تصفیه استخر با اوزون در مقایسه با دیگر ضد عفونی کننده ها

تصفیه استخر با اوزون

شما زمانی که اقدام به ساخت استخر می نمایید باید به خوبی روش هایی که مربوط به نگهداری از استخر می باشد را هم بشناسید. تصفیه استخر با اوزون یکی از مهمترین روش هایی می باشد که برای تمیز کردن آب استخر از این روش استفاده می کنند.

به دلیل مزیت های بسیار زیادی که استفاده گاز اوزون دارد، تعداد زیادی از استخرها این گاز را برای تصفیه سازی آب استخر مورد استفاده قرار می دهند. اولین بار این گاز در کشور فرانسه برای تصفیه سازی آب استخر مورد استفاده قرار گرفت. شما باید به خوبی بدانید که تصفیه سازی آب استخر با استفاده از کلر بوی بد و نامطبوعی را در استخر به وجود می آورد که مراجعین را تا حدودی آزار می دهد.

وجود کلر در آب موجب می شود چشمان شناگران بسوزد و همچنین پوست خشک شود. با وجود پیشرفت تکنولوژی شما باید به خوبی بدانید که تصفیه و ضدعفونی آب استخر با اوزون یکی از بهترین روش های تصفیه سازی استخر شناخته می شود. از نظر کیفیت و قیمت این روش نسبت به روش های دیگر مزیت های بیشتری را به خود اختصاص داده و افراد زیادی از این روش استفاده می کنند.

گاز اوزون یکی از موثرترین و مطمئن ترین سیستم های گندزدایی در جهان به شمار می رود که محبوبیت بسیار زیادی در بین انواع روش های تصفیه سازی به خود اختصاص داده است.

تصفیه استخر با اوزون

تصفیه استخر با اوزون در مقایسه با دیگر ضد عفونی کننده ها

گاز اوزون بر خلاف ضد عفونی کننده های دیگری که در استخر به کار برده می شود مانند هکلر و فرمالین هیچ ماده مضر و سمی برجای نمی گذارد.

این  امر به دلیل نیمه عمر بودن اوزون است که پس از مدت کوتاهی شکسته می‌ شود و به مولکول پایدار اکسیژن تبدیل خواهد شد. در واقع باید بدانید که عمر اوزون بین ۱۷ تا ۳۰ دقیقه می باشد و بعد از آن به طور کلی ناپایدار می‌گردد. به دلیل پایدار نبودن گاز اوزون برای استفاده کردن از آن باید آن را در محلی که می خواهید استفاده کنید تولید نمایید.

اوزون به عنوان یک گاز اکسیژن بسیار قوی قابلیت های بسیار زیادی در مصارف خانگی و صنعتی دارد این در حالی است که اثرات زیست محیطی زیان باری به دنبال آن وجود نخواهد داشت. به طور کلی شما باید به خوبی بدانید که اوزون برخلاف کلر ترکیبات مضر و سرطان زا مانند هالومتان ها تولید نمی‌ کند.

در کلیه واکنش های اوزون پس از ترکیب آن با آلودگی‌های استخر مقدار زیادی گاز اکسیژن تولید می‌ شود. در نتیجه اکسیژن محلول در آب افزایش پیدا کرده و کیفیت آب استخرها نیز بهبود پیدا می ‌کند.

از دیگر مزیت های استفاده از آن حذف کردن خطرات و هزینه‌ های ناشی از تهیه، نگهداری، زنگ زدن لوله ها، حمل و نقل و غیره که در کلر وجود دارد می ‌باشد. ضد عفونی کردن آب استخر با استفاده از اوزون به جای کلر موجب می‌شود که بینی، پوست و چشم شناگر نسوزد.

تصفیه استخر با اوزون و از بین بردن آلودگی های آب

بسیاری از آلودگی های استخر ها به وسیله مراجعین استخر ایجاد می شود. آلودگی که درون استخر ها وجود دارد بسیار دینامیک بوده و به تعداد و تراکم مراجعه این تا حد زیادی بستگی دارد. به طور کلی شما باید به خوبی بدانید که آلودگی آب استخر به سه دسته تقسیم بندی می شود.

هر انسانی تعداد بسیار زیادی میکروارگانیزم مانند ویروس، قارچ و باکتری را حمل می کند که برخی از آنها امکان دارد بیماری زا باشد و با ورود به آب موجب بیماری دیگر افراد گردد. جامدات نامحلول که در آب استخر شناور هستند مانند مو، تکه نخ و غیره از دیگر دسته‌ بندی‌های آلودگی استخر می باشد.

بخش عمده مواد محلول آلوده در استخر عرق و اوره است. ترکیبات تشکیل دهنده این مواد در واکنش با کلر موجب بوی نامطبوع در فضا و سوزش چشم و اندام های تنفسی می ‌گردد.

ضدعفونی و تصفیه آب استخر با اوزون سبب شفافیت بیشتر آب شده و پوست و چشم را نمی سوزاند. به همین دلیل بسیاری از افراد می‌توانند برای پاکسازی استخر خود از اوزون استفاده کنند.

تصفیه استخر با اوزون

فرآیند تصفیه استخر با اوزون

در طول فرایندی که با استفاده از گاز اوزون استخر را تصفیه می نمایند چربی‌ها، روغن ‌ها و دیگر ناخالصی های آب استخر شنا به عناصر بسیار ساده تری تبدیل می‌ شود. همچنین فلزات سنگین، آهن، نیترات ها، سولفیدها و غیره را به انواع مواد غیر محلول تبدیل می نماید که آنها هم به وسیله فیلتراسیون حذف خواهند شد.

در اولین مرحله استفاده از این فرآیند باید بدانید که مواد نامحلول درشت به وسیله صافی از آب جدا شده و دیگر مواد نامحلول که کوچک تر هستند با استفاده از فیلتر شنی جدا می شوندن در برخی از مواقع برای جداسازی بهترین مواد از مواد شیمیایی باید بدانید که لخته ساز را مورد استفاده قرار می‌ دهند.

برای مشاوره با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *