بررسی ساده ترین روش های نشتی یابی جکوزی

نشتی یابی جکوزی

اگر شما زمان ساخت استخر در کنار آن جکوزی را هم طراحی کرده اید باید به خوبی در مورد روش های نگهداری از استخر و جکوزی اطلاعات کافی به دست آورید. بسیاری از افراد ممکن است که جکوزی شان دچار نشتی شود که آنها باید بر اساس استانداردهای مشخص شده ای اقدام به نشتی یابی جکوزی نمایند. در برخی از موارد مشاهده شده است که آب جکوزی کم می‌ شود.

بدون اینکه اثری از یک خرابی قابل مشاهده باشد و یا مشکل فیزیکی درون جکوزی به وجود آید شما متوجه کم شدن آب آن می‌ گردید. نشتی جکوزی یکی از متداول ‌ترین مشکلاتی به شمار می‌ رود که بسیاری از صاحبان استخرها و مراکز ورزشی و یا حتی افرادی که در ملک شخصی خودشان جکوزی دارند با این مشکل آشنا هستند.

متاسفانه برخی از پیمانکاران زمان اجرا کردن پروژه‌های جکوزی از کیفیت کار خود کاهش می کاهند و با اجرای سریع و بدون کیفیت پروژه هایی را که دارای مشکلاتی مانند نشتی جکوزی است را تحویل می‌ دهند.

قسمت ناراحت کننده این قسمت آن است که افراد بعد از مدت کوتاه باید هزینه‌ های زیادی را متحمل گردند تا اشتباه پیمانکار را جبران کنند و همه این موارد تلف کردن سرمایه، زمان، انرژی و منابع انرژی را به دنبال دارد. برای نشتی یابی جکوزی باید به مراحل و نحوه نشتی یابی توجه داشته باشید که در ادامه در این مورد توضیحات بیشتری را بیان می کنیم.

نشتی یابی جکوزی

نشتی یابی جکوزی و متداول ترین نقص فنی در نشت جکوزی

نشتی جکوزی نقص های فنی جدی را برای یک مجموعه کامل استخر به همراه دارد که با حل کردن مشکل می توانید از مشکلات بزرگ در آینده جلوگیری کنید. همچنین رفع کردن این مشکل کمک می‌ کند هزینه‌ های نگهداری از استخرها را نیز کاهش دهید و از پرداخت هزینه های آب جلوگیری کنید.

نکته بسیار مهمی که شاید بسیاری از افراد از آن غافل باشند نشتی آب به وسیله پایه‌ های ثابت و خاک جکوزی است. به گونه ای که با سست شدن خاک جکوزی امنیت و مقاومت سازه مورد تخریب قرار خواهد گرفت. در فرآیند کاهش پیدا کردن آب جکوزی سه احتمال کلی وجود دارد که با تحلیل و بررسی کردن هر یک از این موارد می توان نقص اصلی آن‌ها را پیدا کرد.

سه مورد از دلایل کاهش پیدا کردن آب عبارت است از :

  1. یکی از مهم ‌ترین احتمال ها نشت آب از کف استخر و یا جداره‌ های جکوزی می باشد.
  2. دومین مورد نشت آب از لوله ها و همچنین اتصالات و دیگر تجهیزات سیستم گرمایشی استخر است.
  3. سومین مورد نشتی پیدا کردن آب از درون لوله ها و اتصالات و دیگر تجهیزات سیستم تصفیه آب می باشد.

دلایل نشتی جکوزی

روش های نشتی یابی جکوزی

یکی از کاربردی ترین و ساده ترین روش های نشت یابی جکوزی این است که تمامی ورودی‌ ها و خروجی‌ های آب را ببندید. به گونه‌ای که مسیر آب از این مناطق به طور کامل بسته شود. سپس با باز کردن شیر آب سرد جکوزی باید پر از آب گردد.

دقت داشته باشید که پیش از انجام دادن این کارها حتما سیستم فیلتراسیون و گرمکن استخر را خاموش کرده و در مدت زمان ۲۴ الی ۴۸ ساعت آب موجود در جکوزی را مورد بررسی قرار دهید. اگر هیچ کاهشی از روی آب صورت نپذیرفته بود بیانگر سالم بودن سازه و همچنین عدم نیاز به صرف هزینه بالا برای عیب‌یابی جکوزی می باشد.

وجود مشکل در سازه یکی از زمان برترین و پر هزینه ترین فعالیت‌ هایی است که در حوزه جکوزی و استخر وجود دارد. اما اگر اشکال و نشتی از سازه باشد وضعیت رفع کردن این نقص متفاوت است.در ابتدا باید با استفاده از چسب آب بندی استخر و همچنین سیمان تمام این محوطه را نشت گیری نمایید.

این کار برای جلوگیری کردن از نفوذ بیشتر نشتی انجام می شود. اگر نشتی هنوز ادامه داشته باشد و خرابی ایجاد شده‌ برگردد لازم است که با تخریب و عایق کاری مجدد جلوی نشتی را بگیرید. باید به این مسئله توجه بسیار زیادی داشته باشید که در صورت نشتی نکردن آب از کف و دیواره ها احتمال های جدید مطرح می‌ شود.

  1. وجود نشتی درون لوله ها و سیستم فیلتراسیون یکی از مهمترین ایرادات می باشد.
  2. امکان نشتی پیدا کردن آب در لوله ها و فرآیند سیستم گرمایشی استخر یکی از دیگر احتمال ها می باشد.

البته لازم به ذکر می باشد که در صورت وجود نقص فنی باید به یکی از تکنسین های مجرب مراجعه کرده تا از حوادث احتمالی جلوگیری کنید. برای نشتی یابی جکوزی باید به خوبی مشکلات فنی را مورد بررسی قرار دهید.

جهت کیفیت بهتر عیب یابی و رفع نشتی درون جکوزی بهتر است که هر یک از این سیستم ها به صورت مجزا بررسی گردند تا علاوه بر طرف کردن مشکل هزینه‌ های جانبی نیز کاهش پیدا کرده و از هدر رفت برق و آب جلوگیری شود.

برای مشاوره با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *