گام به گام حل مشکل استخر و جکوزی

گام به گام حل مشکل استخر و جکوزی

گام به گام حل مشکل استخر و جکوزی

کاملاً طبیعی است که استخر و جکوزی پس از مدتی دچار اختلالاتی در کارکرد اجزای خود شوند، به خصوص که به طور مداوم با عوامل رطوبتی در تماس هستند.

مشکلات استخر و جکوزی شامل موارد بسیار متعددی می شوند که بایستی در کمترین زمان ممکن نسبت به رفع گام به گام آن ها با کمک مجموعه ای متخصص در این زمینه اقدام نمود.

حال اگر شما در منزل خود از استخر و جکوزی استفاده می کنید و یا صاحب استخری عمومی هستید، بد نیست در ادامه همراه ما باشید تا با گام به گام حل انواع مشکلات استخر و جکوزی به طور مفید و مختصر آشنا شوید تا دیگر در شناسائی و رفع این مشکلات هزینه های اضافه بر سازمان صرف ننمایید.

حل مشکل آب بندی استخر و جکوزی

به طور معمول استخرهای عمومی، داخل باغ و ویلا، کشاورزی و… با مشکل نشت آب مواجه هستند و لازم است پیش از آن که خسارات بیشتری را متحمل شوید نسبت به آب بندی آن ها اقدام نمایید.

اولین گام در رفع مشکل آب بندی استخر و جکوزی، بازدید از محل و بررسی کامل استخر و جکوزی و نشتی های آن ها می باشد تا مشکل اصلی شناسائی شود.

مشکل آب بندی استخر و جکوزی

بدین صورت که ابتدا بررسی می شود که ساختار سازه استخر از چه نوعی است تا راهکار آب بندی آن نیز معین شود. انواع ساختار استخر شامل بتنی، آجری، سنگی، بلوکی و فایبرگلاس آماده می شوند که هر یک آب بندی مخصوص خود را می طلبند.

در گام بعدی حل مشکل آب بندی استخر و جکوزی، به دنبال ترک ها و شرت آن ها می باشند. اگر ترک های ایجاد شده کاملاً ریز و غیر عمیق باشند، می توان با بازسازی و آب بندی جزئی به رفع مشکل پرداخت.

توجه داشته باشید که همین ترک های ریز نیز بایستی کاملاً برطرف شوند تا از بروز مشکلات و ترک های بزرگ تر جلوگیری به عمل آید.

معمولاً دلیل ایجاد ترک های بزرگ و عمیق در دیواره های استخر و جکوزی، مشکل ضعف کشش ساختار تشکیل دهنده آن هاست که در صورت تماس با آب به راحتی نشتی ایجاد می کنند. اگر ساختار از خاک تشکیل شده باشد، مشکل از ضعف خاک است و اگر کف استخر از بتن ساخته شده باشد، پتانسیل کشش آن پایین است.

حال سؤالی که در این میان مطرح است، این است که هر نوع استخر به چه مواد یا تجهیزاتی در آب بندی خود نیاز دارد! به طور معمول استخرهای خانگی با چسب آب بندی و استخرهای کشاورزی، عمومی و ویلایی که از ابعاد وسیع تری برخوردارند نیز با مواد نانوی مخصوص آب بندی می شوند.

حل مشکل موتورخانه استخر

موتورخانه از سیستم های گرمایشی استخر و جکوزی محسوب می گردد، بدین صورت که وظیفه دارد دمای آب استخر را به گونه ای تنظیم نماید که امکان شنا در فصول سرد نیز فراهم باشد. مشکلات موتورخانه به دلیل جزئیات زیاد این سیستم، بسیار متعدد اند و بایستی در رفع آن ها، موارد زیر به صورت گام به گام مورد بررسی قرار گیرند:

  • پمپ و سختی گیر
  • شیرآلات
  • مبدل حرارتی
  • منبع کویل و دیگ آب گرم
  • فیلترهای شنی، یو وی و ازون

حل مشکل موتورخانه استخر

حل مشکلات ظاهری استخر و جکوزی

مشکلات ظاهری استخر و جکوزی معمولاً مربوط به سطوح و سرامیک های تشکیل دهنده آن ها می باشد. جالب است بدانید که وجود مشکل در سرامیک های استخر و جکوزی، یکی از مهم ترین عوامل ایجاد نشتی می باشد.

ممکن است مشکل سطوح استخر تنها مربوط به آب بندی نامناسب باشد. شاید هم عمر سرامیک ها به سر رسیده است. البته این سرامیک ها در صورت نگهداری مناسب از استخر تا حداکثر ۲۰ سال نیز عمر مفید دارند.

دیگر مشکلات ظاهری استخر و جکوزی مربوط به طراحی مدرن و سفارشی آن هاست که هر یک پروسه ای طولانی و چالش برانگیز را به همراه دارند. لذا بهتر است انجام آن را به افرادی کاملاً متخصص در زمینه رفع مشکلات گام به گام استخر و طراحی های مدرن و استاندارد بسپارید.

حل چالش های ایمنی استخر و جکوزی

ایمنی استخر و جکوزی نیز در کنار عوامل نشتی و ظاهری از بیشترین اهمیت برخوردار است، چرا که متأسفانه میزان غرق شدن در استخر به خصوص در کودکان در سال های اخیر هشدار دهنده بوده است. بنابراین بایستی محیط استخر و جکوزی را نسبت به عوامل تهدید کننده ایمن نمود.

فاکتورهای ایمنی استخر شامل نردبان، نرده، حصار مخصوص (برای ایمنی کودکان) و آژیر خطر می باشند. عملیات نصب و راه اندازی هر یک از این اجزا را می توانید به متخصصان استخرینو بسپارید.

حل مشکل گرمایشی استخر به صورت گام به گام

اگر استخر شما در محیط خارج از منزل قرار دارد و با هوای بیرون در تماس مستقیم است، استفاده از آن به خصوص در فصول سرد با چالش های خود رو به رو خواهد بود. مجهز بودن به سیستم گرمایشی در این میان از بیشترین اهمیت برخوردار است.

سیستم گرمایشی استخر می تواند شامل موتورخانه باشد یا حتی با نصب دیگ بخاری در سیستم تصفیه آب قابل استفاده باشد. با این حال هر یک ممکن است به دلایلی دچار خرابی شوند . بایستی به صورت گام به گام به رفع مشکل آن ها پرداخت.

بدین صورت که ابتدا این سیستم های توسط تعمیرکار مورد بررسی کامل قرار خواهند گرفت و سپس براساس نوع و شدت خرابی ها، مناسب ترین اقدام در نظر گرفته خواهد شد.

حل مشکل سیستم تصفیه استخر

حل مشکل سیستم تصفیه استخر

این سیستم نیز برای استخرهای عمومی یا شخصی خارج از محیط سربسته منزل که در تماس مستقیم با محیط بیرون و آلودگی های آن می باشد، کاملاً الزامی است و بایستی به درستی کار کند.

سیستم های تصفیه استخر به شکل ها و عملکردهای متفاوتی وجود دارند، لذا هر یک بایستی به طور جداگانه با پروسه ای متفاوت به صورت گام گام مورد بررسی و حل مشکل قرار گیرند.

حل مشکل استخر و جکوزی با استخرینو

مجموعه تخصصی ساخت، طراحی، نگهداری و بازسازی استخر استخرینو در تهران، یکی از مطمئن ترین های این زمینه به لحاظ خدمات تضمینی و هزینه های استاندارد می باشد. شما می توانید هم اکنون در صورت نیاز با شماره های ما تماس حاصل فرمائید و درخواست خود را ثبت نمایید.

برای مشاوره با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

آیا از وجود ترک های ریز به هنگام رفع مشکل آب بندی استخر و جکوزی بایستی به سادگی رد شد؟

خیر؛ ممکن است ترک های ایجاد شده کاملاً سطحی باشند اما خبر از مشکلی اساسی در استخر و جکوزی دهند و ریز بودن آن ها صرفاً به معنی عدم نیاز به بررسی تخصصی نمی باشد.

در صورت عدم طی نمودن گام به گام مراحل حل مشکل آب بندی استخر با چه مشکلاتی روبرو خواهیم شد؟

تخریب سرامیک داخل استخر، سیمان کاری و دیواره های استخر به صورت جزئی از عمده ترین مشکلاتی است که در اثر آب بندی نامناسب استخر و جکوزی در انتظار شما خواهند بود.

دیگر مشکلات مربوط به استخر و جکوزی که نیاز به رفع مشکل گام به گام دارند شامل چه مواردی اند؟

عایق کاری حرارتی استخر و جکوزی، تعویض شن سیلیس سیستم تصفیه، نصب و تعمیر دستگاه های گندزدا و رفع نشتی کف، دیواره و لوله های متصل بین کاسه استخر و جکوزی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *