طراحی سونا و جکوزی

طراحی سونا و جکوزی

طراحی سونا و جکوزی

طراحی سونا و جکوزی به صورت کاملا تخصصی و حرفه ای توسط تیم تخصصی استخرینو ارائه می گردد. در این مطلب قصد داریم طراحی سونا و جکوزی را مورد بررسی قرار دهیم. با ما همراه باشید.

طراحی سونا و جکوزی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است همانطور که می دانید شنا و اب تنی ارامش خاصی را به انسان می‌دهد باعث می‌شود تا فضاهای زیبایی به وجود آید، فضاهایی که خستگی یک روز کاری را به آرامش تبدیل کند.

در نظر داشته باشید که فضای طراحی دکوراسیون داخلی سونا و جکوزی اهمیت ویژه برخوردار است .اگر فضای سونا و جکوزی دارای طراحی نامناسبی باشد بدون شک آرامش مدنظر شما را ایجاد خواهد نخواهد کرد.

 سونا

همانطور که می دانید سونا از قدیم در یونان باستان رواج دارد که از فناوری‌های مختلفی می توان در آن استفاده کرد. سونا معمولاً یک واژه فنلاندی می باشد که با توجه به مزایای بسیاری که دارد در میان مردم رواج پیدا کرده است.

به طور کلی می‌توان گفت سونا به اتاقی گفت خواهد شد که از دو ردیف چوبی و یا سنگی برای نشستن در دمای بسیار بالا برخوردار می باشد. اگر در مدت زمان محدودی از آن ها استفاده کنید تاثیر بسیار مثبت و خوب آن را در روند سلامتی خود مشاهده خواهید کرد. بهتر است بدانید بسیاری از پزشکان به بیماران خود استفاده از سونا و جکوزی را پیشنهاد می دهند.

 سونا

طراحی و ساخت سونا

طراحی و ساخت سونا همانطور که ذکر شد نیازمند تخصص و مهارت بالا می باشد و باید نکات مهمی را مد نظر قرار دهید. برخی از این نکات مهم به شرح زیر می باشد:

فضای طراحی

بهتر است بدانید مهم ترین فاکتور که قبل از طراحی و ساخت سونا باید مد نظر قرار دهید؛ فضای طراحی استخر می باشد. قبل از هر کاری باید در نظر داشته باشید که برای طراحی بخش‌های مختلف سونا چه مقدار فضا دارید و این فضا تا چه اندازه در بهره وری و بازدهی سونا موثر می باشد.

به طور کلی می توان گفت در صورتی که فضای مورد نظر بیش از اندازه بزرگ باشد برای کنترل دمای محیط در فضاهای بزرگ بسیار پیچیده و هزینه بر می باشد. توجه داشته باشید برای سونا فضای کوچک نسبتا بازده بالایی دارد.

متریال به کار رفته در سونا

یکی از مواردی که باید قبل از ساخت سونا در نظر داشته باشید؛ متریال و موادی می باشد که در ساخت سونا به کار رفته است. به طور کلی باید ذکر کنیم در سونا بخار به علت آن که رطوبت محیط بسیار زیاد است باید از متریال با مواد هایی که در برابر حرارت و رطوبت از مقاومت بالایی برخوردار است استفاده نمایید.

به همین خاطر معمولاً در سونا ها از سرامیک های کوچک و سنگی استفاده می‌کنند. اما در سونای خشک در محیط رطوبتی وجود ندارد و دمای محیط بسیار زیاد می باشد. به همین خاطر در این کشورها معمولا از چوب ترموود برای ساخت سونا ها حتی دیواره‌ها استفاده خواهد شد.

دمای سونا

یکی دیگر از فاکتورهای بسیار مهم قبل از طراحی و ساخت سونا؛ دما سونا می باشد. به طور کلی می‌توان گفت دما به صورت مستقیم با نوع سونا ارتباط دارد.

با توجه به رطوبت بسیار بالا که سونا دارد معمولاً دما در حدود ۶۰ درجه سانتیگراد می باشد. اما سونای خشک در دمای محیط تقریبا بین ۱۰۰ تا ۱۲۰ درجه سانتیگراد است.

دمای سونا

نوع سیستم گرمایشی

یکی دیگر از فاکتور هایی که باید پیش از طراحی و ساخت سونا مد نظر قرار دهید نوع سیستم گرمایشی می باشد. توجه داشته باشید که سیستم گرمایشی عامل بسیار مهمی می باشد که در تنظیم دمای اتاق سونا موثر می باشد. از کوره های برقی همچنین کوره های سوخت فسیلی و … برای گرمایش در سونا مخصوصاً سونای خشک استفاده خواهد شد.

 جکوزی

در ادامه مبحث طراحی سونا و جکوزی باید ذکر کنیم که طراحی جکوزی نیز مانند سونا می باشد. توجه داشته باشید طراحی جکوزی نیازمند مهارت و تخصص می باشد که شما باید تمامی استانداردها و اصول طراحی در ساخت سونا و جکوزی جکوزی را مد نظر قرار دهید تا با کیفیت بالا ساخته شود.

یکی از نکات بسیار مهم در طراحی دکوراسیون داخلی سونا و جکوزی نورپردازی آن می‌باشد. در این فضاها باید از طراحی سیستم های نورپردازی استفاده نمایید که شدت و ضعف آن ها کنترل شود. چراکه برخی مواقع ادم تمایل دارد تا سونا و جکوزی کمی تاریک باشد. به همین خاطر نورپرداز داخلی سونا و جکوزی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

یکی از نکات بسیار مهم در طراحی سونا و جکوزی انتخاب پیمانکار مناسب و حرفه ای می باشد. در صورتی که شما بتوانید پیمانکار طراحی سونا و جکوزی خود را به تیم تخصص و پیمانکار مناسبی واگذار کنید بدون شک طبق استاندارد و اصول خاص انجام می‌دهد و شما دیگر دغدغه ای بابت آن نخواهید داشت. امروزه بسیاری از افراد تمایل دارند تا در ساختمان های خود، ویلا و … سونا و جکوزی داشته باشند.

ساخت استخر جذابیت سختمان را افزایش خواهد داد. همچنین باعث می شود در زمان فروش قیمت آن افزایش پیدا کند. اما در صورتی که طراحی سونا و جکوزی به درستی و طبق استاندارد انجام نشود امکان دارد مشکلاتی را برای شما به همراه داشته باشد .به همین خاطر پیشنهاد می کنید از همان ابتدا سعی کنید به صورت اصولی و استاندارد پیش بروید.

  جکوزی

بهتر است بدانید شما در هر فضایی می توانید نسبت به طراحی و ساخت سونا و جکوزی اقدام نمایید. همانطور که ذکر شد برای سونا نیاز به فضای کمی دارد. چراکه باید محیط داخلی سونا گرم شود و اگر فضای بیشتر باشد گرم کردن آن تا حدودی مشکل و دشوار می باشد. به شما پیشنهاد می کنیم سعی کنید فضای مورد نظر خود را با مدل موردنظر انتخاب کرده و به تیم تخصصی استخر بسپارید.

مجموعه استخرینو جهت ساخت و طراحی سونا و جکوزی فعالیت دارد که با توجه به سابقه طولانی مدت و درخشانی که دارد. توانسته است سونا و جکوزی های مدرن و مجهزی را بسازند و به مشتریان خود بدون هیچگونه  نقص و ایرادی تحویل دهند. اگر قصد دارید جهت طراحی سونا و جکوزی برای آپارتمان یا ویلا و … اقدام کنید پیشنهاد می کنیم قبل از هر اقدامی از طریق وب‌سایت  https://estakhrino.com/ با مشاوران استخرینو در تماس باشید و به صورت رایگان مشاوره های لازم را دریافت نمایید.

برای مشاوره با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

فضای مورد نیاز برای سونو باید چگونه باشد؟

فضای مورد نیاز برای ساخت سونا باید متراژ کمتر باشد چرا که گرم کردن متراژ زیاد تعادل سخت و دشوار می باشد.

برای گرمایش سونا از کدام سیستمهای گرمایشی می توان استفاده کرد؟

از سیستم های گرمایشی کوره های برقی و کوره های سوخت فسیلی می توان برای گرمایش سونا استفاده کرد.

آیا خودمان می توانیم جهت طراحی و ساخت سونا و جکوزی اقدام کنیم؟

طراحی و ساخت سونا و جکوزی نیازمند تخصص و مهارت بالا می باشد پیشنهاد می کنیم این کار را به تیم تخصصی استخرینو بسپارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *