آیا استخر و جکوزی نیاز به نگهداری دارد؟

آیا استخر و جکوزی نیاز به نگهداری دارد؟

با توجه به سوال آیا استخر و جکوزی نیاز به نگهداری دارد؟ باید ذکر کنیم که استخر و جکوزی هم مانند قسمت های دیگر خانه نیاز به نگهداری دارند. برای استفاده درست و نگهداری از آن می توان در مدت زمان طولانی بدون ایجاد مشکل از آن استفاده کرد.

استفاده از سولفات مس و سولفات آلومینیوم و همراه کلر برای میکروب کشی و تمیز کردن آب به آن اضافه می‌شود. استفاده از روش کلر جهت گندزدایی یکی از روش های قدیمی و پرکاربرد است که برای نگهداری استخر استفاده می شود.

در این مقاله از سری مقالات استخرینو قصد داریم به بررسی مبحث آیا استخر و جکوزی نیاز به نگهداری دارد؟ بپردازیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

آیا استخر و جکوزی نیاز به نگهداری دارد؟

نکات مهم پس از ساخت استخر و جکوزی

در پاسخ به سوال آیا استخر و جکوزی نیاز به نگهداری دارد؟ باید ذکر کنیم که لازم است پس از ساخت استخرید یک سری نکات را مد نظر قرار دهید. برخی از این تکات عبارتند از:

 • اول استخر را آبگیری کنید.
 • وارد تصفیه خانه شده پمپ های تصفیه و گرمایشی را روشن کنید.
 • دما را در ۳۰-۲۹ درجه سانتی گراد تنظیم کنید.
 • کیفیت بهداشتی و شیمیایی آب را بررسی کنید.
 • برای تصفیه آب پمپ را به مدت ۲۴ ساعت روشن نگه دارید.
 • پس از روشن شدن پمپ ها باید مبدل های گرمایشی و فیلتر های تصفیه هواگیری شوند.
 • آب بعد از مدتی می گندد پس باید حواستان باشد تا آب را تعویض کنند.

نگهداری استخر در زمان زمستان

در ادامه مبحث آیا استخر و جکوزی نیاز به نگهداری دارد؟ باید ذکر کنیم که استخرهای روباز معمولاً در باغ ها و ویلاها مورد استفاده است. این استخر نیاز به نگهداری دارند که در زیر نکات لازم را بررسی خواهیم کرد.

 • روی استخر را نپوشانید: اگر استخر به دور از درختان و خاک بوده و درجه حرارت بالای صفر درجه است؛ روی آن را باز بگذارید. همچنین اگر احتمال کثیف شدن آب را می دهید؛ روی استخر را بپوشانید. اگر استخر را  می پوشانید؛ هفته ای دوبار روی آن را باز کنید تا با هوا تماس مستقیم داشته باشد. این کار باعث می شود آب گندیده نشود.
 • بررسی سبد استخر: در زمستان و پاییز برگ درختان شروع به ریختن می کند. این برگ ها به علت وزش باد و عوامل دیگر به داخل استخر می ریزد و سبب مسدود شدن مسیر آب و کثیف شدن استخر می شوند. در زمان تمیز کردن استخر حتماً به این مورد توجه کنید که با جارو های اتوماتیک نمی توان این مشکل را رفع کرد. برای تمیز کردن استخر حتماً را خالی کنید تا آسیبی به پمپ نرسد.

آیا استخر و جکوزی نیاز به نگهداری دارد؟

هزینه نگهداری ماهیانه از استخر و جکوزی

بسته به نوع استخر، ابعاد آن، تجهیزات استخر و نوع سرویسی که مشتری میخواهد هزینه ها متفاوت است. کیفیت و برند مواد مصرفی برای ضدعفونی آب، فیلتراسیون، و… که  استفاده می شود؛ نیز در هزینه موثر است. برای جکوزی نیز بسته به ابعاد و  موادی که برای ضدعفونی استفاده می شود هزینه آن متغیر است.

استفاده صحیح و نگهداری از جکوزی

در پاسخ به سوال آیا استخر و جکوزی نیاز به نگهداری دارد؟ باید بدانید که نگهداری از جکوزی از اهمیت بالایی برخوردار است. جکوزی به نسبت استخر سیستم های حساس تری دارد. دمای آب جکوزی بیشتر بوده و نگهداری آن پیچیده تر است. در زیر نکات ضروری برای نگهداری جکوزی را بررسی می کنیم.

 1. تنظیم دمای جکوزی: معمولا دمای آن بین ۳۷ تا ۴۱ درجه متغیر است. اگر دما بالاتر برود عمر تاسیسات جکوزی کم ‌می شود. همچنین دمای بالای جکوزی باعث سردرد و سرگیجه می شود.
 2. گندزدایی آب: به وسیله کلر عمل گندزدایی انجام‌ می شود. برای سنجش کلر از کیت های مخصوص استفاده می شود.
 3. بررسی تاسیسات جکوزی: پمپ و اتصالات آب و سیستم گرمایشی جکوزی باید مورد ارزیابی قرار بگیرند. اگر مشکلی بود باید رفع شود.تنظیم ماهیت اسیدی: ph استاندارد بین ۷.۲ تا ۷.۶ می باشد. اگر زیاد شود باعث مشکلات پوستی و چشمی می شود. همچنین باعث پوسیدگی اتصالات می شود.

دلیل نگهداری استخر و جکوزی

در ادامه مبحث آیا استخر و جکوزی نیاز به نگهداری دارد؟ همان طور که اشاره شد نگهداری و بازسازی استخر و جکوزی بسیار مهم حیاطی می باشد. در زمان نگهداری به صورت مرتب تجهیزات و آب استخر مورد بررسی قرار خواهد گرفت و در صورت مشاهده کوچکترین مشکلی جهت برطرف کردن آن اقدام می شود.

اما در صورتی که نسبت به نگهداری استخر و جکوزی بی اهمیت باشید؛ شاید در همان ابتدا مشکلی ایجاد نشود اما پس از گذشت مدتی تجهیزات با مشکل روبرو می شوند. همچنین آب استخر و جکوزی نیز دچار آلودگی و کثیفی خواهد شد.

توسط نگهداری و سرویس های ماهیانه و مرتب تمامی مشکلی استخر و جکوزی به سرعت شناسایی می شوند. به این صورت قبل از اینکه آسیب جدی به تجهیزات وارد شود؛ می توانید جهت بر طرف کردن مشمل اقدام نمائید. شک نکنید که به این صورت در هزینه ها بسیار صرفه جویی می شود. پس حتما نگهداری و بازسازی استخر و جکوزی را در اولویت قرار دهید.

آیا استخر و جکوزی نیاز به نگهداری دارد؟

معرفی خدمات مجموعه تخصصی استخرینو

همان طور که مشاهده می کنید؛ امروزه از استخر، جکوزی، سونا بسیار  استقبال می کنند. به همین خاطر افرادی بسیاری هستند که جهت طراحی و ساخت استخر فعالیت دارند. اما شما عزیزان باید سعی کنید کار ساخت استخر و حکوزی را به افراد کاربلد بسپارید. پیشنهاد ما به شما عزیزان کارشناسان متخصص استخرینو می باشد.

مجموعه تخصصی استخرینو ارائه دهنده خدمات طراحی و ساخت انواع استخر، جکوزی، سونا می باشد. همچنین از دیگر خدمات تخصصی این مجموعه می توان به تعمیرات، نگهدازی و بازسازی انواع استخر، جکوزی و .. اشاره کرد. شما بازدیدکنندگان عزیز با اطمینان خاطر می توانید از خدمات این مجموعه بهره مند شوید. جهت کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت https://estakhrino.com/ مراجعه نمائید. همچنین می توانید از طریق را های ارتباطی ذکر شده با کارشناسان مجموعه استخرینو در تماس باشید.

برای مشاوره با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *