راهنمای آب بندی استخر با z90 و SA12

آب بندی استخر با z90 و SA12

نگهداری از استخر با استفاده از روش های متنوعی انجام می شود که یکی از مهمترین این اقدامات و روش ها آب بندی استخر با استفاده از چسب  z90 و SA12 می باشد. هر یک از افرادی که ساخت استخر را انجام می دهند باید به خوبی در مورد شیوه های نگهداری از استخر و افزایش دادن طول عمر استخر هم اطلاعات بیشتری به دست آورند.

آب بندی کردن استخرها اهمیت بسیار زیادی دارد و شما باید به خوبی در مورد چسب هایی که جهت آب بندی انواع استخر مورد استفاده قرار می گیرد اطلاعات بیشتری داشته باشید.

آب بندی استخر با z90 و SA12

چرا آب بندی استخر با چسب  z90 و SA12 طرفدار دارد ؟

این نمونه از عایق رطوبتی استخرها استحکام فوق العاده و بی نظیری دارد و امکان انجام دادن هر نوع تعمیراتی را بدون نیاز به تجهیزات اضافی برای شما فراهم می کند. انعطاف پذیری بالای این نمونه از چسب شما را قادر می نماید تا از آن برای سطوح فایبرگلاس و اتصالات انبساطی در استخر شنا و اطراف آن استفاده نمایید.

همچنین این ماده برای آن دسته از سیستم هایی که آب آن ها نیاز به ضدعفونی پیدا می کند هیچ خطری ندارد و برای تعمیر کردن استخرهای کشاورزی نیز قابل استفاده خواهد بود.

طرز استفاده از چسب  z90 و SA12 برای آب بندی استخر

طرز استفاده از چسب های z90 و SA12 برای آب بندی استخر به این شرح است :

 1. برای به کارگیری و استفاده از چسب های مورد نظر مانند دیگر روش های آب بندی باید که ابتدا به خوبی سطح استخر را تمیز کنید. برای انجام دادن این کار باید به وسیله یک پد سطوح استخر را از مواد اضافی و آلودگی هایی که درون استخر به وجود آمده است به خوبی پاک نمایید.
 2. آن دسته از استخرهایی که موزاییکی هستند امکان دارد که کاشی شکسته و یا ترک خورده ای داشته باشند و یا اینکه درزگیر بین آنها به طور کلی از بین رفته باشد. اما شما نیازی نیست که نگران نباشید چرا که آب بندی استخر با استفاده از چسب های مورد نظر کمک می‌ کند تا سرامیک های شکسته شده دوباره به یکدیگر وصل شوند. یکی از مهمترین مزیت های این چسب ها همین مورد است که بسیاری از افراد را مشتاق خرید چسب می نماید.
 3. اکنون باید چسب ها را با مقداری آب ترکیب نمایید و با استفاده از ابزار آلاتی مثل اسپری و یا برس آن را روی سطح خشک شده استخر مورد استفاده قرار دهید. دقت داشته باشید که ترکیب آب با چسب باید بر اساس میزانی باشد که روی بسته بندی محصول آن را درج کرده اند. جهت اطمینان بیشتر می توانید از دو لایه چسب روی سطوح مورد نظر استخر استفاده کنید.
 4. در صورتی که می خواهید از این ماده به صورت چند لایه استفاده نمایید بهتر است که حدود ۱۰ ساعت صبر کنید و سپس لایه بعدی را روی استخر اعمال نمایید.
 5. برای درزگیری سرامیک ها شما می توانید مقداری از این ماده را با ملاتی که بتنی است استفاده کرده و به خوبی درزها را با استفاده از آن پر کنید.
 6. به کارگیری نمونه از چسب ها در مخلوط بتن موجب افزایش بخشیدن استحکام و بالا رفتن مقاومت آن در برابر رطوبت می گردد. آب بندی هر یک از استخرها با چسب بتن نیز تا حد بسیار زیادی امکان پذیر می باشد.

آب بندی استخر با z90 و SA12

مزیت های استفاده از چسب  z90 و SA12 برای آب بندی استخر

برخی از مهمترین مزیت هایی که آب بندی استخر با استفاده از چسب  z90 و SA12 دارد عبارت است از :

 1. چسب های مورد نظر برای واترپروف کردن تمامی سازه هایی که در مجاورت استخر قرار دارند مناسب می باشند.
 2. مقاومت بتن استخر با استفاده از این چسب ها در برابر فشار و رطوبت تا حد بسیار زیادی افزایش پیدا می‌کند.
 3. برای ترکیب این نمونه ها از چسب ها مواد نانو استفاده شده که همین ویژگی موجب می گردد هیچ خطری برای محیط زیست به وجود نیاید. علاوه بر این شما باید به خوبی بدانید که استفاده از عایق های رطوبتی نانو این اطمینان را به شما ارائه می دهد که استخر خود را تا سال‌های سال در برابر نفوذ رطوبت حفظ خواهید کرد.
 4. شما می توانید این نمونه از چسب ها را با رنگ ها نیز ترکیب کنید تا ساختار و زیبایی بیشتری به دست آورند.
 5. در ترکیب این ماده و چسب های عایق بندی از هیچ ماده شیمیایی که مضر باشد استفاده نشده است و به همین دلیل تماس آن با آب آشامیدنی خطری را به بار نمی آورد و شما با خیال آسوده می توانید از آن استفاده کنید.
 6. جهت ترمیم و رفع نشتی از این نمونه چسب ها استفاده بسیار زیادی می‌شود. در واقع باید چسب های عایق بندی برای استخر به بهترین نحو ممکن عمل می نمایند.
 7. این نمونه از چسب ها را برای استفاده در مخازن آب شرب که کلر زیادی دارند به عنوان عایق رطوبتی مورد استفاده قرار می ‌دهند.

برای مشاوره با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *