بازسازی استخر و جکوزی

بازسازی استخر و جکوزی

بازسازی استخر و جکوزی

امروزه بسیاری از منازل شخصی به استخر و جکوزی های کوچک یا بزرگی مجهز هستند و استفاده کنندگان آن ها معمولاً افرادی هستند که ترجیح می دهند این بخش از تفریح یا عادت ورزشی خود را به طور خصوصی و در نهایت با دیگر اعضای خانواده خود سپری نمایند.

اما در نهایت استخر و جکوزی نیز همانند هر وسیله دیگری در خانه پس استفاده دراز مدت ممکن است عملکرد سابق خود را از دست دهد، بدین صورت که ممکن است فرسوده شود، ترک بردارد، در فرآیندهای فنی آن اشکال ایجاد شود و…؛ اینجاست که بازسازی استخر و جکوزی از بیشترین اهمیت برخوردار است.

عملیات نگهداری و بازسازی استخر و جکوزی، بسته به نوع نیاز به بازسازی قابل انجام می باشد. در این مقاله سعی نموده ایم تا برخی از معمول ترین خرابی های استخر و جکوزی که ما را ملزم به درخواست سرویس تخصصی می نماید، به صورت مفید و مختصر شرح دهیم.

انواع خدمات بازسازی استخر و جکوزی

استخر داران به دلایل متفاوتی به منظور بازسازی استخر و جکوزی خود با سرویس کاران معتبر سراسر کشور تماس می گیرند. معمول ترین خدمات بازسازی استخر و جکوزی را به شرح ذیل آورده ایم:

 • بازطراحی استخر و جکوزی

در این نوع از بازسازی استخر و جکوزی، شما می توانید به کل مدل استخر خود را تغییر دهید. این خدمات شامل تعویض سطوح و کاشی های استخر و اضافه نمودن جکوزی به استخر می باشد.

البته سطوح استخر بسته به استفاده و نوع نگهداری شما همچون حفظ نمودن شیمی آب، قادر است بین ۱۰ تا ۲۰ سال عمر مفید داشته باشد و تصور نکنید که دائم نیاز به تعویض دارند.

انواع خدمات بازسازی استخر و جکوزی

 • زیبایی استخر

خدمات مربوط به دیزاین استخر، تقریباً مشابه با بازطراحی استخر می باشد، با این تفاوت که سعی در بیشتر انحصاری نمودن استخر شما می باشد.

شما می توانید با استفاده از این خدمات بازسازی استخر و جکوزی، ظاهر آن ها را کاملاً لوکس نمایید و طبق سلیقه خود به تغییر جزئیاتی همچون کف چوبی، سنگی یا سیمانی بپردازید.

 • فاکتورهای ایمنی

به طور معمول خیلی از استخرهای شخصی از فاکتورهای ایمنی برخوردار نیستند، به خصوص اگر تازه به راه افتاده باشند.

فاکتورهای ایمنی استخر شامل نردبان، نرده و حتی حصار (برای ایمنی کودکان) و آژیر خطر می باشد.

 • نورپردازی

معمولاً خیلی ها تصور می کنند که ایجاد نورهای جذاب و متنوع در استخر تنها جنبه زیبایی داشته و خرج اضافه است! حال آن که با صرف هزینه ای منصفانه، هم امکان شنا نمودن در شب برای تمامی اعضای خانواده فراهم خواهد شد و هم نقشی کوچک در بالا بردن ایمنی محدوده خواهد داشت.

 • اضافه نمودن گرمکن

همانطور که اشاره نمودیم، یکی از چالش های استفاده از استخر و جکوزی در فصول سرد است و به طور معمول به هنگام سرد شدن هوا کسی به سمت این تفریح روزانه نخواهد رفت.

امروزه با اضافه نمودن یک دیگ بخار به سیستم تصفیه استخر، این چالش نیز پشت سر گذاشته شده است. بنابراین می توان گرمکن را یکی از ارزشمندترین خدمات بازسازی استخر و جکوزی دانست.

 • تعویض سیستم تصفیه استخر

بی شک می توان اصلی ترین بخش یک استخر را سیستم تصفیه آب آن دانست. بدون وجود سیستم سالم تصفیه، شنا کردن حتی برای یکدفعه در آب آن با ریسک همراه است و سلامتی تمامی افراد مورد تهدید قرار خواهد گرفت.

دیگر خدمات بازسازی استخر و جکوزی

 • رفع نشتی کف، دیواره و لوله های متصل بین کاسه استخر و جکوزی
 • رفع زنگ آب منبع تصفیه و جت جکوزی
 • تعویض لوله پوشیده مدار تصفیه استخر و جکوزی
 • ساخت و تعویض رینگ جکوزی با لوله های UPVC و گالوانیزه
 • عایق کاری حرارتی استخر و جکوزی
 • تعویض شن سیلیس سیستم تصفیه
 • نصب و تعمیر دستگاه های گندزدا
 • و…

بازسازی استخر

بهترین زمان برای بازسازی استخر و جکوزی

همانطور که اشاره نمودیم، بازسازی استخر و جکوزی همانند دیگر بخش های منزل، بسیار اهمیت دارد و با این حال ممکن است خیلی ها آن را سطحی بگیرند.

بهتر است بدانید که اهمیت ندادن و عدم رسیدگی به عملکرد درست و سالم استخر، خرابی ها را بیشتر خواهد نمود. لذا بهتر است سالانه بودجه ای را به سرویس آن ها اختصاص دهید.

حال شاید نسبت به بهترین زمان برای بازسازی استخر و جکوزی سؤال داشته باشید. به شما پیشنهاد می کنیم که این کار را به زمانی اختصاص دهید که کمترین استفاده را از استخر و جکوزی دارید، که در واقع همان فصول سرد محسوب می گردد.

هزینه بازسازی استخر و جکوزی

به طور کلی مشکلاتی از قبیل نشت زمین، ترک های کوچک و بزرگ و کم شدن آب، به معنای نیاز به تعمیر بدنه ظاهری استخر می باشد که حدوداً یک سوم هزینه کلی را در بر خواهد گرفت.

خرابی سیستم تصفیه و یا پمپاژ استخر و جکوزی نیز از مشکلات فنی است که به طور معمول بیشترین هزینه بازسازی استخر و جکوزی را به خود اختصاص خواهد داد.

در نتیجه هزینه اختصاص داده شده به خدمات تعمیر استخر و جکوزی به نوع و تعداد خرابی ها و نیاز یا عدم نیاز به تعویض قطعات بستگی دارد.

هزینه بازسازی استخر و جکوزی

بازسازی استخر و جکوزی خود را به ما بسپارید

استخرینو چند سالی است که در زمینه هوشمندسازی استخر و ارائه خدمات در زمینه ساخت، طراحی، بازسازی و نگهداری استخر و جکوزی در تهران بسیار موفق عمل نموده است.

طراحی استخرهای ۲ و ۳ بعدی، طراحی تأسیسات الکتریکال و مکانیکال، طراحی ابنیه استخر و… به صورت کاملاً دقیق و مطابق با اصول مهندسی استاندارد، بخشی دیگر از خدمات این مجموعه به حساب می آید. به شما پیشنهاد می نماییم در صورت هرگونه نیاز نسبت به تعمیر و نگهداری استخر و جکوزی خود، هر چه زودتر با مجموعه ما تماس حاصل فرمائید.

برای مشاوره با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

هزینه بازسازی ظاهری استخر و جکوزی چقدر است؟

هزیه بازسازی ظاهری استخر و جکوزی شما به عواملی همچون سطح داخلی، اندازه و مساحت آن شما دارد.

استفاده از آژیر خطر در بازسازی استخر چه کاربردی دارد؟

این آژیر قادر به شناسائی ورود اشیاء و یا حیوانات به داخل استخر و مطلع نمودن شما خواهد بود.

آیا امکان بازسازی استخر و جکوزی بدون کمک فرد متخصص امکان پذیر است؟

خیر. سیستم های مربوط به استخر و جکوزی پیچیده تر از آن اند که توسط فرد دارای عدم تجربه و مهارت کافی قابل بازسازی باشند و ممکن است با این کار خرابی ها را بیشتر نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *