مهمترین نکات برای ضدعفونی استخر باغ چیست ؟

ضدعفونی استخر باغ

سلامت آب استخر اهمیت بسیار زیادی دارد که بسیاری از افراد شاید بعد از ساخت استخر به این مورد توجه زیادی نشان ندهند. در واقع شما باید بدانید بیشتر روش های مربوط به نگهداری از استخر مربوط به تمیز نگه داشتن آب درون استخر می باشد و شما هم باید به خوبی این امر را در نظر داشته باشید.

ضدعفونی استخر باغ باید بر اساس روش ها و نکات استاندارد باشد تا قادر باشید استخر باغ خود را همیشه تمیز نگه دارید. بیشتر افراد باغدار و ویلادارها با مسئله تمیزی آب استخر درگیری دارند تا زمانی که بهترین دستورالعمل را برای تمیز کردن آب درون استخر پیدا کنند.

برای تعویض کردن مداوم آب استخر باید هزینه زیادی را پرداخت کنید، بنابراین شما برای تمیز نگه داشتن آب استخر باغ نیازی نیست که حتما آب درون آن را تعویض کنید. در واقع شما بدون تعویض کردن آب استخر می توانید استخری شفاف و تمیز داشته باشید.

تمیز کردن استخر باغ پروتکل های ویژه و مخصوص به خودش را دارد. شما از استخر باغ خود در ماه های گرم باید بیشتر مراقبت کنید تا همیشه استخری تمیز و سالم داشته باشید. با رسیدگی هفتگی به استخر خود قادر خواهید بود که همیشه درون استخر شنا کنید.

ضدعفونی استخر باغ

نکاتی در مورد ضدعفونی استخر باغ

شما با رعایت کردن و افزایش آگاهی خود در مورد نحوه تمیز نگه داشتن استخر باغ می توانید برخی از نکات را در نظر بگیرید تا قادر باشید آب استخر را همیشه تمیز نگه دارید. برخی از اصول و قوانین که مربوط به ضدعفونی کردن آب استخر باغ می باشد عبارت است از :

  1. نقش پمپ :

مرکز اصلی سیستم گردش آب به وسیله پمپ انجام می شود. آب از استخر باغ حرکت می نماید و بعد از عبور کردن از فیلتر برای حذف هر نوع گرد و غبار، خاک و مواد دیگر به صورت مجدد به استخر باز خواهد گشت. اگر پمپ قرار داده شده درون استخر به خوبی کار نکند آب هم به گردش در نمی آید و راکد ماندن آب یکی از دلایل اصلی جلبک زدن آب می باشد.

در واقع بسیاری از افراد شاید به نقش پمپ درون آب استخرهای باغ و ویلا دقت نداشته باشند. در صورتی که باید بدانید  شرایط استخرتان برای تمیز باقی ماندن به این امر تا حد بسیار زیادی بستگی دارد.

  1. سیستم تصفیه :

کار اصلی و مهم سیستم تصفیه درون استخرهای باغ حذف کردن گرد و غبار و خاک به دست آمده از درون آب استخر می باشد. شما باید به خوبی بدانید که ضدعفونی استخر باغ با استفاده از سیستم تصفیه انجام می شود و باید به این مورد توجه بسیار زیادی داشته باشید.

فیلتر درون این سیستم یکی از مهمترین و اصلی ترین بخش های آن می باشد. در واقع باید بدانید تنها به وسیله سیستم تصفیه است که می توانید تصفیه سازی آب استخر را به بهترین شکل ممکن انجام دهید. فیلترهای درون سیستم تصفیه به چند دسته تقسیم بندی می شود که هر یک از آنها دارای ویژگی ها و مشخصات متنوعی می باشد. هر یک از انواع فیلترها همراه با کارایی شان عبارت هستند از :

  • فیلتر شنی که به وسیله مقداری شن تجهیز شده است و برای تمیز کردن آب درون استخر از شن های درون این فیلتر استفاده می شود.
  • فیلترهای کارتریجی که انواع متنوعی دارند و هر یک از انواع آن هم دارای ویژگی ها و مشخصات خاصی می باشد.
  • فیلترهای دیاتومه یکی از دیگر انواع فیلترهای تصفیه ساز آب درون استخر می باشد که شما برای راندمان بهتر آب درون استخر می توانید یکی از آنها را خریداری کنید.تمیز نگه داشتن استخر باغ
  1. نقش کلر :

کلرزنی یکی از روش های قدیمی ضدعفونی استخر باغ می باشد که در گذشته تنها از این روش برای تصفیه سازی آب درون استخر استفاده می کرده اند. اما اکنون شما باید به خوبی بدانید که روش های دیگری هم برای تصفیه سازی آب استخر به کار برده می شود.

یکی از اساسی ترین موادی که برای ضدعفونی کردن آب درون استخرها به کار برده می شود و آلودگی ها را به طور کامل از بین می برد کلر است. زمانی که افراد وارد آب استخر می شوند آلودگی های آب استخر را افزایش می دهند که با کلر می توانید آن آلودگی ها را از بین ببرید.

  1. سختی کلسیم در آب :

سختی کلسیم اندازه کلسیم حل شده درون آب استخر می باشد. زمانی که مقدار کلسیم درون آب استخر زیاد باشد در بسیاری از تجهیزات استخر رسوب ایجاد می کند.

شما باید به خوبی بدانید که محدوده مشخص شده ای برای سختی آب کلسیم درون استخر وجود دارد و اگر آن تعادل بهم بخورد ممکن است که سختی آب درون استخر افزایش پیدا کرده و تجهیزات به مرور زمان فرسوده شوند. بنابراین با ضدعفونی کردن آب درون استخر باید این سختی ها را از بین ببرید تا از استخر مراقبت کنید.

برای مشاوره با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *