حل مشکل فیلتر استخر

فیلتر شنی استخر چیست؟

حل مشکل فیلتر استخر

همانطور که می دانید فیلترهای استخر نقش بسیار مهم و سازنده ای در تمیز نگه داشتن آب استخر دارند. برای اینکه این فیلتر ها برای همیشه به خوبی کار کنند باید به صورت مرتب سرویس شوند. در ادامه مطلب به حل مشکل فیلتر استخر بپردازیم. با ما همراه باشید.

فیلتر استخر بسیار مهم و حیاتی می باشد از مزایای بسیاری برخوردار بوده در برخی موارد مشکل هایی نیز دارند که باید بررسی کرد. توجه داشته باشید فیلتر از تجهیزات و لوازم مهم استخر می باشند. فیلتر استخر باعث می شود تا ذرات گرد و غبار و معلق در آب که باعث خواهد شد عبور کرده همچنین عوامل بیماری زا که باعث بیماری شناگران خواهد بود را نیز به صورت کامل از بین می برد.

بهتر است بدانید اگر آب استخر در جریان باشد باعث خواهد شد تا اب استخر کدر نشود. بهتر است بدانید فیلتر های استخر در برخی مواقع امکان دارد از کار بیفتد. از کار افتاده فیلترها در برخی مواقع در گذشت زمان و در برخی مواقع به صورت یک باره انجام می‌شود.

مشکلات متداول فیلتر استخر شنی

توجه داشته باشید یکی از مشکلات رایج در فیلتر شنی نشت شیرهای چند پورت در روی فیلتر استخر می باشد. البته این مشکل بیشتر در شیر متصل می باشد که در بالا و یا در کنار مخزن فیلتر نخواهد شد. یک شیر داخلی به نام شیرعنکبوتی کانال را توسط درگاه های درون شیر حفظ خواهد کرد.

توجه داشته باشید هنگامی که واشر پیچ خورده یا بیش از حد فرسوده شود یا شل شده باشد در این صورت آب در حال حرکت از شیر درگاه هایی مثل خط زباله فشار خواهد آورد.

مشکلات متداول فیلتر استخر شنی

پس از گذشت زمانی شن و ماسه فرسوده شده و باعث می‌شود تا شکاف های بزرگتری به این دانه های شن ایجاد شود. در نتیجه دانه‌های شن و ماسه توانایی به دام انداختن ذرات بسیار کوچک را از دست خواهند داد که تاثیر فیلتر کاهش پیدا می کند. همچنین بهتر است بدانید آب غالباً کدر خواهد شد و یا مدت زمان تمیزی آب از بین رفتن شرایط نامطلوب آب بسیار طولانی‌تر خواهد شد.

بهتر است بدانید فیلترهای شنی معمولا از لوله‌های کوچک استفاده می‌کنند. این لوله ها در زیر مخزن تعبیه می‌شود و شکاف های کوچکی در آن ها قرار دارد تا بتوان آب را عبور دهند. هنگام خروج آب از فیلتر آب به درون لوله ها به سمت بالا هدایت خواهد شد که در این هنگام اگر و محاسبه واحد است شود به این معناست که در لوله ها ترک خوردگی ایجاد شده است.

وارد شدن شن و ماسه به استخر

توجه داشته باشید اگر شن و ماسه به صورت مداوم به استخر وارد شود نشان دهنده شکسته شدن تجهیزات داخلی و یا تجهیزات جانبی فیلتر می باشد. برای بررسی این مشکل شما باید ابتدا شن و ماسه موجود در فیلتر استخر خالی کرده و فیلتر را از درون بررسی کنید.

در صورتی که قطعه شکسته شده باشد باید آن را تعویض نمایید. البته پیدا کردن تجهیزات داخلی بسیار سخت می‌باشد چرا که این اتفاق بسیار به ندرت اتفاق می‌افتد به همین خاطر زمانی که فیلتر با مشکل مواجه شده باید فیلتر استخر را به صورت کامل تعویض نمایید.

خارج شدن آب از خط زباله

توجه داشته باشید مقدار آب باقی مانده که از خط زباله خارج می شود تا زمانی که فیلتر خود را شستشو داده باشید اگر به طور دائم در حال خارج شدن باشد بدون شک مشکل ایجاد شده است. آب خارج شده از خط زباله نشانه مطمئنی از مشکل واشر عنکبوت در شیر چند حالته فیلتر می باشد که باید مورد بررسی قرار دهید.

فرسودگی شن و ماسه

در ادامه مبحث حل مشکل فیلتر استخر اگر مشکلات فیلتر استخر شن و ماسه باشد زمانی که فیلتر شنی استخر به درستی فیلتر نکنند خاک و بقایای که به ساخت و می گردد. حتی پس از اینکه در حال دو بار شستشو داده اید می تواند به این دلیل باشد که شن و ماسه فیلتر شما فرسوده باشد.

شما باید تقریبا هر ۵ سال یک بار فیلتر را تعویض کرده در غیر اینصورت فیلتر به درستی عمل نمی‌کند.

فیلتر استخر

کانال گذاری در شن و ماسه

در ادامه مبحث حل مشکل فیلتر استخر به طور کلی باید بیان کنیم که آب برای عبور مسیری را انتخاب خواهد کرد که کمترین مقاومت را داشته باشد. در واقع کانال گذاری شده موثر به این معناست که آب در رسانه فیلتر شما کانال ایجاد خواهد کرد که به جای بودنش رو ماسه و فیلتر شدن آب از کانال عبور می‌کند. ایجاد کانال در فیلتر می تواند به دلیل بزرگ بودن استخر باشد.

اگر پمپ استخر از نوع متغیر باشد باید آن را بر روی حالت کم تنظیم نمایید تا فیلتر به خوبی انجام شود. پس از آن ملاحظه خواهید کرد که مشکل برطرف شده است یا خیر؟ اما اگر پمپ شما دارای سرعت متغیر نباشد تنها راه این است که شما باید نسبت به تعویض پمپ استخر خود اقدام نمایید.

آهکی شدن شن و ماسه

توجه داشته باشید این کار به خاطر بالا بودن سطح ph آب استخر می باشد آب داخل فیلتر را به حالت  اهکی تبدیل خواهد کرد. تنها راه برای برطرف کردن این مشکل این است که شما شن و ماسه جایگزین نماید. برای جلوگیری از این امر همواره سطح ph آب را در حد مناسب حفظ نمایید.

جمع شدن شن و ماسه

توجه داشته باشید اگر عناصر فیلتر خود را تعویض کنید و با شستشوی فیلتر قدرت فیلتراسیون تغییر نکرده باشد امکان دارد فیلتر شنی با گلوله شدن یا جمع شدن شن و ماسه روبرو شده باشد.این مشکل به دلیل وجود روغن های اضافی، مو و سایر چیزهایی می باشد که به یکدیگر پیوسته اند.

این موارد باعث ایجاد نوعی آشفتگی سنگین در داخل فیلتر شده است. شستشو بر پشت نمی تواند آن را به صورت کامل از بین ببرد. تنها راه حل برای برطرف کردن این مشکل این است که محیط فیلتر را برخی از محلول های تمیز کننده فیلتر درمان کنید.

توجه داشته باشید شما بازدیدکنندگان گرامی می توانید جهت حل مشکل فیلتر استخر از راهنمایی ها و مشاوره رایگان کارشناسان استخرینو بهره مند شوید. پیشنهاد می‌کنیم حل مشکلات فیلتر استخر خود را به کارشناسان استخرینو بسپارید تا به صورت اصولی و به درستی برطرف کرده و به شما تحویل دهند. جهت کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت  https://estakhrino.com/ مراجعه نمایید.

برای مشاوره با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دلیل وجود گلوله شدن شن و ماسه چیست؟

دلیل وجود گلوله شدن شن و ماسه وجود روغن های اضافی، مو و سایر چیزهایی می باشد که به یکدیگر پیوسته هستند و باعث ایجاد نوعی آشفتگی سنگین در داخل فیلتر خواهد شد.

آهکی شدن شن و ماسه به خاطر چیست؟

آهکی شدن شن و ماسه به خاطر بالا بودن سطح ph آب استخر می باشد و آب داخل فیلتر به حالت آهکی تبدیل خواهد کرد.

چگونه می توان جهت برطرف کردن مشکل فیلتر استخر اقدام کرد؟

برطرف کردن مشکل فیلتر استخر را به تیم تخصصی استخرینو بسپارید تا به درستی و با کیفیت بالا انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *