اصلی ترین روش های تصفیه آب جکوزی

تصفیه آب جکوزی

بسیاری از افرادی که اقدام به ساخت استخر می ‌نمایند ترجیح می ‌دهند که در کنار استخر جکوزی را هم نیز طراحی نمایند. به طور کلی شما باید به خوبی بدانید که جکوزی یکی از حوضچه های آب گرم در ابعاد و طرح های متنوع می باشد. همان طوری که شما به روش های نگهداری از استخر اهمیت می دهید باید به روش های تصفیه آب جکوزی هم نیز اهمیت دهید.

جکوزی به دلیل داشتن آب گرم و فشار آبی که به وسیله پمپ ها دارد بیشتر کاربرد ورزشی و درمانی از خودش نشان می ‌دهد. با ورزش در جکوزی و ماساژ  می توانید درد عضلات ناحیه پشت ساق پا و همچنین کنار ستون فقرات را آرام سازید. شما باید به خوبی بدانید که روش های پاکسازی و تصفیه سازی آب درون جکوزی متنوع است.

برخی از اصلی‌ ترین و مهم ‌ترین این روش ‌ها را در ادامه معرفی می کنیم تا شما اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست آورید.

روش های تصفیه آب جکوزی

روش های تصفیه آب جکوزی

برخی از اصلی ترین و مهمترین روش هایی که برای تصفیه آب جکوزی وجود دارد و شما باید به آنها دقت داشته باشید تا بتوانید بر اساس این روش ها آب درون جکوزی را تصفیه نمایید عبارت است از.

  1. کلر :

هر یک از ترکیباتی که از کلر به وجود آمده و به آب اضافه می شوند یک ماده اکسید کننده و ضد عفونی کننده قوی به وجود می ‌آورند. کلر آزاد به سرعت با آلودگی هایی که درون داخل آب وجود دارد واکنش نشان می دهد و کلرآمین به وجود می آورد. به وجود آوردن کلرامین ضمن داشتن بوی ناخوشایند موجب ناراحتی پوست بدن و چشم ها می شود.

هدف اصلی ما نگهداری کردن میزان کافی کلرآمین در درون آب استخر و در عین حال حذف کردن کلرآمین تشکیل شده درون آب می باشد. قدرت اکسید کنندگی و همچنین ضدعفونی کنندگی کلر به میزان پی اچ آب تا حد بسیار زیادی بستگی دارد. با توجه به حجم کم آب در جکوزی باید بدانید که به سرعت امکان تغییر PH در درون آب وجود خواهد داشت.

کلر آزاد در برابر اشعه ماوراء خورشید اثر خود را به اندازه قابل ملاحظه‌ ای از دست خواهد داد. اما شما با استفاده کردن از اسید سیانوریک می‌ توانید از این اتفاق تا حدودی جلوگیری نمایید اشکال متنوعی از کلرهای دانه ای پایدار به طور معمول در ترکیب شیمیایی وجود دارد.  در حالی که کلر های ناپایدار از این خاصیت برخوردار نمی باشند.

اگر شما از کلر های ناپایدار برای جکوزی هایی که روباز هستند استفاده کنید لازم می باشد که با اضافه کردن اسید سیانوریک آن را در برابر اشعه خورشید پایدار نمایید.

  1. برم :

استفاده کردن از برم به جای کلر در درون جکوزی برای تصفیه آب جکوزی مزیت های بسیار زیادی دارد. زمانی که برم را به درون آب جکوزی استفاده و اضافه کنید اسید هیپوبرمو تشکیل می‌ شود. اسید هیپوبرمو  یکی از ضدعفونی کننده ها و اکسید کننده های قوی به شمار می‌ رود.

این اسید با آلودگی‌های درون آب واکنش پیدا می‌کند و بر مامین را تولید می نماید. اما باید بدانید که برمامین برخلاف کلرامین به عنوان یک ضدعفونی کننده خوب شناخته می ‌شود و بوی ناخوشایندی ندارد و علاوه بر این اسید به دست آمده از درون برم برای چشم و پوست نیز ایجاد ناراحتی نخواهد کرد.

شما هیچ نیازی به حذف کردن بر مامین ندارید چرا که این ماده خود به خود از بین می ‌رود و به اسید یون برمید و یا گاز نیتروژن تبدیل می ‌شود. مزیت دیگری که این ماده تصفیه کننده استخر دارد این است که برخلاف کلر اثربخشی آن زیاد به میزان پی اچ آب وابسته نمی ‌باشد و در آن دسته از آب های استخر که پی اچ معمولی دارند به راحتی و بدون هیچ نگرانی استفاده خواهد شد.

اما باید بدانید که متاسفانه راه حل شناخته شده‌ ای جهت پایدار کردن اثر برم در برابر نور خورشید شناسایی نشده و به همین دلیل بهتر است که این ماده ضدعفونی کننده  را تنها در آن دسته از جکوزی هایی که سرپوشیده اند مورد استفاده قرار دهید.

نگهداری استخر

  1. ازن :

     

برخی از جکوزی ها مجهز به دستگاه تولید کننده ازن می باشند. دستگاه های تولید کننده ازن گازی را با خاصیت قوی ضد عفونی کننده و اکسید کنندگی در عین حال با اثر بخشی کوتاه مدت تولید می‌ کنند. با توجه به خواص و مزیت‌ های بسیار زیادی که از ازن دریافت می‌ شود. باید این نکته را مد نظر قرار دهید که نمی توانید آن را به تنهایی به عنوان جایگزین برم و یا کلر استفاده نمایید.

بلکه استفاده کردن از آن موجب کاهش میزان مورد نیاز کلر و یا برم می‌ شود. تصفیه و ضد عفونی کردن جکوزی با استفاده از ازن کاری بسیار حساس است چرا که به دلیل حجم کم آب کوچکترین تغییر اثر خود را به سرعت نشان می ‌دهد.

برای مشاوره با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *