بایدها و نبایدها درباره سونای خشک + نکات استفاده از سونا

بایدها و نبایدها درباره سونا خشک

بایدها و نبایدها درباره سونا خشک

بسیاری از افرادی که می خواهند اقدام به ساخت استخر نمایند در کنار آن سونا خشک را هم طراحی می کنند تا از مزیت ها و فواید آن بهره مند شوند. در واقع شما علاوه بر اینکه باید به خوبی در مورد نکات نگهداری از استخر اطلاعات کافی داشته باشید، نیاز است به خوبی بایدها و نبایدهای استفاده از سونای خشک را هم بشناسید.

استفاده صحیح و اصولی از سونا اهمیت بسیار زیادی دارد و شما در صورتی که به این نکات دقت نداشته باشید ممکن است به ریه ها و پوست خود آسیب وارد سازید. عرق کردن در سونا خشک تاثیر زیادی روی از بین بردن سموم بدن دارد. به همین دلیل است که بسیاری از افراد از سونای خشک استفاده می کنند.

ورزش کردن مزیت های بسیار زیادی دارد و شما می توانید سلامتی خود را با سونای خشک تضمین کنید. شما می توانید با استفاده کردن از سونای خشک سلامت خود را تضمین کنید. دقت داشته باشید که اگر می خواهید سونا را به صورت اصولی انجام دهید باید به خوبی بایدها و نبایدهای آن را بشناسید. برخی از آنها را در ادامه معرفی می کنیم تا شما بتوانید به صورت صحیح سونای خود را انجام دهید.

چیز هایی که باید در رابطه با سونا خشک بدانید

نکاتی در مورد استفاده از سونا خشک

برخی از نکاتی که در مورد استفاده کردن از سونا خشک اهمیت دارد و شما باید به آنها دقت داشته باشید عبارت است از :

 1. تابلو برق اصلی اتاق سونا بهتر است که در محلی خشک و دور از قسمت داخلی استخر نصب گردد. سیم کشی تجهیزات الکتریکی تنها باید به وسیله افراد مجرب انجام شود، تمامی تجهیزات الکتریکی که معیوب هستند نیز باید سریعا تعویض شوند.
 2. در صورتی که سونا در مکان های مرطوب استخر قرار بگیرد بیشتر تجهیزات الکتریکی بهتر است مجهز به رله عیب اتصال زمین گردند. البته که باید بدانید نصب و راه اندازی کردن هر یک از انواع تجهیزات الکتریکی باید بر مبنای معیارها و ضوابط خاصی انجام گیرد.
 3. پیش از تنظیم کردن تجهیزات الکتریکی سونا بهتر است که به طور کامل دست های خود را خشک کنید.
 4. زمان رعد و برق از سوناهایی که در فضای باز طراحی شده است به هیچ عنوان نباید استفاده کنید.
 5. دور تا دور گرمکن سونا را بهتر است با نرده هایی محافظ و یا موانع فیزیکی بپوشانید. همچنین تحت هیچ شرایطی از مواد قابل اشتعال را داخل گرمکن نباید استفاده کنید.
 6. در سونا خشک برای جلوگیری کردن از به دام افتادن افراد در صورت به وجود آمدن حادثه در ورود و خروج نباید قفلی وجود داشته باشد، بلکه تنها با فشار دادن باید درب باز و بسته شود.
 7. استفاده کردن کودکان از سونا تنها باید با نظارت والدین شان انجام گیرد. همچنین باید بدانید که استفاده کودکان زیر ۵ سال از سونا به دلیل عدم رشد غدد لنفاوی بدن به صورت کامل توصیه نمی گردد.
 8. خانم هایی که باردار هستند بدون مشورت پزشک نباید از سونا استفاده نمایند. این افراد بعد از مشورت با پزشک هم نیز باید محدوده دمای مشخص شده ای که قادر به استفاده از آن هستند را جویا گردند، چرا که دمای بیش از اندازه اتاق سونا ممکن است موجب آسیب دیدن جنین گردد.
 9. برای جلوگیری کردن از گرم شدن بیش از اندازه بدن و ایجاد حساس گرما زدگی بسیار زیاد بهتر است که بلافاصله بعد از ورزش های سنگین از سونا استفاده زیادی نداشته باشید. توصیه بیشتر پزشکان این است که ورزشکاران قبل از وارد شدن به سونا بهتر است کمی صبر کنند تا بدن آنها به طور کامل سرد شود و به وضعیت عادی باز گردد. آنها سپس می توانند از سونا استفاده کنند تا بدنشان آمادگی لازم را داشته باشد. نکاتی در مورد استفاده از سونا خشک
 10. بعد از نوشیدن قهوه، نوشابه های گاز دار و با برخی از داروها به هیچ عنوان نباید از سونا استفاده کنید. همچنین داروهایی که روی فشار خون یا ضربان قلب تاثیر می گذارند و همچنین موجب تپش قلب می گردند که با وارد شدن به سونا موجب فشار آمدن به قلب خواهند شد را نباید استفاده کنید.
 11. افرادی که به بیماری های قلبی، ریوی و فشار خون بالا یا پایین مبتلا هستند نباید به سونا بروند. همچنین آن دسته از افرادی که مشکلات تنفسی یا دیابت دارند هم بعد از مشورت کردن با پزشک متخصص باید اقدام به استفاده از سونا نمایند.
 12. در صورتی که شما در درون سونا احساس گیجی ،سردرد و یا خواب آلودگی داشته باشید باید بلافاصله از سونا خارج گردید. ماندن بیش از اندازه در سونا می تواند موجب گرم شدن بیش از اندازه و ایجاد تب در بدن گردد. این وضعیت به طور معمول هنگامی به وجود می آید که دمای داخل بدن چند درجه ای از محدوده متداول فراتر رود. در موارد حاد امکان دارد که فرد دچار بیهوش شود و حتی نتواند اقدام به خارج شدن از سونا نیز نماید.
 13. هرگز از سونا خشک برای چرت زدن یا خوابیدن استفاده نباید شود.

برای مشاوره با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *