نکات مهم درخصوص ایمن سازی استخر خانگی

ایمن سازی استخر خانگی

ایمن سازی استخر خانگی

همان طوری که برای ساخت هر یک از مکان های متنوع باید امنیت را در نظر بگیرید برای ساخت استخر هم نیاز است که به نکات ایمنی دقت داشته باشید. در صورتی که شما می خواهید یک استخر خانگی زیبا و شیک در خانه خود داشته باشید تنها نباید به زیبا بودن آن اهمیت دهید.

بلکه باید به نکاتی که مربوط به نگهداری از استخر و همچنین ایمنی استخر می باشد هم نیز توجه داشته باشید. پله های استیل باید در انتهای کم عمق استخر های خانگی نصب شوند. در قسمت پر عمق تنها شما نردبان ها را می توانید نصب کنید. اگر استخر طولش بیشتر از ۹ متر باشد می‌توانید در دو طرف آن از پله های استخر و یا نردبان استفاده نمایید.

به طور کلی شما باید به خوبی بدانید که برای ساخت استخر خانگی نیاز است به خوبی برخی از نکات مهم را در نظر بگیرید تا بتوانید از استخر طراحی شده خود تمامی بهره ‌برداری‌های لازم را داشته باشید.

فاصله ‌ای که بین کف پله های نردبان ایجاد می شود باید بر اساس استاندارد های مشخص شده باشد و نردبان استخر هم باید در برابر خوردگی مقاومت زیادی داشته باشد. همچنین کفپوش پله های نردبان باید دارای آج باشد تا از لیز خوردن افراد جلوگیری کند.

برخی از دیگر نکات ایمنی که جهت ساخت استخرهای خانگی باید در نظر داشته باشید را در ادامه بیان می کنیم تا شما با آگاهی بیشتری طراحی استخرهای خانگی را انجام دهید.

ایمن سازی استخر خانگی

نکاتی در مورد ایمن سازی استخر خانگی

برخی از نکاتی که در مورد ایمن سازی استخر خانگی اهمیت بسیار زیادی دارد و باید به آنها دقت داشته باشید عبارت است از :

  1. دستگیره استخر :

از جایی که نردبان و یا پله استخر نصب شده است دستگیره باید نصب گردد و بهتر است که نصب آن در بالای هر دو طرف استخر وجود داشته باشد تا پله پر عمق استخر به راحتی قابل رفت و آمد گردد. در این صورت باید بدانید که ایمنی جان شناگران تضمین خواهد شد.

  1. نرده استخر :

تمامی مناطق اطراف استخر باید به صورت کامل به وسیله یک روش موثر با ارتفاع حداقل یک متر و بیست سنت احاطه گردد. هر گونه فضای خاصی در اطراف استخر بهتر است که به گونه ای مشخص شده‌ از فضاهای دیگر استخر جدا شود تا افرادی که مایل به شنا کردن نیستند با خطر افتادن درون آب مواجه نشوند.

  1. نجات غریق استخر :

صندلی ناجیان غریق استخر باید در کنار لبه استخر باشد تا بتوانند به طور کامل کل استخر را ببینند. در واقع شما باید بدانید که برای طراحی استخر خانگی هم نیاز است صندلی هایی را در لبه استخر بگذارید. این صندلی ها بهتر است که به زمین متصل باشند.

البته صندلی های متحرک باید برای محکم شدن در کناره استخر باید جایی داشته باشند. در استخرهای روباز خانگی برای جلوگیری کردن از تابش آفتاب و انعکاس آن سایه بان ها بهترین انتخاب شما هستند.

  1. اتاق کمک های اولیه استخر :

یکی دیگر از نکات ایمنی که شما زمان ساخت استخرهای خانگی باید به آن دقت داشته باشید این است که فضایی را برای کمک های اولیه استخر اختصاص دهید. علاوه بر آن یک تخت، تلفن سینک و غیره را نیز بهتر است در کنار استخر و یا در اتاق کناری استخر طراحی کنید. تمامی قوانین استفاده از استخر باید به صورت خوانا باشد تا افراد بتوانند آنها را رعایت کنند.

  1. علائم هشدار دهنده استخر :

هر زمانی که منطقه استخر باز باشد ولی هیچ گونه سرویس نجات غریقی به استخر ارائه نگردد باید علائم هشدار دهنده در جلوی قسمت ورودی استخر و در داخل محوطه استخر نصب گردد تا کودکانی که با آنها آشنایی ندارند آن علائم را مشاهده کنند.

در واقع استخرهای خانگی بزرگ باید این علائم را داشته باشند. در این صورت آن دسته از افرادی که در آپارتمان تاکنون از استخر استفاده نکرده اند اطلاعات بیشتری در مورد استفاده از استخر به دست می آورند.

علائم هشدار دهنده استخر

  1. روشنایی استخر :

روشنایی مصنوعی باید در تمام استخرهای شنا که خانگی هستند مورد استفاده قرار بگیرد. در واقع آن دسته از استخرهایی که نور کافی ندارند برای اینکه به خصوص  کفشان دیده شود باید از نورهای مصنوعی استفاده کنند.

روشنایی سقفی روی سطح آب استخر بهتر است که حداقل ۳۲۰ لوکس باشد و همچنین زمانی که نورپردازی در درون آب استخر ندارید بهتر است که این مقدار به ۵۴۸ ها برسد.

تمامی چراغ ها و تجهیزات برقی که برای داخل استخر استفاده می گردد باید استانداردهای لازم را داشته باشد و به خوبی آب بندی گردد.

  1. تهویه استخر :

استخر های سرپوشیده خانگی اتاق های تجهیزات مکانیکی باید داشته باشند تا درون آنها سیستم های تهویه قرار بگیرد. تهویه استخر یکی از مهم ‌ترین و اصلی ‌ترین نکاتی است که شما برای طراحی استخرهای خانگی باید به آن دقت داشته باشید. در صورتی که استخر خانگی دارای تهویه نباشد مشکلات زیادی به دنبال خواهد داشت.

برای مشاوره با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *