آیا استخرهای شنا از ویروس کرونا در امان هستند؟ + ۶ نکته کلیدی

آیا استخرهای شنا از ویروس کرونا در امان هستند ؟

آیا استخرهای شنا از ویروس کرونا در امان هستند؟

امروزه بسیاری از افراد از ترس ویروس کرونا در استخر از رفتن به استخر خودداری می کنند. در واقع یکی از دغدغه های اصلی افراد برای رفتن به استخرهای شنا ویروس کرونا می باشد. این مسئله که استخر و یا جکوزی به درستی مدیریت شود برای در امان نگه داشتن ویروس کرونا درون استخر اهمیت بسیار زیادی دارد.

در صورتی که شما اقدام به ساخت استخر می نمایید باید به خوبی در مورد نکاتی که مربوط به نگهداری از استخر می باشد اطلاعات خود را افزایش دهید. ویروس کرونا مدت زمان زیادی در استخر نمی ماند، ولی با این وجود بسیاری از افراد از ترس بیماری به استخرها نمی روند.

نکاتی در مورد نگهداری از استخرهای شنا در دوران بیماری کرونا

اگر شما به عنوان یکی از صاحبان استخرهای شنا دغدغه اصلی تان این است که افراد به راحتی با وجود بیماری کرونا به استخر بیایند باید به برخی از نکات دقت داشته باشید. توجه کردن به برخی از نکات مربوط به مراقبت از استخرها اهمیت بسیار زیادی دارد.

در این صورت می توانید همیشه استخر را تمیز کرده تا افراد با خیال راحت در استخر شنا کنند. برخی از نکاتی که در مورد مراقبت کردن از استخرها با وجود بیماری کرونا اهمیت دارد عبارت است از :

  1. تمیز نگه داشتن آب استخر :

یکی از مهمترین نکاتی که مربوط به نگهداری از استخر می باشد و شما با وجود بیماری کرونا باید به این نکته دقت داشته باشید این است که استخرها را به خوبی تمیز کنید. تعادل شیمیایی استخر اگر به صورت هفتگی انجام شود می توانید امنیت و تمیزی استخر را تضمین کنید. توجه داشته باشید که باید مواد ضد عفونی سالمی را برای ضد عفونی کردن استخر خود مورد استفاده قرار دهید.

  1. افراد ناخوشایند و بیمار را نپذیرید :

از دیگر نکاتی که اهمیت بسیار زیادی دارد این است که افراد بیمار و مریض احوال را به درون استخر را ندهید. شما می توانید با دستگاه های ویژه ای مانند طب سنج هر فردی را که وارد استخر می شود از نظر سلامت مورد بررسی قرار دهید و سپس اجازه دهید وارد استخر شود.

دقت داشته باشید که برخی از افراد بیمار را باید به خوبی از نظر سلامتی بررسی نمایید و از راه دادن آنها به درون استخر خودداری کنید.

  1. افراد کمتری را قبول کنید :

برای اینکه ازدحام جمعیت درون استخرهای شنا کمتر شود و افراد با خیال راحت بتوانند ورزش کنند بهتر است که افراد کمتری را جهت شنا کردن در استخر بپذیرید. در این صورت شما می توانید به هر فردی تایم مشخص شده ای برای شنا کردن بدهید.

اینکه شما بتوانید به خوبی زمان مشخص شده ای را برای هر سانس بگذارید و افراد در اندازه تعیین گشته ای را درون استخر راه ندهید یکی از بهترین روش های مقابله با ویروس کرونا در استخر می باشد.

آیا استخرهای شنا از ویروس کرونا در امان هستند ؟

  1. افراد پیش از وارد شدن به استخر دوش بگیرند :

پیش از اینکه افراد وارد استخر شوند باید دوش بگیرند و بهتر است که بدن خود را با آب و صابون به خوبی شستشو دهند. شما به عنوان فردی که صاحب استخر می باشد باید به خوبی دقت کنید که شرایط تمیزی دوش ها و مواد شوینده را مورد بررسی قرار دهید.

هر یک از شناگران پیش از اینکه وارد آب درون استخر شوند را باید راهنمایی کنید تا دوش گرفته و بدن خود را هم به خوبی با استفاده از مواد شوینده شستشو دهند.

  1. صندلی ها و حوله ها را ضد عفونی کنید :

در بسیاری از انواع استخرهای شنا صندلی های متنوعی وجود دارد. شناگران به طور معمول برای استراحت کردن از این صندلی ها استفاده می کنند. شما باید به خوبی هر یک از صندلی ها را ضد عفونی کنید تا دچار از ویروس پاک شوند.

اینکه صندلیها را به طور دائم تمیز کنید و حوله ها را هم ضد عفونی نمایید اهمیت بسیار زیادی دارد و باید به خوبی این مسئله مهم را در نظر داشته باشید. آن دسته از استخرهایی که پیشرفته هستند به طور معمول حوله های را در اختیار شناگران قرار می دهند. امروزه ولی با وجود ویروس کرونا تمامی استخرها باید حوله های ضد عفونی شده به شناگران تحویل دهند.

  1. محوطه استخر را با کلر شستشو دهید :

شستشوی استخرها با استفاده از کلر اهمیت بسیار زیادی دارد و شما باید به خوبی این مسئله مهم را در نظر داشته باشید. آن قیمت هایی که آب راکد دارند را باید بیشتر از دیگر قسمت ها به خوبی شستشو دهید.

دقت داشته باشید که شستشو دادن استخر با استفاده از کلر اهمیت بسیار زیادی دارد و شما برای اینکه استخر تمیز و بدون ویروس داشته باشید باید به استفاده از این ماده شیمیایی اهمیت بیشتری دهید. در دورانی که ویروس کرونا وجود دارد باید استفاده از کلر را نسبت به گذشته افزایش دهید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *