت بالایی برخوردار است. توجه داشته باشید که همیشه افراد قبل از مراجعه به یک استخر در مورد مباحثی همچون فضا، میزان تمیزی تحقیق خواهد کرد. پس از اینکه اطمینان پیدا کنند به آنجا مراجعه خواهند کرد.

در روزهای گرم تابستان شنا کردن در یک استخر با آب خنک لذت بخش ترین تفریحات می باشد. به همین خاطر افراد بسیاری به استخر ها مراجعه خواهند کرد. حل مشکلات استخر و جکوزی در تابستان از اهمیت بالایی برخوردار است؛ چرا که در تابستان استخر ها بیشترین بازدید کنندگان را دارند و اوج کار افرادی می باشد که دارای استخر هستند. به همین خاطر باید سعی کنید نکاتی را مد نظر قرار دهید که مانع ایجاد مشکل شود و بتوانید به صورت اصولی از استخر خود بهره برداری نمائید.

حل مشکلات استخر و جکوزی در تابستان

روش های خنک کردن آب استخر در تابستان

به طور کلی می توان گفت یک استخر دارای مساحت متوسط از حدود هزار گالن آب دارد. این مقدار آب انرژی زیادی را برای گرم کردن و سرد کردن نیاز دارد که شما از روش های می توانید استفاده نمایید. در ادامه به شرح آن می پردازیم.

  • در جریان بودن آب

در ادامه مبحث حل مشکلات استخر و جکوزی در تابستان باید ذکر کنیم یکی از مشکلات این است که باید آب استخر خنک شود. یکی از راه حل های آن در جریان بودن آب می باشد. برای به حرکت دادن آب می توانید از یک آبنمای آبشار استفاده کنید. آبنما علاوه بر جنبه کاربردی که دارد؛ از لحاظ زیبایی نیز استخر شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

تجهیزات دیگری که آب استخر را حرکت می‌دهد؛ باعث می‌شود تا آب استخر خنک شود. در نظر داشته باشید که نیازی نیست این تجهیزات را به صورت تمام وقت روشن نمایید. از دیگر راه هایی که می‌توان به آن اشاره کرد؛ خنک کننده های استخری، ایجاد سایه برای استخر، تخلیه آب استخر و … می باشد. توسط این روش‌ها شما می توانید مشکل خنک کردن آب را برطرف نمایید.

حل مشکلات استخر و جکوزی در تابستان

تبخیر آب استخر

در ادامه مبحث حل مشکلات استخر و جکوزی در تابستان باید ذکر کنیم یکی از مشکلاتی که در تابستان ایجاد میشود؛ تبخیر آب استخر می باشد. بیش از آنکه تصور کنید استخرهای شنا آب از دست خواهند داد؛ در سال در حدود بیش از ۲۰ هزار گالن آب از دست می دهند.

کاهش آب استخر به دلایل مختلفی از جمله نشت سیستم فیلتراسیون، خرابی پمپ سرخ، مشکل فیلتر استخر و … باشد. شما باید سعی کنید که به بررسی آن بپردازید و مشکلات را پیدا کرده تا جهت برطرف کردن آن اقدام نمایید.

مشکل اصلی از دست داد آب استخر می توان گفت توسط تبخیر آب حدود ۷۰ درصد آب استخر تخلیه می شود. در فصل گرم سال باعث می شود تا تبخیر آب استخر افزایش پیدا کند و این به یکی از معضلات استخر تبدیل شده است.

برخی از دلایل تبخیر آب استخر می توان به گرمای خشک، کمبود رطوبت، تابش مستقیم نور خورشید، تفاوت دمای آب استخر و محیط استخر اشاره کرد. باید سعی کنید تا مانع از تبخیر آب استخر شد. در اینجا می توانید از روش های مختلفی استفاده نمایید؛ که در ادامه این روش ها را بیان خواهیم کرد.

  • استفاده از پوشش خورشیدی

در ادامه مبحث حل مشکلات استخر و جکوزی در تابستان باید ذکر کنیم که یکی از مشکلات تبخیر آب استخر می باشد که برای جلوگیری از آن می‌توانید از پوشش خورشیدی استفاده نمایید. پوشاندن استخر برای بار اول تا حدود ۷۵ درصد تبخیر آب استخر را کاهش خواهد داد.

همچنین باعث بهبود بازده گرمایی نیز می شود. به گونه‌ای که می‌توان گفت جهت کاهش تبخیر آب استخر، بهبود گرمایش و صرفه جویی در مصرف آب، شما باید همواره سعی کنید تا از یک پوشش خورشیدی استفاده نمایید.

استفاده از روکش استخر مایع

در ادامه مبحث حل مشکلات استخر و جکوزی در تابستان باید ذکر کنیم که اگر شما قصد دارید؛ هزینه و بودجه بیشتری جهت برطرف کردن تبخیر آب پرداخت نکنید؛ می‌توانید از یک پوشش مایع به صورت موقت استفاده نمایید. با ایجاد روکش مایع و همچنین اضافه کردن یک لایه محافظ از مواد شیمیایی غیر رسمی به استخر می توانید استفاده نمایید که باعث می‌شود تا تبخیر آب استخرکاهش پیدا کند.

حل مشکلات استخر و جکوزی در تابستان

موتورخانه استخر

موتورخانه از جمله مهمترین و اصلی ترین بخش هر استخری می باشد که از اهمیت بالایی برخوردار است. در صورتی که کوچکترین مشکلی در موتورخانه ایجاد شود؛ باعث می شود تا بتوانید به صورت درست از استخر استفاده کنید. نکته بسیار مهمی که باید مد نظر قرار دهید این است که در فصل تابستان با توجه به اینکه از استخر بسیار استفاده می شود؛ باید به صورت مرتب و منظم جهت بررسی مرتب و دوره ای اقدام نمائید.

در این صورت با کوچکترین مشکلی بلافاصله آن را برطرف کرده و مانع ایجاد مشکلات زیادی می شود. اما کار موتورخانه کار هرکسی نیست که باید حتماً آن را به افراد مجرب بسپارید. تنها در این صورت بهترین عملکرد را از موتورخانه استخر تجربه خواهید کرد.

معرفی خدمات تخصصی استخرینو

همانطور که متوجه شدید حل مشکلات استخر و جکوزی در تابستان از اهمیت بالایی برخوردار است. باید همواره به این سیستم ها توجه داشته باشید و تمامی تجهیزات مورد استفاده در استخر را مورد بررسی قرار دهید تا در صورت کوچکترین مشکلی بلافاصله جهت برطرف کردن آن اقدام نمایید. در نظر داشته باشید که مجموعه استخرینو در این زمینه بهترین و با کیفیت ترین خدمات را در اختیار شما عزیزان قرار خواهد داد.

برخی از خدمات این مجموعه می‌توان به نگهداری و بازسازی استخر، تجهیزات مورد نیاز استخر، طراحی و ساخت سخت و … اشاره کرد. شما بازدید کنندگان عزیز از این خدمات به نحو احسن می توانید استفاده نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر از طریق راه های ارتباطی ذکر شده با کارشناسان مجموعه استخرینو در تماس باشید. همچنین می توانید نمونه کار ها و سوابق این مجموعه را در وبسایت https://estakhrino.com/ مشاهده کرده و بررسی نمایید.

برای مشاوره با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *