حل مشکل موتورخانه استخر

حل مشکل موتورخانه استخر

موتورخانه ازجمله قسمت اصلی استخر می باشد که از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. تعمیر موتورخانه استخر از اهمیت بالایی برخوردار است که شما باید آن را به افراد ماهر و مجرب بسپارید. در این مقاله از سری مقالات وب سایت استخرینو قصد داریم به بررسی مبحث حل مشکل موتورخانه استخر بپردازیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

در فصل تابستان یکی از تفریحات لذت بخش برای همه افراد؛ شنا می باشد. بنابراین در این فصل استخر بیش از هر زمان دیگری فعالیت داشته و پرکار می باشد. در واقع می توان گفت موتورخانه قسمت بسیار مهمی از استخر می باشد که بدون کارکرد صحیح آن استخر فعالیت ندارد؛ چرا که دمای آب استخر باید برای شنا مناسب باشد و در موتورخانه تنظیم دمای آن انجام خواهد شد.

حل مشکل موتورخانه استخر

تعمیر موتور خانه استخر

در ادامه مبحث حل مشکل موتورخانه استخر باید بدانید که موتورخانه مرکز اصلی گرمایش و پمپاژ آب است. اگر در هر یک از اجزای موتورخانه مشکل ایجاد شود؛ باید به سرعت جهت رفع آن اقدام کنید. توجه داشته باشید که تعمیرات باید توسط افراد مجرب و ماهر به صورت اصولی و استاندارد انجام شود تا مشکلات و هزینه های اضافی به بار نیاورد.

جهت حل مشکل موتورخانه استخر باید ابتدا بررسی کنید که کدام قسمت موتور خانه دچار مشکل شده است. برخی از خرابی هایی که در موتورخانه امکان دارد ایجاد شود؛ می توان به خرابی سیستم پمپاژ آب، خرابی سیستم گرمایش آب، خرابی سیستم تصفیه و ضدعفونی کننده آب، خرابی لوله های آبرسانی و سخت گیر، پمپ تصفیه و فیلتر شنی های آب گرم و تاسیسات برقی موتورخانه و … می باشد. در ادامه به بررسی آن می پردازیم.

  • تعمیر لوله کشی موتورخانه استخر

با توجه به مبحث حل مشکل موتورخانه استخر باید ذکر کنیم که مشکلات اصلی لوله کشی موتورخانه استخر به دو دسته تقسیم بندی می شود. مورد اول آن فرسوده شدن لوله ها و اتصالات می باشد. مورد دوم لوله ها و مشکلات فنی خواهد بود.

تعمیرات لوله کشی به گونه ای است که لوله های فرسوده و نشتی دهنده را باید از محل موتورخانه تا استخر و تمامی اتصالات آن که دچار مشکل هستند؛ جایگزین کنید. برای جایگزینی بهتر لازم است که از لوله هایی با کیفیت بالا همچون یو پی وی سی استفاده نمایید.

  • تاسیسات برقی موتورخانه استخر

یکی دیگر از مواردی که باید جهت حل مشکل موتورخانه استخر بررسی کنید؛ تاسیسات برقی می باشد. حفاظت از کابل ها و سیم های حامل برق از اهمیت بالایی برخوردار است؛ چرا که امکان دارد جان افراد به خطر بیاندازد. همچنین تنظیم تابلو برق در کنترل بخش الکتریکی استخر نقش بسزایی دارد.

  • تعمیرات سیستم تصفیه و فیلترینگ آب

امروزه از جمله مواد کاربردی برای تصفیه آب سیلیس است. معمولا سیلیس در فیلترهای شنی استفاده خواهد شد. به گونه‌ای که آب با فشار بدون فیلتر شنی پمپ شده و در صورت تماس با سیلیس دچار شفافیت می شود. تمام آلاینده هایی که در آب وجود دارد؛ به سرعت از بین می‌روند.

لازم است که شما به صورت دوره ای جهت تعویض فیلترهای اقدام کنید؛ چرا که به مرور زمان این فیلترها کارایی خود را از دست خواهند داد و کیفیت آب استخر نیز کاهش پیدا می کند. با توجه به مبحث حل مشکل موتورخانه استخر باید بدانید جهت تعمیرات سیستم تصفیه و فیلترینگ آب نیز اقدام شود.

  • تعمیر سیستم گرمایش آب و مبدل حرارتی موتورخانه استخر

در ادامه مبحث حل مشکل موتورخانه استخر باید ذکر کنیم یکی از قسمت های موتورخانه که امکان دارد با مشکل روبرو شود؛ گرمایش آب و مبدل حرارتی موتورخانه می باشد. این نوع خرابی امکان دارد؛ چندین علت داشته باشد. با توجه به علت بروز مشکل می توان از راه حل های مختلفی بهره مند شوید. اگر گرم کن قبل از اینکه آب را گرم کند؛ خاموش شود.

امکان دارد به این دلیل باشد که فشار گاز از حد معمول کمتر باشد که در اینجا معمولاً از شیر تنظیم کننده استفاده کرده تا فشار گاز به حد نرمال برگردد. دومین علت آن مشکل داشتن تایمر گرمکن خواهد بود.

مشکل بعدی که در اینجا امکان دارد ایجاد شود؛ این است که بدنه مبدل حرارتی دچار خوردگی شده باشد. زمانی که این مشکل ایجاد می شود؛ باید بدانید که به خاطر کار کردن درست فیلتر شنی آلاینده های آب به درستی جذب نخواهد شد. در نتیجه باعث می شود آبی که خاصیت اسیدی دارد؛ باعث خوردگی بدنه مبدل حرارتی و همچنین سیستم لوله کشی شود که باید هر چه سریعتر نسبت به برطرف کردن آن اقدام نمایید.

  • تعمیرات سیستم پمپاژ استخر

در ادامه مبحث حل مشکل موتورخانه استخر باید ذکر کنیم که اگر سیستم پمپاژ هیچگونه آبی پمپ نکند؛ امکان دارد جای از سیستم پمپاژ مسدود شده باشد که مانع عبور جریان آب گرفته می‌شود. مورد بعدی که باعث می‌شود تا پمپ نکردن آب را به همراه داشته باشد؛ این است که فیلتر استخر را دچار کثیفی شده باشد و مانع تبادل موثر هوا و در نتیجه عدم پمپ آب خواهد شد.

دلیل بعدی پروانه پمپ برمی‌گردد. پروانه پمپ وسیله ای است که کار انتقال آب توسط دریافت نیروی موتور را بر عهده خواهد داشت. توسط باز کردن پمپ استخر پروانه آن را بررسی کنید و در صورتی که مشکلی داشته باشد؛ جهت برطرف کردن آن اقدام نمایید.

حل مشکل موتورخانه استخر

معرفی مجموعه تخصصی استخرینو

در این مقاله به بررسی حل مشکل موتورخانه استخر پرداختیم. توجه داشته باشید که موتورخانه استخر در صورتی که کوچکترین مشکلی داشته باشد؛ باید بلافاصله جهت برطرف کردن آن اقدام نمایید. اگر کوچکترین مشکلی در موتورخانه ایجاد شود؛ امکان دارد که نتوانید از استخر استفاده کنید. نکته بعدی که باید مد نظر قرار دهید این است که برطرف کردن مشکل به افراد مجرب و متخصص بسپارید تا به صورت اصولی و استاندارد بتوانند جهت برطرف کردن مشکلات ایجاد شده اقدام نمایند.

در این زمینه به شما کارشناسان تخصصی استخرینو را پیشنهاد می کنیم. این مجموعه با توجه به کارکنان ویژه و آموزش دیده ای که دارند به صورت اصولی و استاندارد جهت برطرف کردن مشکلات و نگهداری و بازسازی استخر اقدام می‌کنند. پس در صورتی که هرگونه مشکلی برای موتورخانه ایجاد شود؛ کافیست با کارشناسان این مجموعه در تماس باشید و مشاوره های لازم را دریافت نمایید.

برای مشاوره با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *