تجهیزات استخر خانگی

تجهیزات استخر خانگی

لوازم و تجهیزات استخر خانگی، سونا، جکوزی و … طیف گسترده ای از انواع لوازم تاسیسات استخر را شامل خواهد شد. در نظر داشته باشید که تمامی این تجهیزات از اهمیت بالایی برخوردار بوده و در بازار در انواع مختلفی موجود است که با توجه به نوع استخر مدنظر خود می توانید تجهیزات مناسبی را تهیه نمایید.

لوازم و تجهیزات استخر خانگی به مجموعه دستگاه های تصفیه و ضدعفونی آب و گردش آب گرمایش و رطوبت گیر سالن استخر و جکوزی تا تجهیزات و لوازم جانبی حمل چراغ استخر، تخت، سایه بان و … را شامل خواهد شد. به عنوان مثال می توان ذکر کرد که دستگاه تصفیه و ضدعفونی آب می ‌توان به فیلترهای تصفیه، انواع پکیج های استخر، انواع کلرزن ها، جاروهای استخر، لامپ یو وی و اوزون زن ها و .. اشاره کرد. انواع تجهیزات استخر خانگی را شرح خواهیم داد.

تجهیزات استخر خانگی

فیلتر تصفیه استخر

از جمله مهمترین تجهیزات استخر خانگی، فیلتر ها می باشند. زمانی که آب از طریق پمپ استخر وارد می شود؛ باید ابتدا از مرحله فیلتر عبور نماید تا هر گونه آلایندگی و کثیفی های آب به صورت کامل گرفته شود. توجه داشته باشید که فیلترهای استخر به سه دسته فیلتر شنی، فیلتر کارتریجی و فیلتر E تقسیم بندی می شود.

  • فیلتر شنی استخر

فیلتر شنی از جمله بیشترین نوع فیلترهای می باشد که در استخر مورد استفاده قرار می‌گیرد. توجه داشته باشید در این فیلترها یک بستر شنی برای تصفیه آب مورد استفاده قرار می گیرد.

البته بهتر است بدانید که فیلتر شنی معمولا برای هر نوع استخری مناسب نمی باشد و باید با توجه به ویژگی های استخر فیلتر مناسب را انتخاب نمایید. فیلتر شنی ذرات را با اندازه ۲۰ تا ۲۵ میکرون جذب می کند و برای محیط هایی که اندازه ذرات خیلی ریز است؛ چندان مناسب نمی باشد.

  • فیلتر کارتریجی استخر

فیلتر کارتریجی از جمله تجهیزات استخر خانگی می باشد که معمولا از نظر کیفیت در سطح متوسط قرار می گیرد. در این فیلتر از یک پارچه استفاده می شود که آب از آن عبور می کند و ذرات به اندازه ۵ تا ۱۰ میکرون جذب خواهد شد. بیشتر صاحبان استخر سعی می کنند تا از این فیلتر استفاده نمایند.

پمپ تصفیه آب استخر

پمپ تصفیه آب استخر از جمله تاسیسات استخر به شمار می‌رود. در واقع پمپ را خانه قدرت استخر می گویند که باعث می شود تا آب به چرخش در آمده و هم کارکرد فیلترها و گرمایش و دستگاه‌های خودکار را به همراه خواهد داشت. به همین خاطر جزو بهترین تجهیزات به شمار می‌رود که پمپ آب استخر را تخلیه می‌کند. سپس توسط یک فیلتر آشغال های آن را دریافت کرده که از سیستم گرمایش عبور کرده و گرم می کند. دوباره به استخر وارد خواهد شد.

هر استخری با هر اندازه ای که باشد؛ نیاز به یک پمپ دارد. بهتر است بدانید پمپ هایی که در استخرهای خانگی مورد استفاده قرار می گیرند؛ معمولاً به سه نوع پمپ تک سرعته، پمپ دو سرعته، پمپ چند سرعته تقسیم بندی شده و مورد استفاده قرار می گیرد. هر یک از این پمپ ها در استخر های خاصی مورد استفاده قرار می گیرد.

تجهیزات استخر خانگی

مبدل حرارتی استخر

بهتر است بدانید بخاری ها و پمپ های حرارتی از جمله مهمترین تجهیزات استخر خانگی به شمار می‌روند که در زمستان نقش ویژه در گرم کردن آب دارند. آب پس از تخلیه و قبل از اینکه به استخر وارد شود؛ از بخاری عبور می کند و گرم خواهد شد تا یک دمای مطلوبی را برای شناگران ایجاد نماید. توجه داشته باشید که بخاری ها یک ابزار اضافی به حساب می آیند و با توجه به نوع سوخت ها؛ نوع متفاوتی را می توانید استفاده کنید.

اسکیمر

از دیگر تجهیزات استخر خانگی می توان به اسکیمر اشاره کرد. ابزارهایی هستند که برای جمع آوری آلودگی های موجود بر روی سطح آب استفاده می شود و آب را به سمت فیلترها هدایت خواهند کرد.

سختی گیر

از دستگاه سختی گیر برای از بین بردن رسوبات گچی در موتورخانه و دیگر تجهیزات استخر خانگی استفاده خواهد شد.

موگیر

بهتر است بدانید که موگیر معمولاً قبل از دهانه پمپ قرار می گیرد که جهت جدا کردن مواد و آشغال قبل از ورود به پمپ مورد استفاده قرار می گیرد.

هیتر برقی و گازی سونا خشک

هیتر برقی توسط انرژی الکتریکی کار می کند و هیتر گازی که توسط گاز کار می‌کند؛ از جمله تجهیزات استخر خانگی می باشد. بهتر است بدانید که این دو نوع هیتر از جمله هیتر های سونا خشکبوده که معمولاً جهت انبار کردن گرما از سنگ ها استفاده می کنند که علاوه بر زیبایی که به اتاق استخر می دهند؛ به کاربران اجازه می‌دهد که بتوانند بر روی هیتر اسانس یا اکالیپتوس بریزد.

امکان نشستن و اسانس به صورت مستقیم بر روی کوره یا بر روی المنت امکان پذیر نیست. در نظر داشته باشید که هیتر های سونا بخار به دو گروه هیتر برقی سونا بخار و هیترگازی تقسیم می‌شوند که می توان در فاصله بیشتر و در موتورخانه نصب شد.

تجهیزات استخر خانگی

چراغ استخر و سونا

چراغ استخری که از جمله تجهیزات استخر خانگی به شمار می رود که در دو مدل روکار و توکار با لامپ های هالوژنی می باشند. همچنین لامپ های LED و SMD که در دو نوع تک رنگ و رنگی عرضه می شود.

بهتر است بدانید مزیت چراغ های استخری LED و SMD نسبت به نوع هالوژنی به صورتی است که حرارت زیادی تولید نخواهد کرد. در نتیجه اگر استخر بدون آب باشد؛ این چراغ های استخری آسیبی نمی‌بیند و عمر کارکرد آن ها نیز نسبت به چراغ های هالوژنی بالاتر می باشد.

معرفی استخرینو

مجموعه تخصصی استخرینو ارائه دهنده خدمات نگهداری و بازسازی استخر، جکوزی و همچنین تجهیزات استخر خانگی می باشد. شما بازدید کنندگان عزیز جهت تهیه انواع تجهیزات می‌توانید از طریق وبسایت https://estakhrino.com/ اقدام نمایید. در صورتی که قصد دارید جهت طراحی و ساخت استخر نیز اقدام کنید؛ کافیست با کارشناسان این مجموعه در تماس باشید تا به نحو احسنت بتوانند شما عزیزان را راهنمایی نمایند.

برای مشاوره با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *