انتخاب نوع استخر بهمراه معرفی انواع استخرهای پرکاربرد

انتخاب نوع استخر

انتخاب نوع استخر

شما زمانی که ساخت استخر را انجام می دهید باید به خوبی دقت داشته باشید که انتخاب نوع استخر را بر اساس استانداردهای مشخص شده ای انجام دهید. ساخت و طراحی استخر در هر محیطی بستگی به فاکتورهای متنوعی دارد و شما باید بعد از اینکه نوع استخر مورد نظر خود را انتخاب کردید باید روش های نگهداری از استخر را هم مورد بررسی قرار دهید.

استخرها به طور معمول در طرح ها و اندازه های متنوع طراحی می شوند که شما می توانید برای خانه و ویلاهای خود یکی از آنها را انتخاب کنید. پیش از انتخاب کردن نوع استخر خود باید به خوبی آن دسته از استخرهایی که کاربرد بیشتری دارند را بررسی کنید و سپس یکی از آنها را که بیشتر مناسب فضایتان می باشد را انتخاب کنید.

برای اینکه شما به راحتی قادر باشید انتخاب نوع استخر را انجام دهید برخی از بهترین و پرکاربردترین استخرهایی را که ساخته می شوند را در ادامه معرفی می کنیم.

معرفی انواع استخرهای پرکاربرد برای انتخاب نوع استخر

معرفی انواع استخرهای پرکاربرد برای انتخاب نوع استخر

جهت انتخاب نوع استخر بهتر است که با دو نوع از پرکاربردترین استخرهای طراحی شده آشنایی داشته باشد. استخر بتنی و فایبرگلاسی ویژگی های مشخص شده ای دارند که این ویژگی ها عبارت است از :

  1. استخر بتنی :

همانطوری که از نام این نمونه از استخرها مشخص می باشد باید بدانید که در ساختار این استخرها به طور معمول از بتن استفاده می‌ کنند. این استخرها را در اندازه ها و ابعاد های متنوعی تولید و طراحی می نمایند. به طور کلی از آنجایی که بتن تشکیل شده از حفره های متعددی می باشد باکتری ها و جلبک ها به راحتی می‌ توانند درون آنها رشد نمایند. به همین دلیل باید به طور مدام وضعیت سلامت استخرهای بتنی را مورد بررسی قرار دهید.

لازم به ذکر می باشد که ساخت استخر بتنی موجب می ‌شود افراد از یک استخر با استحکام بسیار بالا بهره مند گردند. اما مشکل مهمی که این نمونه از استخرها دارند این است که هزینه تعمیرات و نگهداری شان بالا می باشد.

  1. استخر قابرگلاسی :

طراحی استخرهای فایبرگلاسی امروزه مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته ایت. به طور کلی در ساختار این نمونه از استخرها رزین و الیاف مورد استفاده قرار خواهد گرفت. به طور معمول این استخرها مانند استخرهایی که بتونی هستند از استحکام بسیار بالایی برخوردار می باشند.

همچنین باید بدانید که استخرهای فایبرگلاسی به علت ساختار بدنه محکمی که دارند به تمیزکاری کمتری نسبت به دیگر استخرها نیاز پیدا خواهند کرد. اما این استخر عمدتاً به‌ صورت پیش ‌فرض ساخته می ‌شود و افراد برای طراحی کردن آنها نقشی ندارند.

پیش از انتخاب نوع استخر باید به چه نکاتی دقت کنید ؟

شما پیش از اینکه انتخاب نوع استخر را انجام دهید باید به خوبی برخی از نکات را در نظر داشته باشید. در این صورت با اطمینان بیشتری ساخت استخر را انجام می دهید. برخی از این نکات عبارت است از :

  1. متریال و مصالح :

اولین گام برای ساخت استخر تعیین کردن متریال و مصالح مورد نیاز می باشد. بسیاری از مردم استخرهای بتنی و فایبرگلاس را برای ساخت و طراحی انتخاب می‌ کنند. استخرهای فایبرگلاسی به طور معمول از الیاف و رزین ساخته می ‌شوند و استخرهای بتنی هم از بتن طراحی خواهند شد.

در صورتی که افراد مایل باشند استخر مورد نظر خود را از نوع بتنی انتخاب کنند باید علاوه بر در نظر گرفتن مقدار بتن مورد نیاز، سرامیک و کاشی های استخر را نیز آماده نمایند. به طور کلی انتخاب کردن مصالح و متریال به کار رفته در ساختار استخر می تواند شما را چندین گام در مسیر ساخت استخر جلوتر بیندازد.

  1. ابعاد و محیط :

پیش از اینکه انتخاب و طراحی استخر خود را انجام دهید بهتر است که در وهله اول ابعاد موجود در محیط خود را مورد بررسی قرار دهید و ببینید که آیا ساخت و طراحی استخر مورد انتظار شما در چنین فضایی امکان پذیر می باشد و یا نمی باشد.

پیش از انتخاب نوع استخر باید به چه نکاتی دقت کنید ؟

  1. لبه استخر :

یگر از نکاتی که پیمانکاران پیش از ساخت و طراحی استخر در نظر می‌ گیرند لبه استخر می باشد. به طور کلی لبه ‌های استخرها باید به گونه‌ ای تولید و طراحی شوند که در برابر انقباض ها و انبساط ها که ناشی از تغییرات دما می باشد از خود مقاومت خوبی نشان دهند. این لبه ها باید از طول عمر بالایی برخوردار باشند و سطح لغزنده ای را ایجاد نکنند.

  1. هزینه تعمیرات و نگهداری :

از دیگر نکاتی که برای ساخت استخرهای خانگی باید در نظر بگیرید هزینه‌ های ناشی از نگهداری و تعمیرات استخر می باشد. به طور کلی هر یک از سازه ها بیش از ساخته شدن به نگهداری و تعمیرات نیازمند هستند. استخر ها هم از این قاعده مستثنی نمی ‌باشند و برای افزایش بخشیدن به طول عمر آنها باید تعمیرات و نگهداری آنها را مد نظر قرار دهید.

برای مشاوره با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *