استخر شنا روباز و سرپوشیده + ویژگی ها و مزایای آنها

استخر سر پوشیده

استخر شنا روباز و سرپوشیده

در صورتی که شما مشغول به ساخت استخر هستید بدون شک اولین مسئله ای که برایتان اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت این است که بین استخر شنا روباز و سرپوشیده یکی را انتخاب کنید. اینکه شما بتوانید مناسب ترین و بهترین استخر سرپوشیده و یا روباز را انتخاب کنید بستگی به فضای در اختیارتان دارد.

در این زمینه آن دسته از مهندسان و طراحانی که طراحی استخر را انجام می دهند به خوبی قادر هستند شما را برای انتخاب استخر راهنمایی کنند. شما باید به خوبی از مزیت های هر دو استخر و ویژگی های آنها اطلاعات بیشتری داشته باشید.

همچنین بهتر است شیوه نگهداری از استخر را هم بدانید و سپس آن را سفارش دهید تا برایتان طراحی کنند. برخی از مهمترین و اصلی ترین مواردی که در مورد این دو نمونه استخر شنا وجود دارد را در ادامه بیان می کنیم تا اطلاعات بیشتری در مورد طراحی و مزیت های آنها داشته باشید.

ویژگی ها و مزیت های استخر شنا سرپوشیده

یکی از مهمترین نکاتی که در مورد طراحی استخر شنا سرپوشیده وجود دارد این است که شما برای ساخت استخر نیاز است هزینه بیشتری را پرداخت کنید. در واقع سیستم هایی که برای این استخر خریداری می کنید هزینه خریداری بالاتری دارد و شما باید برای اینکه امنیت استخر را افزایش دهید این سیستم ها را خریداری کنید.

دمایی که برای کنترل آب درون استخر باید همیشه تنظیم کنید تا ۴۰ درجه است و این کنترل دما به وسیله دستگاه ها و سیستم های منحصر به فرد می باشد.

ویژگی ها و مزیت های استخر شنا سرپوشیده

اگر شما می خواهید در تمام فصول سال شنا کنید باید بدانید که استخر سرپوشیده انتخاب مناسب تری برایتان می باشد.

مزیت هایی که این استخر دارد بسیاری از افراد را جهت طراحی استخر ترغیب می نماید. برخی از اصلی ترین و مهمترین نکاتی که مربوط به ساخت و طراحی این استخر می باشد عبارت است از :

  • در تمام فصول سال می توانید از این استخر استفاده کنید و از مزیت های آن بهره مند شوید.
  • زمان زیادی را نیاز نیست که برای تمیز کردن استخر صرف نمایید. در واقع کثیفی هایی مانند برگ و خار و خاشاک در استخرهای سرپوشیده وجود ندارد.
  • بالا بودن امنیت استخرهای سرپوشیده یکی از دیگر ویژگی ها و مزیت های آن می باشد. از آنجایی که فضای این استخر بسته است شما می توانید بدون دغدغه کودکان خود را درون این فضا بگذارید تا شنا کنند.

ویژگی ها و مزیت های استخر شنا روباز

هر یک از افرادی که قصد طراحی استخر شنا روباز را دارند نیاز نیست که هزینه زیادی را مانند استخرهای سرپوشیده پرداخت کنند. در واقع باید بدانید که شما سیستم های متنوعی مانند تهویه، گرمایش، سرمایش و یا … را نیاز نیست درون این استخرها به کار ببرید.

بنابراین طراحی استخری که روباز باشد هزینه کمتری نسبت به استخرهای سرپوشیده دارد.

قیمت طراحی استخر بسته به نوع استخری که شما می خواهید انتخاب کنید با یکدیگر متفاوت می باشد. برخی از استخرها بتنی، فایبرگلاس و یا وینیل می باشند. به طور معمول شما باید به خوبی بدانید که استخرهای بتنی هزینه بیشتری را نسبت به دیگر نمونه  استخرها به خود اختصاص می دهد.

ویژگی ها و مزیت های استخر شنا روباز

مدل اجرا و ساخت استخر هم تاثیر بسیار زیادی روی قیمت نهایی طراحی استخر دارد. برخی از طراحی هایی که برای ساخت استخر به کار برده می شود پیچیدگی های بسیار زیادی دارد و شما باید به خوبی این مسئله را در نظر داشته باشید.

مواد اولیه ای که برای طراحی استخر به کار می برید باید از بین بهترین و با کیفیت ترین متریال ها باشد تا قادر باشید از استخر مدت زمان طولانی استفاده کنید. البته که شما باید بدانید با طراحی و ساخت این نوع استخر نمی توانید در هر فصل سال از آن استفاده کنید. با این وجود برخی از مزیت هایی که این استخر دارد محبوبیت آن را تا حد زیادی افزایش داده و این مزیت ها که بسیار مهم می باشد عبارت است از :

  • شما درون این استخرها به گرمکن استخر دیگر نیاز ندارید، به همین دلیل هزینه ای برای صرف انرژی پرداخت نخواهید کرد.
  • هزینه ساخت این نوع از استخرها نسبت به استخر سرپوشیده کمتر است. شما برای طراحی کردن استخر روباز به عایق سازی و پیاده سازی سیستم های گرمایشی نخواهید داشت. بنابراین با کمترین هزینه می توانید این استخرها را طراحی کنید و از مزیت های آنها بهره مند شوید.
  • برای فصل تابستان استخر روباز بهترین انتخابی است که می توانید داشته باشید. در واقع باید به خوبی بدانید که استخرهای روباز برای آفتاب گیری انتخاب مناسبی می باشند.
  • شما می توانید بسته به متراژ فضایی که دارید یکی از بهترین نمونه طراحی های استخر را انتخاب کنید. دقت داشته باشید که زمان انتخاب یکی از طراحی های استخر باید به خوبی فضایی که در اختیار دارید را مورد بررسی قرار دهید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *