آشنایی با مواد ضدعفونی کننده آب استخر

مواد ضدعفونی کننده آب استخر

هر یک از افرادی که اقدام به ساخت استخر می نمایند باید به خوبی در مورد موادی که به عنوان تمیز کننده آب استخر به کار می روند اطلاعات خود را افزایش دهند. شما باید به خوبی بدانید که تعداد مواد ضدعفونی کننده آب استخر زیاد است و هر یک از آنها برای نگهداری استخر به کار می روند.

استخرها در صورتی آب تمیز و پاکیزه دارند که مواد ضد عفونی کننده مناسبی درونشان به کار برده شود. استخرداران باید در مورد عمومی ترین روش های ضدعفونی کردن آب استخر اطلاعات بیشتری به دست آورند. در ادامه برخی از مهمترین این مواد را نام می بریم تا شما با استفاده از آنها بتوانید آب استخر خود را همیشه تمیز نگه دارید.فروش مواد ضدعفونی کننده آب استخر

معرفی مواد ضدعفونی کننده آب استخر

برخی از مهمترین و اصلی ترین موادی که به عنوان مواد ضدعفونی کننده آب استخر کاربرد زیادی دارد و شما باید با آنها برای تمیز کردن آب استخر آشنایی داشته باشید عبارت است از :

  1. کلر :

شک نداریم که کلر عمومی ترین روش برای ضد عفونی کردن آب استخر می باشد. هر چند باید بدانید که برخی از دیگر روش ها در حال جایگزین شدن کلر هستند. کلر به وسیله واکنش شیمیایی با آب قادر است بطور ساده ای باکتری های درون آب استخر را از بین ببرد.

کلر بعد از ریخته شدن درون آب استخر ابتدا به یون هیپوکلریت و سپس به اسید هیپوکلرو تبدیل می شود. کلر بعد از تخریب و یا خنثی کردن باکتری های درون آب آنها را به وسیله اکسید سازی تباه می سازد. یکی از مهمترین ویژگی های مثبت کلر در این است که ماندگاری طولانی دارد و می تواند بدون آنکه خراب شود مدت زمان زیادی نگهداری گردد.

از سوی دیگر شما باید بدانید که کلر به صورت گاز, مایع و جامد در دسترس استخرداران قرار می گیرد. علاوه بر این کلر بعد از اضافه شدن به آب استخر، آب استخرها را مدت زمان زیادی ضدعفونی شده نگهداری می نماید. قیمت کلر زیاد بالا نیست و استفاده آسانی دارد.

  1. نمک کلر :

در بسیاری از کشورها نمک کلر استفاده گسترده تری نسبت به کلر آب دارد, چرا که کلر در فرآیندی به نام الکترولیز تولید می شود ولی نمک آن این ویژگی را ندارد. کلر از نمک تولید می شود و بعد از اینکه آب استخر را ضد عفونی می کند دوباره به نمک تبدیل می گردد و این فرآیند به طور دائم ادامه پیدا می کند.

یکی از معایب مهم نمک کلر هزینه زیاد راه اندازی اولیه آن می باشد. این مسئله بستگی به ویژگی سیستم انتخابی استخر شما و هزینه برقی است که باید به وسیله شما پرداخت شود. همچنین نیاز دارید که سل های نمک را در این روش بعد از ۳ تا ۵ سال استفاده جایگزین کنید.

از سوی دیگر شما باید توجه داشته باشید که غلظت بالای کلر در برخی از  مواقع خورنده بوده و به تجهیزات درون استخر مانند سیستم های روشنایی و پله ها آسیب وارد سازد. نمک کلر قدرت آسیب رسانی بسیار زیادی به لعاب و محوطه بیرونی استخر را به همراه دارد. با این حال اگر سیستم به درستی کار کند این اتفاق نمی افتد.

  1. برم :

زمانی که صحبت از مواد ضدعفونی کننده آب استخر می شود باید بدانید که کلر و برم هیچ تفاوتی با هم ندارند. با این وجود محصولات جانبی برم با یکدیگر فرق می کنند. کلر یکی از مواد ضدعفونی کننده ای است که کلر آمین ها را می سازد تا با باکتری های آب واکنش نشان دهند.

برم نوع دیگری از مواد ضدعفونی کننده به نام برآمین را تولید می کند که این ماده مانع وارد شدن گرد و خاک و کثافات به درون آب استخر می گردد.

آب استخر هیچ مزیتی از مواد به دست آمده کلرآمین ها به دست نمی آورد در حالی که برآمین برای آب مفید می باشد. دلیل اصلی این امر در این است مواد ضد عفونی کنندگی برآمین ها می توانند درون آب باقی بمانند.

زمانی که برم در آب و هوای گرم استفاده گردد پایدارتر از کلر می باشد و بوی آن نیز تند نیست. این دلیل موجب شده که برم را یک ضد عفونی کننده عالی برای استخرهای شنا شناسایی کنند. برم بعد از ترکیب شدن با آلاینده ها هم موثر می باشد و به همین دلیل ماندگاری بیشتری از کلر دارد.خرید مواد ضدعفونی کننده آب استخر

  1. یونیزه کننده :

یونیزه کننده ها یکی دیگر از مواد ضدعفونی کننده آب استخر می باشد که یون های مس و فلزات سخت را درون آب استخر رها می کند. باکتری های درون آب در اثر مواجهه با این یون ها از بین خواهند رفت. دو نمونه یونیزه کننده ها داریم که یکی از آنها الکتریکی و دیگری کارتریج معدنی می باشد. تا زمان رها شدن یون ها درون آب یونیزه کننده الکتریکی تنها فلزات را با جریان برق شارژ خواهد کرد.

برای مشاوره با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *