بهترین سازه برای ساخت استخر در مناطق سردسیری چیست ؟

بهترین سازه برای ساخت استخر در مناطق سردسیری چیست ؟

بهترین سازه برای ساخت استخر در مناطق سردسیری

اگر شما می خواهید اقدام به ساخت استخر در مناطق سردسیری نمایید باید به خوبی در مورد نوع استخرهایی که مناسب این مناطق است آگاهی تان را افزایش دهید. طراحی استخرها در مناطق سردسیر با مناطق دیگر متفاوت می باشد و از  مصالح و مواد خاصی برای ساخت این استخرها استفاده می کنند.

شما برای اینکه نگهداری استخر را به بهترین شکل ممکن دنبال کنید باید ابتدا به خوبی نحوه ساخت و طراحی استخر را به درستی اجرا نمایید. اینکه بدانید در هر منطقه ای چه متریال هایی برای ساخت انواع استخرها به کار برده می شود اهمیت بسیار زیادی دارد.

هر یک از طراحان و مهندسینی که ساخت استخر های متنوع را بر عهده دارند می توانند به بهترین شکل ممکن انواع استخرها را در هر منطقه ای با مناسب ترین متریال ها تولید کنند. استخرهای شنا بسته به نوعی که دارند می توانند به تعمیر و نگهداری خاصی نیاز داشته باشید.

هر مشکلی که مربوط به یخ زدگی استخرها می باشد را باید در مناطق سردسیر در نظر بگیرید و مانع این امر گردید. برخی از مهمترین روش ها و سازه هایی که در مناطق سردسیر برای استخر و طراحی استخرها به کار برده می شود را در ادامه بیان می کنیم.

 انواع روش های ساخت استخر برای مناطق سردسیری

برخی از مهمترین استخرهایی که شما می توانید برای در مناطق سردسیر طراحی کنید عبارت هستند از :

  1. استخرهای بتنی :

یکی از متداول ترین و بهترین نمونه استخرهایی که در بسیاری از شهرهای سردسیر برای ساخت آن اقدام می نمایند استخر بتنی می باشد. برای ساخت این نوع استخر از میلگرد، سیمان، بتن و کاشی استفاده می کنند.

ساخت و طراحی استخرهای بتنی هزینه زیادی دارد و شما باید از آنها مراقبت بیشتری داشته باشید.

البته که باید بدانید مزیت های قابل توجه این نمونه از استخرها بسیاری از افراد را ترغیب کرده است که تنها این استخرها را طراحی نمایند.

بیشتر مهندسین در مناطق سردسیر استخرهای بتنی را می سازند تا در برابر یخبندان به بهترین شکل ممکن مقاومت از خود نشان دهند. یکی از مهمترین نکاتی که در مورد طراحی کردن استخرهای بتنی باید به آن دقت داشته باشید سازه استخر می باشد.

 انواع روش های ساخت استخر برای مناطق سردسیر

در واقع باید بدانید که سازه این استخرها باید به خوبی طراحی شود و ایرادی درون آن شکل نگیرد. این مسئله که ترک های ریز و یا درشت درون این استخر ایجاد نشود بسیار مهم می باشد.

نگهداری از استخر های بتنی تا حدودی دشوار است و شما باید به خوبی در مورد روش های نگهداری از استخر و همچنین عایق بندی آن اطلاعات کافی داشته باشید. مهندسین و طراحان استخر به خوبی در مورد روش های ساخت و طراحی این استخرها اطلاعات کافی دارند.

  1. استخرهای فایبرگلاس :

یکی از دیگر از استخرهایی که در مناطق سردسیر کارایی بسیار زیادی دارد ولی هنوز بسیاری از افراد آن را نمی شناسند استخرهای فایبر گلاس می باشد. شما باید به خوبی بدانید که عملکرد استخرهای فایبرگلاس در آن دسته از مناطقی که سردسیر هستند به بهترین شکل ممکن انجام می شود.

مواد به کار رفته شده برای ساخت استخر فایبرگلاس انعطاف پذیری بسیار بالایی دارد، به همین دلیل باید بدانید در برابر یخ زدگی و ذوب شدن بخار تا حد زیادی مقاومت می کنند.

نمونه استخرهای بتنی شکننده هستند ولی باید بدانید استخرهای فایبرگلاس به دلیل همان ویژگی هایی که بیان نمودیم دارای قدرت و مقاومت بسیار بالایی در برابر سرما هستند و ترک نمی خورند.

یکی از مهمترین نکاتی که در مورد ساخت این نوع استخرها باید بدانید این است که طول عمر آنها مانند استخرهای بتنی زیاد نمی باشد. اطراف استخرهای فایبرگلاس بتن ریخته می شود که این ویژگی برای عدم یخ زدگی آنها گزینه بسیار مناسبی می باشد.

هزینه ای که برای ساخت این استخر پرداخت می کنید مناسب تر از استخرهای بتنی خواهد بود. در صورتی که شکست درون این استخرها به وجود آید دیگر شما نمی توانید آن را تعمیر کنید به همین دلیل باید از آن نهایت مراقبت و نگهداری را داشته باشید.

  1. استخرهای وینیل :

یکی از مقرون به صرفه ترین و بهترین استخرهایی که در جهان وجود دارد این نوع استخرها می باشد. البته که باید بدانید این سازه و شیوه ساخت و طراحی استخر هنوز در ایران اجرا نمی شود. در مناطق سردسیری جهان این نمونه از استخرها کاربرد بسیار زیادی دارد.

این سازه را با استفاده از بتن طراحی می کنند و مانند فایبرگلاس ها دقیقا در جایی که قرار دارند درست می شوند. اما باید بدانید دیواره های این استخر از فلز و یا پلیمر می باشد. سدر هوای سرد این استخرها به هیچ وجه ترک نمی خورند، چرا که دیوارهای آنها مقاومت بسیار بالایی دارد. شما می توانید بهترین کارایی را در مناطق سردسیر از این نمونه استخرها دریافت کنید.

به طور کلی باید بدانید بهترین سازه برای ساخت استخر در مناطق سردسیری ایران نوع فایبرگلاس می باشد.

برای مشاوره با کارشناسان ما در استخرینو و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۲۶۶۴۰۸۶۷

۰۹۱۲۶۰۷۷۴۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *