استانداردها و ویژگی های استخر کودکان + مزایای آن

استخر کودکان

استخر کودکان

بیشتر طراحان استخر زمان ساخت استخر اقدام به طراحی استخر کودکان درون مجتمع می نمایند تا کودکان هم بتوانند در استخر مخصوص خود شنا کنند. بسیاری از والدین زمانی که به استخر می رفتند یکی از مهمترین مشکلاتشان نگهداری فرزند بود که با وجود استخر مخصوص کودکان این مشکل حل شد.

بیشتر استخرهای عمومی برای اینکه شرایط شنا را برای هر یک از افراد آسان سازند اقدام به طراحی بیشتر امکانات مربوط به استخر درون استخر می نمایند. در واقع هر یک از استخرهای عمومی دارای استخر مخصوص کودکان نمی باشند. بنابراین شما باید در بین انواع استخرهای عمومی یکی از آنها را برای شنا انتخاب کنید که دارای استخرهای کودکان است.

شما باید به خوبی بدانید همانطوری که به نکات و روش های کلی نگهداری از استخر توجه می نمایید باید به خوبی در مورد روش های نگهداری و اصولی از استخر کودکان هم دقت داشته باشید. استخرهای کودکان عمق کمی دارد ولی باید بدانید که عمق آن را برای یک نوزاد تا ۳ سال زیاد است و شما خودتان همراه با نوزاد درون استخر باید بروید

به طور کلی اگر شما قصد ساخت استخری برای کودکانتان دارید باید به خوبی برخی از نکات مهم را در نظر بگیرید تا استخر مناسبی را طراحی کنید. برخی از مهمترین و اصلی ترین ویژگی ها و مشخصات استخر مربوط به کودکان را در ادامه بیان می کنیم.

ویژگی های استخر کودکان

ویژگی های استخر کودکان

شما زمانی که قصد ساخت استخر کودکان را دارید باید به خوبی در مورد استخر مورد نظر اطلاعات کافی به دست بیاورید و سپس اقدام به ساخت آن نمایید. برخی از مهمترین ویژگی هایی که این نمونه از استخرها باید داشته باشد تا کودکان شنای لذت بخشی درون استخر انجام دهند عبارت است از :

 1. به طور کلی شما باید به خوبی بدانید که طول استخرهای کودکان نزدیک به ۴ تا ۸ متر می باشد، فضای کمی از استخرهای عمومی را به ساخت استخر مربوط به کودکان اختصاص می دهند. با این وجود باید بدانید که بیشتر استخرهای کودکان تا ۴ متر طول دارند.
 2. عمق استخرهای کودکان تا یک متر می باشد که همین ویژگی موجب می گردد بسیاری از کودکان به راحتی درون استخر شنا کنند. البته که باید بدانید کودکان کمتر از دو سال باید همراه با والدین درون این استخرها شنا کنند.
 3. برای نصب کردن وسیله های متنوع بازی روی این استخر باید فضایی را به آنها اختصاص دهید. به عنوان مثال در صورتی که می خواهید سرسره های آبی درون این استخر نصب کنید باید به خوبی استاندارد های نصب آن را بدانید و فضایی را به نصب آن اختصاص دهید.
 4. در صورتی که استخر شلوغ می شود باید تصفیه سازی استخرهای کودکان را به بهترین نحو ممکن انجام دهید. در واقع شما باید به خوبی بدانید که کودکان پوست حساسی دارند و به همین دلیل تمیز بودن آب استخر هم بسیار مهم است که به پوست کودکان آسیبی وارد نشود.
 5. یکی از مهمترین نکاتی که زمان ساخت استخر کودکان اهمیت بسیار زیادی دارد این است که انواع استخرهای کودکان را نیز بشناسید. همانطوری که دیگر استخرها با استفاده از روش ها و راهکارهای متنوع طراحی می شوند بهتر است بدانید که استخرهای کودکان هم با استفاده از استانداردهای مشخص شده ای باید با استفاده از روش های متنوع طراحی شوند.
 6. از دیگر ویژگی های استخرهای کودکان این است که، آنها دارای آب ملایم باشند. درجه آب آنها نباید زیاد سرد و نباید زیاد گرم گردد. بدن کودک باید با قرار گرفتن درون آب احساس سرما و گرما نداشته باشد. بیشتر استخرداران به خوبی با درجه استاندارد آب استخر برای شنا کردن کودکان آشنا هستند.
 7. مواد شیمیایی زیادی نباید برای تصفیه سازی این استخر درون آن ریخته شود. در واقع کودکان بدن تمیزی دارند ولی والدین آنها باید اصول و بهداشتی استخر را به کودکان خود بیاموزند تا آب استخر کثیف نشود.استاندرادهای استخر کودکان

مزیت های استخر کودکان

برخی از مهمترین مزایای استخر کودکان دارد و بسیاری از افراد به دلیل همین مزیت ها اقدام به ساخت این استخر می نمایند عبارت است از :

 1. مصرف برق و انرژی درون این استخرها بسیار کمتر از استخرهای دیگر می باشد. به همین دلیل است که بیشتر استخرداران در کنار استخر خود این نمونه از استخرها را هم طراحی می کنند.
 2. بازسازی و تعمیر آن هزینه کمتری در بر می گیرد و شما می توانید در کمترین زمان هر ایرادی درون آن به وجود می آید را رفع کنید.
 3. هزینه ای که برای ساخت این استخر پرداخت می کنید به دلیل کم حجم بودن بسیار مناسب و به صرفه می باشد. شما می توانید با هزینه به این به صرفه و مناسب برای ساخت این استخر اقدام کنید.
 4. مواد تصفیه ساز آب درون این استخر زیاد نیاز نیست که به کار برده شود و شما می توانید در کمترین زمان تصفیه سازی آن را انجام دهید. برای سرد و گرم شدن استخر به انرژی زیادی نیاز نیست.

برای مشاوره با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *