بهترین روش های آب بندی و عایق کاری استخر + معرفی ۵ روش

آب بندی و عایق کاری استخر

آب بندی و عایق کاری استخر

یکی از مهمترین گام هایی که در ساخت استخر باید در نظر داشته باشید آب بندی و عایق کاری استخر می باشد. این مسئله که شما زمان نگهداری از استخر به خوبی روش های مراقبتی را بشناسید و آنها را اجرا کنید اهمیت بسیار زیادی دارد.

روش های متنوعی برای عایق کاری استخرها وجود دارد که در بین انواع این روش ها باید به نوع استخر ابتدا دقت داشته باشید و سپس یکی از روش ها را اجرا نمایید. آب بندی کردن استخرها بسته به نوع کاربری و ساختی که دارند می تواند با یکدیگر متفاوت باشد. موادها و روش های متنوعی برای آب بندی کردن استخرها وجود دارد که باید به خوبی این روش ها را بشناسید و اجرا کنید.

استفاده کردن از مواد عایق کاری که استاندارد باشد اهمیت بسیار زیادی دارد و شما از دردسرهای آینده دور می کند. امروزه از آنجایی که علم و تکنولوژی پیشرفت کرده است هر روزه مواد و متریال های متنوعی برای آب بندی و عایق کاری استخر به کار گرفته می شود.

روش های جدید و راحت تری به تازگی ابداع شده است که افراد برای راحتی بیشتر می توانند این روش ها را برای ساخت استخر به کار بگیرند. ولی در بین انواع این روش ها باید بهترین روش آب بندی به کار گرفته شود. برخی از انواع روش های عایق کاری و آب بندی استخر را در ادامه بیان می کنیم تا اطلاعات بیشتری در مورد این روش ها داشته باشید.

آب بندی و عایق کاری استخرهای شنا

روش های آب بندی و عایق کاری استخر

برخی از مهمترین و بهترین روش هایی که برای آب بندی و عایق کاری استخر مورد استفاده قرار می گیرد و شما می توانید از آنها استفاده کنید عبارت هستند از :

  1. استفاده از مواد نانو :

همه شما به خوبی می دانید که نانو یکی از روش ها و فناوری های جدید به شمار می رود. بیشتر لباس هایی که با این متریال تولید می شوند ضد آب هستند. بنابراین این ویژگی برای آب بندی و عایق کاری استخر اهمیت بسیار زیادی دارد و مزیت های بیشتری به دنبال خواهد داشت.

در فناوری نانو از موادی که در مقیاس و بافت کوچک مورد استفاده قرار می گیرند استفاده می شود که امکان عبور آب از درون آنها وجود ندارد. این نمونه از مواد مقاومت بالایی در برابر فرمول های متنوع از خودشان نشان می دهند.

  1. عایق های Z 90 :

یکی از دیگر روش های آب بندی و عایق کاری استخر استفاده از چسب های عایق بندی زد ۹۰ می باشد که این چسب ها مایعی به رنگ شیری هستند. از جمله اصلی ترین ویژگی های آنها ۱۰۰ درصد ضد آب بودنشان می باشد و یک راه حل مناسب برای جایگزین کردن عایق های قدیمی مانند ایزوگام و قیر است.

رزین ها و رنگ های اکریلیک متنوعی پایه اصلی این نمونه از رنگ ها را تشکیل می دهند. شما می توانید این عایق را در بیشتر ملات ها به کار بگیرید. قیمت خرید این چسب زیاد بالا نیست و به همین دلیل به صورت گالنی قادر خواهید بود که آن را خریداری کنید.

  1. چسب های SA 12 :

این نمونه از چسب ها یکی از معروف ترین متریال های آب بندی و عایق کاری استخر به شمار می رود. سطح پیوند عالی که این چسب با بتن ها و سیمان ها دارد یکی از اصلی ترین ویژگی های آن می باشد. همچین شما می توانید از این چسب برای گرفتگی نشتی استفاده کنید.

با استفاده از این چسب قادر خواهید بود که سطوح بتنی قدیمی را به بهترین نحو ممکن به یکدیگر بچسبانید. این ماده به صورت مایع و رنگ سفید است، به طور معمول از آن برای آب بندی و نماسازی استخر استفاده بسیار زیادی می کنند. مقاومت بالای چسب در برابر آب یکی از اصلی ترین دلایل استفاده بیش از اندازه از چسب شده است.

روش های آب بندی و عایق کاری استخر

  1. روش ژئوممبرین :

این روش یکی از روش های استاندارد و با کیفیتی می باشد که البته باید بدانید بیشتر برای استخرهای کشاورزی از آن استفاده می کنند. استفاده از این روش برای استخرهای شنا چندان توصیه نمی شود. هزینه اجرای آن به دلیل بستر بندی آب با خاک زیاد بالا نیست.

ورقه های ژئوممبرین در این روش مورد استفاده قرار می گیرد که ضخامت هر یک از آنها با دیگری متفاوت می باشد. شما در آن دسته از استخرهایی که شیب تند دارند نمی توانید این روش عایق کاری را مورد استفاده قرار دهید.

  1. استفاده از رنگ ها و روکش ها :

این روش آب بندی و عایق کاری استخر یکی از روش های کم هزینه برای صاحبان استخر می باشد. البته که باید بدانید عمر و ماندگاری این روش نسبت به دیگر روش ها تا حدودی کمتر است. اینکه شما با دقت و رعایت نکات مهم رنگ را به دیواره استخر بزنید در این روش اهمیت بسیار زیادی دارد.

برای مشاوره با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *